Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Samowystarczalność czy zachłanność?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Karol

[Obrazek: 2a709ca7502e-1326026560.jpg]

Samowystarczalność czy zwykła zachłanność jacy jesteśmy naprawdę , jak to wygląda z naszym życiu i otoczeniu?
Doobre zdjęcie :D

Do końca nie rozumiem tematu – jednak stawiam na zachłanność – większość ludzi uważa ze „być znaczy mieć” chociaż się do tego oficjalnie nie przyzna.

Daria

Też nie rozumiem tematu, w sensie co ma samowystarczalność do zachłanności? Przecież to nie są antonimy.

Karol

Daria napisał(a):Też nie rozumiem tematu...

Na przykładzie mrówki macie pokazane o co chodzi w tym temacie :

Spróbuję wam to przedstawić w życiu a więc :

Samowystarczalność - czyli bierzemy na siebie sami wszystkie problemy i radzimy sobie z nimi sami?

Zachłanność - Znajdujemy 100.000.000 mln złotych podzielisz się z rodziną?

Oczywiście tematy nie zawsze muszą się ze sobą zgadzać. Popatrzcie na mróweczkę a rozwieje wam kilka spraw ;)
(08.01.2012, 16:29)Karol napisał(a): [ -> ]Na przykładzie mrówki macie pokazane o co chodzi w tym temacie :
Spróbuję wam to przedstawić w życiu a więc :
Samowystarczalność - czyli bierzemy na siebie sami wszystkie problemy i radzimy sobie z nimi sami?
Zachłanność - Znajdujemy 100.000.000 mln złotych podzielisz się z rodziną?
Oczywiście tematy nie zawsze muszą się ze sobą zgadzać. Popatrzcie na mróweczkę a rozwieje wam kilka spraw ;)

Temat na zasadzie: spotkały się 2 osoby - 4 różne poglądy, obok stoją "kibice".
Przykład mrówki o niczym nie świadczy i niczego nie udowadnia.
Zwykła mrówka żyje w ogromnej wspólnocie, wszystko jest podporządkowane jednemu: "Niech żyje Królowa". Te ciasteczka nie są dla niej - są dla Królowej.

Samowystarczalność - pojęcie bardziej ekonomiczne niż życiowe (pomijam "nie chcę kobiety - wystarcza mi moja ręka"). Nie chodzi o problemy rodzinne, sercowe itp. Wiemy ile mamy i wiemy że nam to wystarcza. Nie wdajemy się w wyścigi typu: on ma 1 jajko to ja będę miał 2, będę lepszy.

Zachłanność - mamy niewiele lub bardzo dużo. Ktoś daje nam "palec" a my chcemy całą "rękę" (dają telewizor - dołóżcie jeszcze kino domowe i laptopa).
Znalezienie czegokolwiek nie upoważnia nas do dzielenia się tym z kimkolwiek, to jest nasza dobra wola.