Odjechani.com.pl

Pełna wersja: IP Publiczne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich.
Od 3 lat mieszkam na takim odludziu w którym, niestety, nie ma możliwości podłączenia ADSLu. Jedyną możliwością jest internet tkzw. "radiowy". Poczytałem opinię i wybrałem najlepszą sieć radiową w okolicy, założyłem antenę i dotychczas z niego korzystam... Wszystko jest ok, nawet szybko chodzi lecz jest jeden wielki problem: IP jest publiczne, znaczy to że tysiące osób które korzystają z tej sieci mają to samo IP... No i przez to jest wiele komplikacji, jak np: nie mogę ściągać z serwisów jak megaupload.com, MEGAVIDEO.com, rapidshare.com, filesonic.com itd., ponieważ one mają blokadę "tylko jedno ściągnięcie w tym samym czasie"; nie mogę grać w niektóre gry internetowe które też działają na bazie IP, tak jak CounterStrike lub Crossfire; zdarza się również że niektóre strony blokują to IP ponieważ "zarejestrowaliśmy za dużo podejrzanych wejść przez twoje IP" itp...
Jest to zawsze frustrująca sytuacja kiedy mam potrzebę skorzystać z takich serwisów lub poprostu pograć ze znajomymi a nie mogę...
Próbowałem używać różnych serwisów które zmieniają IP... lecz zawsze kiedy ich używałem internet chodził tak wolno że nie był do użytku.

Chciałbym was zapytać czy istnieje jakaś możliwość aby to zmienić lub czy znacie jakąś metodę aby zmienić IP, bez utraty szybkości internetu.

Dziękuje z góry. Dla każdego kto da sensowną odpowiedź podziękowania i reputka (:
Może spróbuj internet mobilny, np. iPlus. Zakup odpowiednią antenę i nie ma siły żeby nie chodził.
(30.11.2011, 18:44)Inspired napisał(a): [ -> ]Może spróbuj internet mobilny, np. iPlus. Zakup odpowiednią antenę i nie ma siły żeby nie chodził.

Rozważałem już dawniej nad tym, ale nie mam dobrego zasięgu. A po drugie nie chce zmieniać, internet chodzi dobrze, ściąga zawsze około 800kb/s jak nie więcej, i cena nie jest za wysoka, pestka jest z tym IP.

P.s. mieszkam za granicą, nie ma u mnie iPlus ani innych tam (:
(30.11.2011, 19:57)lupastro napisał(a): [ -> ]Rozważałem już dawniej nad tym, ale nie mam dobrego zasięgu. A po drugie nie chce zmieniać, internet chodzi dobrze, ściąga zawsze około 800kb/s jak nie więcej, i cena nie jest za wysoka, pestka jest z tym IP.

P.s. mieszkam za granicą, nie ma u mnie iPlus ani innych tam (:

Hmm no rozważ antenę do tego. 800 kb/s to nie jest źle ale zobacz jakie masz ograniczenia. Praktycznie nie możesz robić niczego. Jedno IP to tak jakby Ci ograniczyli pół dostępu do internetu. A co jeśli jakiś klient który korzysta z tego IP coś przeskrobie i będzie miał na pieńku z policją? Chyba wszyscy użytkowicy tego IP będą sprawdzeni. Ja wolałbym unikać takich kłopotów.
Zrobisz jak zechcesz ale ja radziłbym Ci spróbować rozwiązania z netem mobilnym ;)
(30.11.2011, 20:22)Inspired napisał(a): [ -> ]A co jeśli jakiś klient który korzysta z tego IP coś przeskrobie i będzie miał na pieńku z policją? Chyba wszyscy użytkowicy tego IP będą sprawdzeni. Ja wolałbym unikać takich kłopotów.
Zrobisz jak zechcesz ale ja radziłbym Ci spróbować rozwiązania z netem mobilnym ;)

O to się nie martwię, sieć z której korzystam, która wysyła sygnał wie do którego komputera wysyła IP, ale cóż przyznam duże ograniczenia mam.
lupastro napisał(a):A po drugie nie chce zmieniać, internet chodzi dobrze, ściąga zawsze około 800kb/s jak nie więcej, i cena nie jest za wysoka,
Właśnie dlatego cena nie jest za wysoka. Masz wspólne IP.

Istnieje kilka sposobów na zmienne IP jak np zastosowanie proxy, ale wówczas Twoje łącznie
będzie strasznie zamulać.
Pozostaje Ci zgłosić się do Twojego Providera (usługodawcy internetowego) z prośbą o
przydzielenie prywatnego IP. Jest taka możliwość, to nie jest problem. Dopłaca się zazwyczaj
coś około 10-20zł/mc i masz po problemie.

Przy zbiorowym IP zawsze będziesz miał cyrki w Internecie. Nie wiem dlaczego się w ogóle zgodziłeś
na taką opcję.

tonyviroos

Zgłoś się do dostawcy internetu o przydzielenie Ci indywidualnego adresu IP, sposób najlepszy i najpewniejszy.


Adam-as mnie wyprzedził
Moje doświadczenia związane z tematem.
W 2002 roku na osiedlu gdzie mieszkam uruchomiono sieć internetową kablową. Po roku korzystanie z tego i wielu problemach z innymi użytkownikami pracującymi na publicznym IP (próby włamań do mojego komputera, próby blokad itd.) poprosiłem o prywatne IP. Zapłaciłem 20 zł (jednorazowo), podparłem to tym że potrzebne mi jest w życiu zawodowym. Nie było problemu. Od tego czasu mam spokój.