Odjechani.com.pl

Pełna wersja: 69 urodziny Paula McCartney'a!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dokładnie dziś, w 1942 roku przyszedł na świat Paul McCartney - brytyjski kompozytor, multiinstrumentalista i piosenkarz, kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego.Sławę i uznanie odniósł jak pewnie wszyscy wiedzą w supergrupie The Beatles,której początków należy szukać już w drugiej połowie lat 50-tych.

[Obrazek: paul1zlat60tych.jpg]

The Beatles obok Elvisa Presley'a stali się najbardziej znanymi i najsławniejszymi muzykami na całym świecie.Sprzedaż ich wszystkich sprzedanych płyt liczy się na 3 miliardy!!

[Obrazek: thebeatlesl.jpg]

Po rozpadzie ,,słynnej czwórki'' w 1970 roku McCartney wraz z żoną Lindą założył grupę The Wings.Z tą grupą także odniósł spory sukces i napisał wiele przebojowych utworów.Po jego rozwiązaniu Paul rozpoczął działalność solową,którą prowadzi do dziś.

[Obrazek: wingsor.jpg]

McCartney jest również kompozytorem muzyki filmowej, poważnej oraz elektronicznej. Został także wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako muzyk i kompozytor, który osiągnął dzięki ponad 60 złotym płytom i setkom milionów sprzedanych płyt największy sukces w historii muzyki popularnej
Był także dwukrotnie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame – w 1988 wraz z The Beatles i w 1999 jako artysta solowy.

[Obrazek: paul1czb.jpg]

Paul jest także malarzem, obrońcą praw zwierząt, nauczycielem muzyki, aktywistą w kampaniach: przeciw minom lądowym i długu krajów trzeciego świata.
Muzyk jest cały czas aktywny koncertowo i tworzy materiał muzyczny na nowe płyty.Niestety jeszcze nie dane mu było wystąpić w naszym kraju - może najbliższa przyszłość coś zmieni?

[Obrazek: mccartneynakoniec.jpg]

Beata

Ha nie zaponę cudownych lat w internacie,
gdy koleżanki uciekały z łóżek kiedy
włączałam płytę The Beatles z największymi hitami.
Kurzyło się jak trzeba a ja w rytm przebojów robiłam poranne porządki w naszym pokoju :)