Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Pobieraczek.pl został ukarany!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Właściciele portalu pobieraczek.pl wprowadzali konsumentów w błąd – Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził decyzję Prezes UOKiK. Utrzymana została również kara finansowa w wysokości blisko 240 tys. zł

Z ustaleń Urzędu wynika, że korzystanie z usług oferowanych przez spółkę nie było bezpłatne – w rzeczywistości moment rejestracji na portalu był pierwszym dniem obowiązywania odpłatnej umowy, która zawierana była nawet na rok. Ponadto opłata naliczana była już od pierwszego dnia, a nie jak sugerowały hasła reklamowe dopiero po 10 dniach.

Prezes UOKiK uznała, że właściciele portalu – spółka Eller Service – naruszyli zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła na nich karę w wysokości 239 140 zł. Jednocześnie Spółka została zobligowana do zmiany zakwestionowanego sposobu informowania o usługach oraz publikowania przez 6 miesięcy na swoim portalu treści decyzji. Ponadto zdaniem UOKiK, by skutecznie w tym wypadku chronić konsumentów niezbędne było nadanie niektórym punktom decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że spółka powinna zmienić praktykę oraz poinformować o tym konsumentów zaraz po otrzymaniu decyzji, niezależnie od odwołania złożonego do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

więcej na onet.pl
Bardzo dobrze, że tak się stało.
Dzięki za info.
No i bardzo dobrze draniom!
Też swojego czasu się tam zarejestrowałam, niczego w końcu nie pobrałam, a oni potem mnie straszyli mailowo chyba przez miesiąc. Nie reagowałam i w końcu dali sobie spokój, ale nerwów trochę mnie to kosztowało - w pierwszej chwili naprawdę się przestraszyłam, póki nie poczytałam trochę na różnych forach o ich praktykach, a kolega nie doradził mi olać całej sprawy.
Szkoda tylko, że użytkownicy, którzy dali się naciągnąć i zapłacili, nie odzyskają już swoich pieniędzy.
KruchyFix napisał(a):Bardzo dobrze, że tak się stało.

Kruchy nic się nie stało. Mało tego! Działają jeszcze intensywniej niż dotychczas!
Zmienili stronę główną w której od razu bez ogródek przedstawiają Ci formularz
do wypełnienia. Wcześniej tego nie było.
Coraz śmielej posuwają się do zuchwałych czynów.
Dobrze przynajmniej, że musieli zapłacić karę ... Dzięki za info . xd
Tak mało? Śmiech na sali
Zawsze coś , no w końcu ! Kiedyś cały dzień zmarnowałem na rozpowszechnienie tego ...... na chomikach,,.
Zapłacili ale będą nadal działać więc co innego wymyślą aż wkońcu zamkną ten serwis..
(19.03.2012, 12:51)pokinacho napisał(a): [ -> ]Zapłacili ale będą nadal działać więc co innego wymyślą aż wkońcu zamkną ten serwis..

Do tego potrzebna by była reforma naszego prawa. Nic takiego jednak nie nastąpi,
ponieważ musieliby wprowadzić kontrowersyjne i nie całkiem logiczne zmiany
w branży reklamowej.
Pobieraczek choć z punktu etycznego działa nielegalnie, to z punktu widzenia prawa
jest wszystko ok. Nikt nikomu nie każe się tam rejestrować, a regulamin jest dostępny.

Oczywiście to wina Użytkownika, że nie chce mu się go czytać, a później przychodzi
rachunek do domu.
To bardzo nieetyczne, ale niestety mieści się w granicach naszego prawa.

Myślę, że jedna kara to za mało. Zapłacą i po krzyku. Odkują się po kilku miesiącach
i będą znowu działać.
Więcej zarobili na oszukiwaniu niż ta kara warta..
Stron: 1 2