Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Shell - pomoc.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Powiedzcie mi proszę o co chodzi z "Ilość osób na serwerze"
to znaczy, że ja mam 1 konto na shellu z tymi osobami na spółkę?
Czy możemy być zalogowani tylko na zmiane na koncie czy mogą być kilka osób naraz?
Czy jest np. jakichs serwer a na nim kilka osobnch kont z czego każdy ma przydzieloną równą część prędności serwera np. 2 osoby to ja mam połowę z 100mb/s ?? bo nie wiem jak to rozumować

Powiedzcie proszę czym się kierować przy zakupie takiego serwera pierwszy raz chciałem kupić ale nie znam się na tym dlatego proszę was o wytłumaczenie mi :P

tonyviroos

Ilość osób na serwerze to ilość kont utworzonych na fizycznej maszynie.
Czyli kupując konto na serwerze z łączem 100/100 na którym jest dajmy na to 5 osób będziesz miał 1/5 tego łącza do dyspozycji, jeśli administrator serwera nie podzieli łącza między użytkowników to może się tak zdarzyć że 1 użytkownik będzie miał połowę prędkości a Tobie zostanie kilkaset kilobitów.
Kupując konto dostajesz indywidualny login i hasło i tylko Ty możesz się logować na to konto, dodatkowo jest jeszcze kilka innych ograniczeń (ilość procesów itd.) które administratorzy serwerów ustalają sami.
Ogólnie to nie polecam serwerów z łączem 100Mbit ponieważ nawet przy 2 osobach na serwerze nie osiągniesz więcej niż 5MB/s downloadu a serwery z łączami 100Mbit zazwyczaj są bardzo słabe i nie dają sobie rady z większymi transferami jeśli na serwerze jest więcej niż 2 osoby (a często jest więcej).
tonyviroos napisał(a):Ilość osób na serwerze to ilość kont utworzonych na fizycznej maszynie.
Czyli kupując konto na serwerze z łączem 100/100 na którym jest dajmy na to 5 osób będziesz miał 1/5 tego łącza do dyspozycji, jeśli administrator serwera nie podzieli łącza między użytkowników to może się tak zdarzyć że 1 użytkownik będzie miał połowę prędkości a Tobie zostanie kilkaset kilobitów.

Czyli wykupując takie konto mogę mieć transfer gorszy niż u siebie na kompie? Żenada !

tonyviroos napisał(a):Kupując konto dostajesz indywidualny login i hasło i tylko Ty możesz się logować na to konto, dodatkowo jest jeszcze kilka innych ograniczeń (ilość procesów itd.) które administratorzy serwerów ustalają sami.
Tak tak to wiem ale ja nie mam dużych wymagań będę wysyłał na swoje konto chomikboxem (1 proces) i do tego 2-3 na win rara i do pobierania 1.
Na początek powinno starczyć:P

tonyviroos napisał(a):Ogólnie to nie polecam serwerów z łączem 100Mbit ponieważ nawet przy 2 osobach na serwerze nie osiągniesz więcej niż 5MB/s downloadu a serwery z łączami 100Mbit zazwyczaj są bardzo słabe i nie dają sobie rady z większymi transferami jeśli na serwerze jest więcej niż 2 osoby (a często jest więcej).
Właśnie często czytam i po kilka osób to norma a jak 1 osoba to cena z marsa.
Tak w ogóle to chciałem od ciebie kupić tony ale ty jak gdzieś sam napisałeś masz serwery dla bardziej wymagających a ja na razie chcę zacząć przygodę z shellem więc na pewno nie wykorzystałbym max możliwości.
Poza tym raczej interesowało by mnie za chomikowe punkty a ty napisałeś, że sprzedajesz za złotówki, choć punkty zawsze można zamienić hehe :P

Mam jeszcze pytanie bo shell ma jeszcze inne parametry i np.
Dostęp www, FTP
jaki jest najlepszy tzn wystarczy www czy lepiej ftp czy oby dwa?

