Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Polska - Białoruś 2:0
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

tungar

Nasza reprezentacja nie przegrała od czterech spotkań, ale też nie wygrała od trzech, co prawda rywale byli z górnej półki, ale dzisiaj już nie będzie tłumaczenia. Mecz z Białorusią po prostu trzeba wygrać i nie ma przeproś, tym bardziej że w drużynie naszych dzisiejszych rywali zabraknie dwóch największych gwiazd. Aleksader Hleb ( najlepszy piłkarz w historii Białorusi), ma kontuzję kolana i w tym sezonie nie zagrał jeszcze ani razu, Anton Puciła również boryka się z kontuzją i nie zagra. W kadrze Białorusi zabraknie także Wiaczesława Hleba, który karierę robi przede wszystkim na popularności brata, ale to on właśnie przeprowadził akcję po której zwycięską bramkę Francuzom strzelił Siergiej Kisliak.
A w naszej drużynie, mamy prawie komplet. Brak jest co prawda moich ulubieńców Szczęsnego i Obraniaka, ale na ich pozycjach mamy akurat kogo wystawić. Franciszek Smuda jednak trochę pokombinuje, wydawało się że na środku obrony wystawi Perquisa i Komorowskiego (który gra na tej pozycji w Legii), ale właśnie tutaj będzie ten eksperyment (prawdopodobnie). Otóż nasza obrona składać się będzie z Piszczka na prawej stronie, obok niego Perquis, i drugim stoperem będzie Wasilewski, na lewej obronie Wawrzyniak. Przed obrońcami zagra dwóch pomocników spełniających również zadania defensywne, czyli Murawski i Polanski. A dalej to już zawodnicy mający decydować o sile naszego ataku, Peszko na lewej stronie, Mierzejewski na środku i Błaszczykowski na prawej stronie. Kto na której stronie pomocy to zresztą takie sobie ustalenia wstępne, wiadomo przecież jak bardzo pomocnicy lubią zmieniać strony, szczególnie Jakub Błaszczykowski szaleje przecież po całym boisku, i dobrze bo tak właśnie wygląda nowoczesna piłka. Łukasz Piszczek też przecież obrońca, a karierę zaczynał jako napastnik i całkiem dobrze sobie radził. No to świetnie wiemy już kto gdzie i tak dalej, pozostało sypnąć tylko ze cztery brameczki Białorusinom i do domu, bo przed nami 10 kolejka T-Mobile Ekstraklasy, ale o tym może jutro, może pojutrze (zapewniam będzie się działo).

Ps:Zapraszam również do wzięcia udziału w ankiecie: Kto wygra mecz Polska - Białoruś. I do całkiem cieplutkiego posta: Jaka futbolówka na Euro 2012
Oczywiście zapraszam również na bezpośrednią relację z meczu którą na gorąco poprowadzę w tym temacie.

Składy drużyn na 4 minuty przed meczem:

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski, Eugen Polanski, Rafał Murawski, Adrian Mierzejewski, Sławomir Peszko - Paweł Brożek.

Białoruś: Żewnow - Szitow, Wierchowcow, Martynowicz, Omieljańczuk - Kulczi, Kislak - Kriwiec, Rudzik, Trubiła - Kornilenko

20:30
1 min. Polacy rozpoczynają spotkanie!
20:32
2 min. Adrian Mierzejewski wywalczył rzut rożny.
20:33
3 min. Dobrze skacze Perquis, ale Białorusini wybijają piłkę, a próba strzału z dystansu w wykonaniu Polaków zostaje zablokowana.
20:37
7 min. Nieporozumienie Polaków w obronie, ale swój błąd w komunikacji chwilę później naprawia Perquis.
10. min - Gdy przy piłce jest Błaszczykowski, rywale od razu faulują naszego kapitana.
12. min - Po naszym rzucie rożnym, okazję do kontry mieli Białorusini, na spalonym był Kornilenko.
20:46
15 min. Kolejny rajd Peszki lewą flanką. Martynowicz powalił go na murawę
20:49
19 min. Igor Szitow ostro potraktował Błaszczykowskiego i brutalnym faulem przerwał groźną akcję biało-czerwonych. Żółta kartka dla Białorusina.
20:50
20 min. Rzut wolny. Błaszczykowski technicznie wrzuca piłkę w pole karne, ale zabrakło zrozumienia i futbolówka ląduje w rękach bramkarza.
20:51
21 min. Mierzejewski dośrodkowuje z rzutu rożnego, najwyżej skacze Perquis, a piłka po jego strzale o centymetry mija "długi" słupek!
24. min - Powinno być 1:0! Polanski przechwycił piłkę na połowie rywala, podał do niepilnowanego Mierzejewskiego, ten był w sytuacji sam na sam i niestety uderzył nad poprzeczką.
27. min - Polacy dominują! Białorusini momentami nie mogą wyjść z piłką poza swoją połowę boiska.
20:58
27 min. Co za akcja Polaków! Piłka szła jak po sznurku - Polański, Brożek, Peszko, a ten ostatni wpadł w pole karne i w ostatniej chwili z interwencją zdążył Werchowcow!
20:58
28 min. "Róg" dobrym mocnym strzałem głową kończy Wasilewski! Białoruski bramkarz jest jednak na posterunku.
21:01
31 min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! POLSKA PROWADZI 1:0!!!!!!!Błaszczykowski
Eugen Polański świetnie przerzucił piłkę w "szesnastkę" do Błaszczykowskiego, ten zwodem uciekł dwóm obrońcom, "posadził" bramkarza i spokojnie posłał piłkę do siatki!!!
35. min - Polacy przeważali i dopięli swego. Po objęciu prowadzenia biało-czerwoni nie cofnęli się i nadal atakują.
21:07
37 min. Mierzejewski wrzucał piłkę na bliższy słupek, ta została wybita, jednak za chwilę wszystko kończy się kolejnym kornerem.
37. min - Perquis uderza z przewrotki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nasz stoper pomylił się o metr.
39. min - Kornilenko ukarany żółtą kartką.
42. min - Perquis faulował Kornilenkę tuż przed linią pola karnego. Złe dośrodkowanie Trubiły.
21:15
45 min. Sędzia kończy pierwszą połowę.

