Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Koniec Megaupload - Megavideo! oraz odwet hakerów z Anonymous! (wideo)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

tonyviroos

Prokuratorzy federalni stanu Virginia zlikwidowali jeden z największych na świecie serwisów związanych z wymianą plików, - Megaupload.com, oskarżając tym samym założycieli i pracowników Megaupload o naruszenie praw związanych z ustawami anty pirackimi.
Akt oskarżenia przeciwko Megaupload opiewa na kwotę 500 milionów dolarów, - tak wyszacowano straty jaki ponieśli właściciel praw autorskich poprzez utracony przychodów z pirackich filmów i innych treści.

Najdziwniejsze jest to że akcja ta miała miejsce zaraz po burzliwej dyskusji i globalnym sprzeciwie przeciwko nowemu wynalazkowi hegemoni amerykańskich mózgów, - oczywiście chodzi mi o nowy internetowy komunizm i masową propagandę cenzury zwaną dzisiaj PIPA (PROTECT IP Act) a wczoraj SOPA (Stop Online Piracy Act).

Megaupload uplasował się na 13 miejscu najbardziej popularnych i najczęściej odwiedzanych stron w globalnym internecie ! Dzisiaj został zamknięty i prawdopodobnie zakończył swój żywot...


Więcej:

http://www.foxnews.com/scitech/2012/01/1...z1jwAWja9y

http://thenextweb.com/insider/2012/01/19...aken-down/

http://news.cnet.com/8301-31001_3-573621...cy-crimes/

Karol

[Obrazek: 1f9cd37111dddd27fe645a8a49c09548.jpg?1327014287]
... i skończyło się rumakowanie...
Ciekawe jak odpowiedzą właściciele serwisu, jakie argumenty podniosą na swoją obronę.
Ależ oni muszą być wściekli. Mieli pięknie prosperującą żyłę złota...

Ciekawe ile jeszcze takich serwisów podzieli ich los.

Śmieszny jest jednak ten plakat co zamieścił powyżej Karol.
Ten kto to pisał to chyba skończony idiota.
To nie jest okradanie tylko cenzura Internetu tak? Proszę Was...
Takie argumenty trafią na pewno do przedszkolaków, ale nigdzie wyżej...

"Nie damy sobie zamknąć ust!"
No to niech autor tej propagandy krzyczy ile tylko ma sił.
Mamy w końcu demokrację hehe.

Akurat cenzura z nielegalnym rozpowszechnianiem ma tyle wspólnego co
ja z lotami w kosmos.

Pozdrawiam.

tonyviroos

Z nieoficjalnych źródeł wiem że na naloty przygotowuje się serwis videobb.com oraz filesonic.com
Kolejne serwisy zastanawiają się nad wprowadzeniem nowych zasad i zmian w regulaminie, hehe globalna panika :)
tonyviroos napisał(a):hehe globalna panika
Jak zawsze przy tego typu akcjach i w sumie nie ma się co dziwić.
Sporo mają do stracenia (...)
Trzeba być świrem, aby nie dostrzegać kruchości lodu po którym się stąpa w tej branży.

Część mniejszych portali pewnie się sama zwinie ze strachu, ale giganci będą walczyć.
Jak mają na to pieniądze - w sumie czemu nie.
Ja również słyszałem, że filesonic jest pod lupą. Zresztą oni sami dobrze o tym wiedzą.
Pełno jest już informacji na ten temat.

Z punktu widzenia potencjalnego Internauty wygląda to jednak tak:
zamkną jednych - będą następni. Za rok, za dwa, ale będą.
Według mnie Internet ma zbyt dużą siłę, żeby skutecznie walczyć z takimi zjawiskami.

Czy to dobrze czy źle? Nie mi to oceniać...
Wchodzę na forum i pierwsze co to taki new's... zaskoczyło mnie to, że dobrali się do jednego z największych tego typu serwisów...szkoda, wielka szkoda.

admin napisał(a):Z punktu widzenia potencjalnego Internauty wygląda to jednak tak:
zamkną jednych - będą następni. Za rok, za dwa, ale będą.
Osobiście też tak myślę.
Wątpię, aby większość tych czołowych serwisów się na tyle wystraszyło, że twórcy sami by je zamykali i tak jak napisałeś będą powstawać pewnie coraz to nowsze.

admin napisał(a):Według mnie Internet ma zbyt dużą siłę, żeby skutecznie walczyć z takimi zjawiskami.
Niby tak, jednak po przeczytaniu tego news'a wszedłem na portal informacyjny, gdzie też było info o zamknięciu Megaupload oraz wzmianka o projekcie międzynarodowym ACTA.
Nie wiem czy jest się czym martwić czy nie, ale internauci sądzą, że dzięki temu będziemy stale kontrolowani, a historia naszych ruchów w internecie będzie zapisywana i pod kontrolą jakichś tam służb. Jednym słowem cenzura internetu.
Nie jestem dokładnie w temacie, więc jeśli ktoś się bardziej orientuje to chętnie przeczytam jego wypowiedź.
Planowane podpisanie przez Polskę - 26 styczeń bieżącego roku.

Patrząc na to co się dzieje (nie tylko z internetem), powiedzenie że żyjemy w wolnym kraju nabiera chyba nowego znaczenia.

A tutaj piosenka o MU:


...i "zemsta" Anonymous za zamknięcie MU:
Zaczęła się I internetowa wojna światowa... No cóż, to było nieuniknione...

Karol

Motaro napisał(a):Zaczęła się I internetowa wojna światowa...

Go ! Go ! Go ! W końcu się coś dzieje... ;)
(20.01.2012, 21:19)Karol napisał(a): [ -> ]Go ! Go ! Go ! W końcu się coś dzieje... ;)

Byle, żeby dla Nas, internautów z pozytywnym skutkiem.
Stron: 1 2 3