Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Proces ratyfikacji ACTA zawieszony!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Podjąłem decyzję o zwieszeniu procesu ratyfikacji ACTA - powiedział na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Przyznał, że konsultacje społeczne były niepełne i potrzebna jest głębsza analiza skutków umowy ACTA. - Są pewne dwuznaczności i musimy być w 100 proc. pewni, czy są bezpieczne dla polskich użytkowników internetu - dodał Tusk.

- Argumentu internautów dotyczące wstrzymania ratyfikacji ACTA są uzasadnione - powiedział premier i dodał, że potrzebna jest w tej sprawie społeczna debata. - Potrzebne są nowe przepisy uwzględniającą rzeczywistość, która stworzył internet - stwierdził.

Premier zapowiedział na poniedziałek debatę na temat umowy ACTA, w której będą mogli uczestniczyć wszyscy. Zaprosił do niej instytucje i organizacje, które kwestionowały sens podpisania umowy. - Ta debata będzie debatą wspólną wszystkich zainteresowanych. Chcemy ją transmitować on-line i przez media. Traktujemy to jako początek głębszych i dużo poważniejszych konsultacji w szerszym zakresie – powiedział premier.

więcej na onet.pl
To było do przewidzenia . Mogą sobie pozwolić na wrogów po prawej czy lewej stronie koryta , ale mieć wrogów wśród internautów - to mieć wszędzie wrogów . To już jest samobójstwo .:D

B0hazard

Ha ha, jak oglądam wiadomości lub czytam te bzdury które powiedział Tusk to chce mi się
śmiać - myślicie że internauci coś zdziałali? To ja Wam powiem prawdę G** zdziałali.
Nie mówię że inicjatywa była zła ale nic nie zmieniła.

Tusk już podpisał umowę, lecz teraz niby mówi że muszą ją dokładnie sprawdzić. Co z niego
za premier jeśli dopiero teraz chce podejmować takie kroki? Otóż to jest zwykły trik.
Ludzie myślą że Tusk zrozumiał że nie ma racji a w cale tak nie jest. Zobaczycie że w kwietniu
najdalej w maju ACTA wejdzie w życie a my dowiemy się tego już "po fakcie dokonanym".
Taka jest przykra prawda, historia się powtarza. Kto wiedział że rok temu wstępnie podpisaliśmy umowę? - praktycznie nikt. To teraz z dnia na dzień nie informując nikogo ACTA wejdzie w życie.

ACTA może zostać wprowadzone w tej chwili nawet bez zgody Tuska, tak więc
będzie miał on na kogo zwalić winę. Taka jest prawda.