Jakie powinien mieć programy shell, bo wiem , że ma wbudowane bądź na zamówienie ale ja się na tym nie znam ale z tego co czytam to na 1 stroce pisze:
Programy rtorrent, File Uploader, JDownloader, gFTP, WinRAR, rar/zip, FireFox, SMPlayer, MediaInfo
Czyli np. nie mam chomikboxa co dla mnie jest nie opłacalne.
Jakie programy powinien posiadać dobry shell czy te + chomikbox powinny wystarczyć ?


Na czym polega Pojemność dyskowa ,bo ja to rozumiem jak dysk twardy ile pomieści dany serwer ale widzę, że niektóre serwery mają tylko 10GB a wiele 50GB przecież to strasznie mało by było, co pobiorę plik i od razu muszę go wrzucić na serwer i usunąć?
Przecież wtedy musiałbym siedzieć 24/dobe i pilnować tego a z tego co słyszałem (proszę o poprawę jeżeli się mylę) to serwery działają 24/dobę i same mogą np cały dzień wysyłać i pobierać określone przeze mnie pliki ale przecież nie wgra plików które dopiero sam pobrał (bo ja tego nie ustawiłem) a z wielkością dyskową 50GB to musiałbym chyba co godzinę ustawiać kolejkę do wysyłania...Proszę mnie poprawić jak coś nie rozumiem , dopiero próbuję zrozumieć na czym to wszystko polega.

Kolejna sprawa to, na czym polega bonus, że z serwera można pobierać z kilka serwerów jak np. rapidshare czy hotfile, po zakupie serwera dostaję login i hasło do tych hostingów i pobieram ile wlezie?Czy jest jakichś limit?

I ostatnie pytanie :P
Znalazłem taką stronkę:
torrent-remote.eu/pl/dysk/plans.html
Nie chcę z niej kupiować bo chyba kiepskie te serwery ale chciałem zapytać bo tam właśnie pisze, że np,pobieranie z rapida 10GB/ dzień i tak 4 serwery.
40 GB dziennie to chyba szału nie ma? a może się mylę??:P

tonyviroos

Serwery do których podałeś link to tzw. seedboxy z których na chomika nie wyślesz plików.

Dostęp www - sterowanie serwerem przy użyciu przeglądarki (dotyczy seedboxów) nie masz wtedy pulpitu zdalnego i masz bardzo ograniczone możliwości.
ftp - możesz łączyć się z serwerem przez ftp i pobierać pliki z serwera na dysk swojego PC

Podstawowe programy:
Przeglądarka www (firefox lub chrome), JDownloader, rar, chomikbox, ewentualnie jakiś klient torrent (utorrent, deluge itp.)

Pojemność dyskowa - miejsce na dysku serwera przydzielone użytkownikowi np. masz pakiet z pojemnością 50GB to tyle możesz mieć plików i nie ważne że pozostałego miejsca na dysku fizycznym serwera jest np. 300GB, Tobie należy się jedynie 50GB i nadmiar może zostać skasowany przez administratora (lub tak jak u mnie przez serwer).

Serwer pracuje 24h/7dni więc pliki pobierasz i wysyłasz cały czas jak tylko masz ustawioną kolejkę dlatego im więcej miejsca na dysku tym lepiej.

Nie wiem o jaki bonus Ci chodzi ale wnioskuję że masz na myśli te pakiety podane w ofercie z linka - jeśli tak to "bonus" polega (a raczej polegał) na udostępnieniu kont premium na serwerze dzięki czemu mogłeś pobierać z wymienionych serwisów jako użytkownik premium.

40GB szału nie robi, u mnie 40GB użytkownicy są w stanie pobrać w kilka minut i tyle samo wysłać w kilkanaście minut więc sam sobie pomyśl co zdziałasz z taką ilością danych możliwych do pobrania dziennie.
A u ciebie jakie są pojemności dysków na 1 osobę?

Sprzedajesz może też za punkty chomikowe?

