Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Pamięć ram DDR - tylko jaka?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jak mogę sprawdzić rodzaj swojej pamięci ram?
Nie pamiętam czy mam DDR2 czy DDR3, a na Allegro
taki jest właśnie podział stąd moje pytanie.
Da się to jakoś zrobić nie otwierając komputera?
Chciałabym dokupić kolejne 2GB i nie wiem jak się za to zabrać.
Czy oprócz tych danych potrzebuję coś jeszcze wiedzieć?
W programie EVEREST należy wejść w:

płyta główna > Mikroukład płyty głównej

I odnaleźć Liczba gniazd pamięci

W nawiasie jest podane jaki ram posiadamy.
Wyczytałam:
Gniazdo DRAM nr 1 2 GB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)

Czyli rozumiem, że mam zajęte jedno gniazdo w komputerze pamięcią
o wielości 2GB 1333megaherce? I sa to DDR3 czyli te najnowsze tak?

W allegro po przejściu dalej widzę coś takiego:
[Obrazek: rambas.jpg]

Czyli rozumiem, że jeżeli chodzi o te megaherce to mam nieco słabsze niż te
1600.
Czy mogę zatem wymienić sobie na te najlepsze? Będą pasowały do mojego komputera? Ja to sprawdzić?

Najlepiej będzie jak dokupisz pamięć o takich samych parametrach.
(15.01.2012, 11:19)Szymon napisał(a): [ -> ]Najlepiej będzie jak dokupisz pamięć o takich samych parametrach.

Ta to w przypadku gdy chciałabym dokupić sobie drugą pamięć, ale ja widzę, że
są nieco lepsze 16000MGh.
Myślałam o zakupie jednej 4GB 16000MGh, a tamtą usunąć z komputera.
Pytanie tylko czy ta 16000 jest dużo lepsza od 1333?
Czy to są odczuwalne różnice?

tonyviroos

Zależy czy Twoja płyta główna obsługuje pamięć szybszą niż 1333MHz, najlepiej sprawdzić to na stronie producenta płyty głównej.
Pamięć 1600MHz jest nieco szybsza od 1333MHz ale nie każda płyta główna je obsługuje, kolejna sprawa to ilość kości pamięci, jeśli chcesz uzyskać wyższą wydajność to dowiedz się czy płyta obsługuje triple chanel czy tylko dual chanel.
Jeśli obsługuje triple to lepszym rozwiązaniem jest kupienie trzech kości np. po 2GB niż jednej 4GB, w przypadku dual należałoby kupić 2 kości np. po 2GB - wtedy uzyskasz wyższą wydajność niż w przypadku jednej kości RAM.
"Czy odczuwalne są różnice"
Zależy,czy mowa o grach,czy codziennym użytkowaniu z komputera
W grach różnica niewidoczna,lecz w grubszy obliczeniach,przeciążeniach komputera może wyjść to na plus...
Należy pamiętać aby nie mieszać dwóch kości ramu różnych firm,ponieważ można się na tym przejechać...
Osobiście polecam większą ilość ramu o taktowaniu 1333mhz,niż mniejszą o 1600 z hakiem,więc jeśli inwestować to w większą ilość...
A reszta tak jak wyżej :>
tonyviroos napisał(a):najlepiej sprawdzić to na stronie producenta płyty głównej.
A da się to jakoś sprawdzić tym programem Everest?
Nie wiem jaką mam płytę główną (chyba MSI). Przynajmniej tak było napisane jak zdjęłam boczną obudowę. Mam tam dwa miejsca na pamięć, ale nie wiem jaki mam model płyty. Papiery gdzieś posiałam.
Jedno wejście jest zajęte przez pamięć 2GB Good Ram.
Oczywiście, że tak

Odpalamy Everest>Płyta Główna>Płyta Główna>Nazwa Płyty Głownej i tam mamy model naszej płyty głównej
Niestety Jacku pokazuje mi - nieznane.
Stron: 1 2