Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Zwiedzanie w internecie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Google znów nas zaskakuje :) Dzięki Google Maps możemy zwiedzać (jak narazie) duże miasta :)

Jednak lepiej sprawdzić to samemu.

Wchodzimy w Google Maps

Wpiszmy np. Londyn :)

Za pomocą suwaka

[Obrazek: beznazwy2va.png]

przybliżamy maksymalnie mapę.

Następnie przeciągamy ludzika nad suwakiem

[Obrazek: beznazwy2iv.png]

na mapę i możemy się przemieszczać po mieście :)

Fajnie widać jak postawimy ludzika na ulicy.

Całość jest zrobiona m. in. na zdjęciach.

Tylko czekać kiedy będą w Polsce :)
Fajna sprawa, co prawda jeszcze nie próbowałem, ale sobie dzisiaj pozwiedzam.
Przyznam ciekawa nowinka.
To zadziwiające w jakim tempie technologia idzie do przodu. Super wątek Szymon.

tonyviroos

To żadna nowość, ta funkcja działa już od prawie roku, wcześniej była udostępniona w google earth
W Polsce również można sobie pozwiedzać, niestety tylko kilka miejsc w dużych miastach.
Świetna rzecz. Wybierasz się na wakacje, czytasz ulotki i widzisz piękne zdjęcia.
Wchodzisz na taką stronę i patrzysz jak to wygląda naprawdę. Dla mnie bomba :)

tonyviroos

Google do tego celu zakupiło kilkanaście tysięcy samochodów na świecie i uzbroiło je w kamery i aparaty wysokiej rozdzielczości, samochody te jeżdżą ulicami miast i nagrywają obraz oraz robią zdjęcia.
W zeszłym roku na Discovery był o tym program, pokazywali jak to wszystko powstaje.
Podobno google chce wypuścić własny system nawigacji który będzie pokazywał w trakcie jazdy właśnie taki widok z perspektywy jadącego lub pieszego, to będzie rewelacyjne rozwiązanie.
Wyobraźcie sobie że szukacie jakiegoś adresu i jadąc widzicie na nawigacji dokładnie ten sam obraz co za oknami samochodu, dla mnie rewelacja.
tonyviroos napisał(a):Wyobraźcie sobie że szukacie jakiegoś adresu i jadąc widzicie na nawigacji dokładnie ten sam obraz co za oknami samochodu, dla mnie rewelacja.
Heh dla mnie też, tylko pytanie jaki sprzęt trzeba będzie kupić, żeby mieć taki bajer u siebie w aucie :D