Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Zaskarżą ACTA do Trybunału?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Eurodeputowani z Partii Socjalistycznej i Zielonych chcą zaskarżyć ACTA do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Uważają oni, że umowa jest niezgodna z prawem europejskim. Aby umowa weszła w życie. najpierw na ratyfikację musi się zgodzić Parlament Europejski

Głosowanie w tej sprawie nastąpi najwcześniej w kwietniu. Do tej pory nic nie wskazywało na to, aby europarlament sprzeciwił się wprowadzeniu umowy. Za jej wejściem w życie opowiadali się posiadający większość chadecy. Przeciwko niej głosowali socjaliści, zieloni oraz część liberałów.

Zdaniem europosłanki Liidii Geringer de Odenberg jest jeszcze szansa na zablokowanie ACTA w europarlamencie, szczególnie po "demonstracji siły ze strony internautów".

Skierowanie sprawy do Trybunału Sprawiedliwości może nie rozwiązać problemu, ale z pewnością odwlecze go w czasie - podaje RMF FM.

źródło onet.pl

tonyviroos

Ja sam zaskarżę do Trybunału Konstytucyjnego ACTA ponieważ łamie ona moje prawo do wolnego dostępu do informacji, wiem też że kilka polskich grup społecznych chce zrobić podobnie.