Na razie całkiem nieźle, szybkie pomysłowe akcje i najważniejsze widać wyraźną przewagę naszej reprezentacji. Podobają mi się wyjścia Perquisa do stałych fragmentów gry w polu karnym rywali. Widać że już lepiej się czuje w drużynie, Polanski też pokazał się z pozytywnej strony. Genialny mecz Błaszczykowskiego i Peszki, niestety Brożek niewidoczny, chyba powinien wejść Lewandowski. Zobaczymy co będzie w drugiej połowie.

21:30
Zawodnicy wracają na murawę.
21:31
46 min. Białorusini rozpoczynają drugą część spotkania. Za Żewnowa w bramce pojawi się . Za Werchowcowa wchodzi Płoskonnyi, a Za Szitowa - Warunkow.
48. min - Polacy przeprowadzili teraz koronkową akcję, ale zabrakło w niej wykończenia - czyli strzału.
52. min - Fatalnie z prawego skrzydła zagrywa Brożek.
55. min - Murawski przejął piłkę w środkowej strefie boiska. Jednak jego podanie do Brożka za mocne i zbyt niedokładne.
21:42
53 min. Biało-czerwoni dobrze radzą sobie z pressingiem, raz po raz przejmując piłkę. Brakuje tylko wykończenia akcji, gdyż w finałowej fazie naszych ataków króluje niedokładność.
21:46
58 min. Płoskonny zagrywa ręką we własnym polu karnym, po strzale Wasilewskiego! Ręka jest ewidentna, ale sędzia tego nie dostrzegł i nie ma rzutu karnego dla Polski!
21:47
60 min. Robert Lewandowski zmienia Pawła Brożka, a Maciej Rybus pojawia się na murawie za Adriana Mierzejewskiego.
21:52
64 min. Na boisku istnieje teraz tylko jedna drużyna: Polska. Brakuje nam jednak celnego ostatniego podania i spokojnego rozegrania
21:55
69 min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!!!! ROBERT LEWANDOOOOOOOOOOOOOOOWSKI!!!!
Sławomir Peszko na lewej stronie był szybszy od obrońcy, wspaniale dośrodkował pod bramkę, a tam znalazł się niepilnowany Robert Lewandowski, który bez problemów dopełnił formalności!
21:59
72 min. Trzecia zmiana w polskiej ekipie: Tomasz Jodłowiec daje odpocząć Rafałowi Murawskiemu.
75. min - Dwie minuty po wejściu na boisko Jodłowiec uderzył z dystansu. Pomylił się o dwa metry.
78. min - Polacy cofnęli się do defensywy. Białorusini nie potrafią tego jednak wykorzystać.
81. min - Nie ładne zachowanie Kornilenki, który kopnął Wasilewskiego, gdy ten nie miał już piłki
22:05
79 min. Dariusz Dudka na boisku. Zszedł Damien Perquis.
22:07
80 min. Zmiana także w kadrze Białorusi: do gry wchodzi Maksim Bardachou, a boisko opuszcza Sergei Kornilenko.
22:08
81 min. Kałaczew nie był w stanie zatrzymać Peszki inaczej niż faulem. Żółta kartka dla Białorusina.
22:09
82 min. Dobra obrona Polaków. Nie pozwolili rywalowi na obrócenie się z piłką w naszym polu karnym i w końcu wybili futbolówkę.
88. min - Janusz Gol zmienił Sławomira Peszko.
90+1. min - Bramkarz Białorusi wślizgiem poza polem karnym wybija piłkę spod nóg Lewandowskiego.
22:19
90+2 min. Arbiter kończy mecz.