Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Kolejna po Megaupload. Zamknęli stronę Ex.ua do wymiany plików!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Karol

[Obrazek: 559b08079c262fdd2306766aa6275af0,14,1.jpg]

Ukraińska milicja zamknęła w piątek popularny portal wymiany plików Ex.ua, zarzucając jego właścicielom nielegalne rozprowadzanie chronionych prawami autorskimi programów komputerowych, nagrań muzycznych i filmowych.
Posunięcie to, podobne do niedawnego zamknięcia przez służby USA wielkiego portalu wymiany plików Megaupload, było rezultatem skarg wniesionych przez producentów oprogramowania, takich jak Microsoft i Adobe - poinformowała ukraińska milicja.

"Podczas przeszukania biur (właścicieli) tego portalu i ośrodków przetwarzania danych milicja skonfiskowała wiele komputerów (...) w tym 200 serwerów z ok. 6 tysiącami terabajtów informacji" - ujawniło ukraińskie MSW. Resort poinformował też, że milicja ustaliła, iż operatorem portalu był obywatel Łotwy.

Strona miała "Miliony użytkowników"

16 osób, które pracowały w biurze Ex.ua, jest przesłuchiwanych. Nie wiadomo, czy zostały zatrzymane. Według MSW właścicielom portalu grozi do pięciu lat więzienia.

Użytkowników portalu Ex.ua były "miliony" - podała milicja. Większość logowała się z terytorium Ukrainy.

tvn24.pl
Widać dalej działają ... Jednak ja z tym hostingiem się nie spotkałem :D

Karol napisał(a):Według MSW właścicielom portalu grozi do pięciu lat więzienia.
To dużo czy mało ?
Moim zdaniem to za dużo, choć przyznam się że wg. prawa nie mam racji. Uważam piractwo komputerowe za ważny czynnik zbijający cenę produktu, która niejednokrotnie jest zbyt zawyżona w stosunku do jakości produktu. Pomyślcie ile kosztowałby Windows, gdyby każdy musiał mieć legalny. Zaraz cena skoczyłaby do góry bo skoro potrzebujesz to zapłacisz. A do tego jeszcze kupę kasy płacilibyście za aktualizację. I nie mówcie ze linux jest darmowy, bo mogłoby się stać z nim to samo.
Szkoda ich :(
no skoro to było nielegalne to kara się należny dostaną min pół roku do 2 lata( 5 lat to przesada chodź w tej Ukrainie to wszystko możliwe) te 16 osób pewnie sporo na tym zarobiło ;)
Kara słusznie się należała.
Nie używałem serwisu.
Więc mi nie szkoda :P
Kara?
Myślę że trochę nawet się im należało.