Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Nowy bat na piratów! Super wolne łącze...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Karol

Ściągasz nielegalne pliki - będziesz mieć wolniejsze łącze. To kara, którą wymyślili wspólnie: amerykańscy dostawcy internetu oraz media.

'' Każda osoba przyłapana na piractwie dostanie najpierw sześć ostrzeżeń. Gdy to nie pomoże, jej internet odczuwalnie zwolni - informuje Reuters. ''

Oczywiście internauci będą mogli odwołać się od takiej decyzji. Natomiast dostawcy łącza nie będą mogli ujawniać danych piratów instytucjom chroniącym prawa autorskie. Grupy reprezentujące artystów, studia filmowe, czy muzyków twierdzą, że takie kary nie rozwiążą problemu piratctwa.

'' Szacuje się, że amerykańska gospodarka traci na tym procederze 3 mld dolarów rocznie z samych tylko nieopłaconych podatków - donosi Reuters. ''

Jednak pomysłodawcy ograniczania szybkości internetu mówią, że już samo ostrzeżenie i świadomość, że ktoś został namierzony, powodują, że ludzie przestają ściągać nielegalne oprogramowanie.

Jakie jest wasze zdanie w tej bulwersującej sprawie ?

tonyviroos

Niech dopasują ceny oryginałów do zarobków w danym kraju tak aby każdego było stać na kupno oryginału to nie będzie problemów z piractwem. Chociaż znając ludzi to nawet gdyby mieli zapłacić np. 10zł za oryginał i tak będą szukali pirata w sieci.
Piractwo było, jest i będzie, nic tego nie zmieni.
Nawet odcięcie od internetu nie zlikwiduje piractwa, zawsze można kupić oryginał a potem sprzedawać kopie (przerabiałem to na giełdzie elektronicznej kilkanaście lat temu)
Jakby nie było szybkich internetów 10 MB, 20 MB, 100 MB i tak dalej, to by przecież mniej się ściągało. Jakby było tak gdzie te 256 KB max to jeden film 300 MB chciałoby Ci się ściągać.
Mi na komputer ściąga się ~100 Kb/s i nie powstrzymuje mnie to od pobierania. Gdy idę spać włączę coś żeby się ściągało i rano pliki są już na dysku.

Mychaty

(20.02.2013, 20:06)luzakkajojo napisał(a): [ -> ]Mi na komputer ściąga się ~100 Kb/s i nie powstrzymuje mnie to od pobierania. Gdy idę spać włączę coś ż3by się ściągało i rano pliki są już na dysku.

Mi się pobierają pliki z prędkością 250 kb/sek i tak jak kolega, czy idę spać, czy się kąpać zostawiam kompa a pliki się ściągają ^^