Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Co to jest Wifi ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Karolina90

Ha ha ha ale śmieszne. Ale się śmiejecie ze mnie , nie jestem blondynką tylko ciemny blondzik lecz mam do was prośbę. Bardzo często w szkole zadają mi pytanie co to jest wifi ? Może ktoś opisać mi co to znaczy.
Wi-Fi określa potocznie zestaw standardów stworzonych do budowy bezprzewodowych sieci komputerowych.
żródło : http://pl.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi

Własnymi słowami.
Wi-Fi jest to polączenie komputer-komputer drogą radiową może też służyć do rozsyłania internetu. :)

Karolina90

metis napisał(a):Wi-Fi jest to polączenie komputer-komputer drogą radiową może też służyć do rozsyłania internetu.

Tylko tyle rozumiem ... a co ma wifi do mojego telefonu komórkowego ?
Dzięki Wi-fi w telefonie możesz mieć internet lub przesyłać pliki (komputer - telefon).
Jeżeli łączysz się telefonem za pomocą Wi-Fi z internetem nie płacisz dodatkowych kosztów.

Karolina90

Szymon napisał(a):Jeżeli łączysz się telefonem za pomocą Wi-Fi z internetem nie płacisz dodatkowych kosztów.

Teraz rozumiem ,czyli łącze się z siecią i mogę sobie iść gdzieś a mam internet za darmo w telefonie ?
Karolina90 napisał(a):czyli łącze się z siecią i mogę sobie iść gdzieś a mam internet za darmo w telefonie ?

Rozdzielę na części twoje zdanie :D

Karolina90 napisał(a):czyli łącze się z siecią
Tak.

Karolina90 napisał(a):mogę sobie iść gdzieś
Możesz się poruszać w określonej odległości od routera
(urządzenie rozsyłające sygnał Wi-Fi)

Karolina90 napisał(a):mam internet za darmo w telefonie
Chodziło mi o to że nie płacisz dodatkowych kosztów z telefonu.
A internet który masz przy komputerze (np. Neostrada, Netia, ...)
musisz opłacać co miesiąc*

:)

*Zależy na jakiej zasadzie masz umowę.
Ja tutaj Szymonie coś odemnie dodam ;)

Karolino

Wi-fi- jesteś w domu i masz takie coś jak router podłączasz się w telefonie do niego i normalnie chodzisz po necie ale jak wyjdziesz z domu to już nie będziesz miała internetu . tzn jaką masz odległość routera ja jak wyjdę na hol to mnie rozłącza z internetem .. powiedz znajomym ze wi-fi to coś co cie podłącza do internetu jak masz router w domu . jak wyjdziesz z domu nie będziesz miał/a internetu koniec . ;)

B0hazard

(24.12.2011, 23:02)Devil napisał(a): [ -> ]jak wyjdziesz z domu nie będziesz miał/a internetu koniec . ;)

Przepraszam za offtop ale czy nie umiesz odróżnić płci?
Chyba po tym ślicznym awatarku oraz po magicznym obrazku [Obrazek: Kobieta.gif].

Co do tematu Wi-Fi to nic innego jak bezprzewodowy internet o ograniczonym zasięgu. W tej chwili w każdym barze, restauracji, uczelniach masz dostępną sieć Wi-Fi żeby podłączyć się telefonem lub laptopem (praktycznie każdy nowy laptop ma kartę Wi-Fi). Pozdro. ..:)

WiFi jest to bezprzewodowa siec internetowa dzięki karcie pokładowej która masz w telefonie, laptopie lub jakimkolwiek innym urządzeniu możesz się połączyć z internetem jedynie jest jeden minus żeby się połączyć z z bezprzewodowa siecią internetową potrzebujesz hasło które ci pozwoli się połączyć:D

tonyviroos

(27.12.2011, 12:53)cichy napisał(a): [ -> ]wifi jest to bezprzewodowa siec internetowa dzięki karty pokładowej która masz w telefonie, laptopie lub jakim kolwiek innym urządzeniu możesz się połączyć z internetem jedynie jest jeden minus żeby się połączyć z z bezprzewodowa siecią internetowa potrzebujesz hasło które ci powoli się połączyć:D

Twoja wypowiedź mnie rozbawiła do łez, a co jeśli masz dostęp do darmowego hot-spota ??
Co jeśli w domu masz połączenie nieszyfrowane i nie masz hasła ??

Polecam zapoznanie się z http://pl.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi
Stron: 1 2