B0hazard

Chcesz mieć dobry serwer, na początek z łączem 100 mb/s na jedną osobę z dyskiem,
co najmniej min. 500 GB w dobrej cenie na chomikuj? To szykuj co najmniej 1, 600 000 mln
punktów bo taniej nikt Ci nie sprzeda. Tomek z tego co wiem miał się wycofywać z sprzedawania
shell'i 1GBit/s za punkty z powodu małych zarobków.
Mam tyle punktów ale wpierw chciałbym spróbować na słabszym serwerze, aby potem kiedy przejdę na lepszy już wiedzieć wszystko co i jak :)
No i do tego chciałbym jeszcze za chomikowe punkty wykupić konto na jakiejś stronie hostingowej może być nawet na kilku takich stronach :)

tonyviroos

Czy nie za wiele byś oczekiwał ??
Shell za punkty, konta za punkty, trochę tego dużo.

Napiszę tak, dobrego serwera teraz za punkty nie kupisz (i nie mówię tego bo ja już za punkty nie sprzedaję), każdy kto ma dobry serwer musi sporo płacić za jego utrzymanie a nie wspomnę już jeśli ktoś serwer dzierżawi.
Jeśli ktoś sprzedaje serwer za punkty to zazwyczaj jakość tego serwera jest wątpliwa lub też na takim serwerze wciśnięte jest 10 osób albo i więcej.
Najbardziej śmieszą mnie oferty shelli za 800 tys punktów i mniej, znam większość ofert na chomiku i wiem jakie są realia na tych serwerach.

Ja wycofałem się ze sprzedaży za punkty z powodu problemów jakie niesie zamienianie ich na gotówkę i praktycznie brak zysku z tego tytułu. Jeśli dajmy na to miałbym sprzedać serwer za 2 mln punktów i wystawić te punkty na allegro to nie dość że mogą mi zablokować konto to jeszcze muszę ponieść koszt wystawienia aukcji, koszt automatu do wysyłki punktów i czas jaki muszę odczekać zanim punkty się sprzedadzą.
W datacenter nikt mi nie przyjmie zapłaty w punktach chomikowych a utrzymanie serwera trzeba opłacać, poza tym co to za interes jeśli zarabiam na punktach na czysto do 100 zł.

Podsumowując, jeśli chcesz kupić serwer który będzie działał przyzwoicie to nie licz na to że kupisz taki za 800 tys punktów lub za 30 zł na miesiąc.
Ogarnięcie o co chodzi z shellem nie zajmie więcej niż 10 minut, połączysz się ze zdalnym pulpitem a całą resztę robisz jak na swoim domowym komputerze.
tonyviroos napisał(a):Czy nie za wiele byś oczekiwał ??
Shell za punkty, konta za punkty, trochę tego dużo.

Możliwe ale dla mnie wygodniej jest tak płacić bo nie tracę dosłownie swoich pieniędzy(choć teoretycznie mógłbym zamienić punkty na zł) bo i tak sporą część pkt na free dawałem...

Może źle się wyraziłem nie chodzi o samo ogarnięcie o co z tym chodzi ale również o to czy będę wyrabiał czasowo tzn. na bardzo dobrym-szybkim serwerze muszę dużo czasu dziennie poświęcić na pobranie , ustawienie kolejki , potem do tego opisy plików porządkowanie folderów na chomiku i inne tego typu sprawy...

Poza tym jak pisałem w innym poście jestem na "etapie" poszukiwania najlepszej strony hostingowej do pobrania ( bo jeżeli zapłacę za premium i nagle zablokują go tak jak np file serve to jestem troszkę w plecy :)

Za dobry serwer byłbym w stanie płacić nawet ponad 2Mln pkt/miesiąc , choć wtedy chcę mieć już wszystko przyszykowane (hosting,linki itp.) głupotą było by gdybym kupił teraz i zaczął szukać linków , załatwiać hosting itp a czas leci leci :P

Ostatecznie skoro mówisz, że badziewne są za punkty mogę zapłacić gotówką.

tonyviroos

Nikt Ci nie zagwarantuje że nie zablokują hostingu np. po 4 dniach od kiedy kupisz konto premium, teraz trudno stwierdzić czy nie zablokują.

A do szukania linków jest specjalne narzędzie dostępne dla wszystkich, nazywa się google.pl
Stron: 1 2 3