Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Microsoft kontra Google
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Microsoft stworzył trzeba przyznać dość zabawną antyreklamę uderzającą
bezpośrednio w giganta z Mountain View czyli prościej mówiąc w Google.
Dokładnie chodzi o pocztę Gmail, której Microsoft ma wiele do zarzucenia.

Jakie to zarzuty? Sami zobaczcie:



Przy okazji promocji nowego produktu Microsoft Office’a 365, Microsoft postanowił
zaatakować przeciwnika, który oferuje prawie dokładnie to samo.
Jak wszyscy przecież wiemy nie od dziś, google ma bowiem problem z prywatnością.

Tytułowy bohater nazwany Gmail Man'em (listonosz) pokazuje nam, jak bardzo nieświadomi jesteśmy
ciekawości google tego co robimy do kogo i z kim piszemy.

Oglądając ten film nasunęło mi się jednak takie stwierdzenie:
"Przyganiał kocioł garnkowi"

Microsoft też przecież nie jest święty i swoje za uszami ma.
Nie wiem za bardzo jaki skutek ma wywołać opublikowanie takiego filmu i co Microsoft
zamierza w związku z tym.
Nie sądzę, aby ludzie masowo rezygnowali z konta, które nie dość że jest w pełni
darmowe, to jeszcze powiązane w wieloma innymi aplikacjami google.
Dodajmy też, że Gmail jakby nie było jest dobrym produktem.

hmm...

filmik jednak potrafi wywołać uśmiech na twarzy, szczególnie w pewnych momentach :)

tonyviroos

Microsoft zarzuca google że jest "ciekawskie" a sami szpiegują użytkowników komputerów z Windowsem na wszystkie sposoby.
Microsoft w windowsach od ME po 7 zaimplementował keylogery oraz w win7 dodał funkcję automatycznego wysyłania informacji do Microsoftu o tym jakie preferencje ma użytkownik, wszystkie siódemki wysyłają setki raportów z tego co robimy na komputerze, jakie programy uruchamiamy, jak długo z nich korzystamy itd.
Gmail to jeden z najlepszych systemów poczty elektronicznej, to że ma problemy z prywatnością mnie nie dziwi, wprowadzili produkt który jest powiązany z wieloma innymi co za tym idzie dużo trudniej jest zadbać o bezpieczeństwo i prywatność niż w przypadku świadczenia jednej usługi.
Filmik prawdopodobnie ma na celu wywołanie szumu wokół Microsoftu co znowu ma pomóc w promocji nowych produktów, Microsoft w kilku już kampaniach promocyjnych działał na zasadzie nie ważne co mówią byle by mówili i sprawdziło im się więc pewnie i tym razem próbują zrobić szum wokół siebie aby tym sposobem promować produkty firmy.
No to już wiem dlaczego mój klient poczty Hotmail nie jest już w stanie odczytać wiadomości z innego konta Gmail.

Dotychczas wszystko działo się bez zarzutu i w zasadzie dopiero od niedawna wszystkie usługi dotyczące dodawania innych kont spoza Hotmail nie działają.