Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Muza przy której wyrastałem z krótkich spodenek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

tungar

Alice Cooper

[Obrazek: Alice-Coo_rprnnxr.png]

To już prawie 50 lat odkąd pokazał się na scenie, ja słucham go od ponad 30 lat i jeszcze mi mało. Moje ulubione płytki to "Hey Stopid" i "Trash", a nagranie choć tych ulubionych jest wiele, to chyba "Poison" i "Spark in the dark".

[Obrazek: AliceCooper.jpg]








Black Sabath

[Obrazek: Black-Sab_rprnnnx.png]

Czy jest ktoś kto nie słyszał o tej kapeli, czy jest ktoś kto nie słyszał o jej wokaliście (małe sprostowanie najlepszym wokaliście). Jeśli tak to musi to być fan Disco - Polo (bez obrazy), dla mnie jest to kapela której słuchałem namiętnie. Katowałem nią swoich rodziców całymi dniami ze swojego kaseciaka, miałem nawet trzy winyle (i w dalszym ciągu je mam), a musicie wiedzieć że nie było łatwo coś takiego zdobyć, w latach 80-tych. Ulubiona płyta i nagranie, nie jestem w stanie się zdecydować.

[Obrazek: Black%20Sabbath%20Band.jpg]

"Paranoid" Starsza wersja z 1978



"Paranoid" Nowsza wersja



Nie było by Black Sabath, bez Ozzy Osbourna i nie było by pewnie Osbourna bez Black Sabath. Ostania Płytka Osbourna "Scream" i nagranko "Let Me Hear You Scream ". Chyba najlepsze z tej płytki.



I jeszcze jedna nutka "Let It Die " z tego samego krążka.




ACDC

[Obrazek: ACDCpng_rprnnwh.png]

[Obrazek: ac-dc-rock-band-wallpapers.jpg]

Jak ja kocham ten zespół, a ileż wspomnień mnie z nim łączy. Nielegalne spotkania z kumplami w piwnicy, pierwszy dymek "Sporta", "Jabol". Oj chyba muszę zapalić.






Nazareth

[Obrazek: Nazareth.jpg]

Na takie bardziej intymne spotkania z koleżankami, Nazareth był świetnym wyborem. Przyciemnione światło, zasłonięte firanki, rodzice u znajomych (oby jak najdłużej).










Manowar

[Obrazek: Manowar_kwintesencja_Lee_4689489.jpg]

Manowar poznałem trochę później, chociaż zespół powstał w 1980 r, to ja tak naprawdę poznałem go i polubiłem w latach 90-tych, już po wojsku.






Na razie tyle, ale tematu jeszcze nie wyczerpałem i będę do niego wracał.














No to widzę,że masz naprawdę dobry gust muzyczny.Też dorastałem przy muzyce kilku z wymienionych powyżej zespołów/artystów: Black Sabbath, Ozzy Osbourne, Nazareth oraz AC/DC. Alice'a Coopera i Manowar poznałem nieco później.
A z innych artystów to wsłuchiwałem się między innymi w Scorpions,Metallikę,Megadeth,Slayera,Anthrax,Deep Purple,Led Zeppelin,Uriah Heep,Pink Floyd,The Beatles,Rolling Stones,Queen i wieeeeeeeele innych:-)

tungar

Cytat:Na razie tyle, ale tematu jeszcze nie wyczerpałem i będę do niego wracał.

Gusta mamy podobne Marcinie, ale jeszcze tematu nie wyczerpałem, na pewno do niego wrócę. Trudno tak za jednym zamachem, streścić tyle lat wspaniałej muzyki.
No ja też wszystkich moich idoli muzycznych nie wymieniłem.A co do Ozza to zawsze podobał mi się między innymi ten numer:

Ozzy Osbourne - Perry Mason