Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Jeżeli w przeszłości złapałeś wirusa, możesz stracić internet
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zgodnie z planem już 9 lipca amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI) wyłączy serwery DNS przejęte w zeszłym roku od twórców trojana DNSChanger. Ustawiał on na zainfekowanym komputerze fałszywe adresy DNS, przez co mógł przekierowywać do sfałszowanych stron wyłudzających prywatne dane. Przez cały czas działania wirus znalazł się na 4 milionach komputerów na całym świecie.

Obecnie szacuje się, że z serwerów DNS ustawionych przez DNSChangera korzysta około 350 tysięcy komputerów na całym świecie. Co prawda nad serwerami sprawuje teraz pieczę FBI i nie ma obawy, że przekierowują one do stron wyłudzających, ale osoby, których komputery zostały zainfekowane mogą stracić 09.07.2012 r. dostęp do internetu. Organizacja bezpowrotnie wyłączy serwery, więc konieczne będzie ustawienie innych adresach w panelu konfiguracji sieci. Przedtem oczywiście warto trwale pozbyć się wirusa ze swojego komputera.

Do akcji informacyjnej mającej pomóc zainfekowanym osobom w porę podjąć odpowiednie działania włączyło się już Google i Facebook. Obie firmy wyświetlają odpowiednie ostrzeżenia na swoich stronach, jeżeli wykryją, że komputer użytkownika łączy się przez serwery DNS ustawione przez trojana. Dla pewności można ręcznie sprawdzić, czy maszyna nie jest zainfekowana i nie straci połączenia z internetem 9 lipca. Wystarczy wejść na specjalnie specjalnie przygotowaną stronę firmy McAfee.

Źródło: Onet

Jeszcze godzinę macie aby sprawdzić :P
Uff jestem bezpieczny :P
Ja na szczęście równierz jestem czysty ; )
... :) także bezpieczny. ciekawe na jakiej stronie można takie coś złapać? Facebook?
Jestem też bezpieczny :)
(24.07.2012, 18:07)raden__ napisał(a): [ -> ]Jestem też bezpieczny :)
Jasna sprawa że jesteś bezpieczny bo cała akcja miała się odbyć 9 lipca, a dziś mamy 24 lipca...
A mnie dorwała "policja"
Dwa dni temu miałem zablokowanego kompa.
Screen:
[Obrazek: 0ba2e1374c.jpg]
Mam nadzieję że dobrze widać. Jak chcecie więcej informacji jak odblokować bądź rozwinięcia tematu to mogę założyć o tym temat.
Dziś jest już dobrze. Nie zapłaciłem ani grosza.
(24.07.2012, 18:23)daw13 napisał(a): [ -> ]A mnie dorwała "policja"
Dwa dni temu miałem zablokowanego kompa.
Screen:
[Obrazek: 0ba2e1374c.jpg]
Mam nadzieję że dobrze widać. Jak chcecie więcej informacji jak odblokować bądź rozwinięcia tematu to mogę założyć o tym temat.
Dziś jest już dobrze. Nie zapłaciłem ani grosza.

Bo pewnie te pliki które miałeś na kompie uploadowałeś na chomika
(24.07.2012, 18:23)daw13 napisał(a): [ -> ]A mnie dorwała "policja"
Dwa dni temu miałem zablokowanego kompa.
Screen:
[Obrazek: 0ba2e1374c.jpg]
Mam nadzieję że dobrze widać. Jak chcecie więcej informacji jak odblokować bądź rozwinięcia tematu to mogę założyć o tym temat.
Dziś jest już dobrze. Nie zapłaciłem ani grosza.

Więc zachęcam do założenia takiego wątku :) Na pewno pomoże to kiedyś komuś :)