Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Facebook logowanie z innego IP?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Mam konto na FB ale z niego nie korzystam.
Dostałem dziś maila iż moje konto zostało tymczasowo zablokowane ponieważ zalogowano się z innego IP i istnieją podejrzenia, że to nie ja.

Tak jak mówiłem, nie korzystam z FB więc to nie byłem ja.
Zalogowałem się na FB i dostałem komunikat, że logowano o tej i tej godzinie z tego i tego miejsca. Było to" Przybliżona lokalizacja: Kuala Lumpur", czyli stolica Malezji :D:D:D

Co to mogło być? WFT? Na kija komuś z 2 końca świata mój FB? Mam coś z tym zrobić?

tonyviroos

To że lokalizacja wskazuje na Malezję nie oznacza wcale że z tamtego miejsca próbowano się zalogować na Twoje konto.
Nikt normalny nie crackuje kont z "odsłoniętym" IP, zawsze robi się odpowiednie zabiegi maskujące (nie jakieś tam ukrywacze IP czy proxy) aby nie zostawić po sobie "właściwego" śladu.
Może ktoś "potrzebował" Twojego (i nie tylko) konta do rozesłania SPAMu?

Poofftopuję sobie ;-) :
Ja kiedyś miałem włamanie na konto poczty Hotmail i w folderze z wysłaną pocztą miałem SPAM wysłany do moich wszystkich kontaktów z czego połowa to dostała i potem musiałem się tłumaczyć jak jakiś idiota.
SPAM dotyczył propozycji zakupu Viagry przez co część osób z mojej rodziny albo mnie za to nie lubi ale wyśmiewa mnie za plecami że interesuję się Viagrą.
To przykre.

Dodam że do moich kontaktów został dodany jakiś nieznany profil, którego nie mogłem od razu usunąć gdyż był z listy "przyjaciół" z Windows Live.

Pozdrawiam.
Raczej nie chodzi o spam.
Z FB nie korzystam więc znajomych nie mam.
A jeśli mam to kilka, sam nawet nie wiem.
Z reguły nie akceptuję zaproszeń.

tonyviroos

Jest jeszcze opcja że ktoś puścił na FB program do "wyciągania" adresów e-mail, takie programy każde konto sprawdzają z innego proxy.
Też miałam taką sytuację. Ktoś w Anglii próbował włamać mi się na konto. Facebook zablokował je, jak Twoje i musiałam potwierdzić, że to moje konto przez wysłany przez nich kod na mój numer telefonu podany w profilu, lub rozpoznać twarze znajomych. Teraz co jakiś czas muszę potwierdzać hasło, lub je zmieniać .
KruchyFix napisał(a):Mam coś z tym zrobić?

Tak - nie korzystaj z Facebooka. To najlepsza rada jaka może tu powstać ;)