Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Caponata z owocami morza
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Kucharek

[Obrazek: caponata.jpg]
Składniki :

Nieduża cukinia
2 kolorowe papryki
spora marchewka
3-4 łodygi selera naciowego
2 cebule
4 pomidory
2 ząbki czosnku
kapary, cytryna
1/2 kg. mrożonych owoców morza
przyprawy ( oregano, bazylia, sól i pieprz)
makaronm - mogą być muszelki, kokardki albo świderki.

Bardzo wygodna potrawa bo dusi się wszystko na oliwie, dorzucając kolejne składniki: na początek pokrojoną w kostkę cebulę, następnie marchewkę (w półplasterki),seler (w bardzo cienkie plasterki), pomidory (sam miąższ bez pestek dość drobno posiekany) i paprykę (w kostkę albo słomkę).

Rozmrożone owoce morza zalewamy sokiem z cytryny i marynujemy min.1/2 godziny przed rozpoczęciem gotowania.

Gdy jarzyny są al dente wrzucamy naszą marynatę i kapary (2-3 łyżki), drobno posiekany czosnek i doprawiamy do smaku solą, pieprzem, ziołami, ostrą papryką ( jeśli mamy i lubimy dobrze jest użyć świeże chili - wtedy dodajemy wcześniej jak pomidory puszczą sok).

Po około 10 minutach danie gotowe.
Podajemy z makaronem i jest to wtedy całkiem niezły obiad albo na liściach sałaty z białym pieczywem - jako lekką przekąskę!
W przypływie "szału kulinarnego" można podać razem z bruschettą w wersji ascetycznej czyli długą bułką (np. bagietka) ponacinaną w kromki, mocno skropione oliwą z czosnkiem i bazylią i zapieczoną w piekarniku. Wtedy poczujemy się jak "siciliano vero" albo "capo di tutti capi"

mabud73

Brzmi ciekawie i zachęcająco. Kapary i owoce morza przekonują mnie do tego by to spróbować zrobić :)
Mnie też się podoba ten pomysł jednakże proponuję jednak świeże owoce morza. Mrożone nie mają żadnego smaku.

Kucharek

Oczywiście że najlepsze są świeże owoce morza, jednak nie każdy ma zawsze do takich dostęp.
A ja tam nie lubie owoców morza i mnie ten przepis nie przekonuje xd

Kucharek

Nie każdy musi wszystko lubieć, dlatego kuchnia jest tak różna aby każdy mógł jeść i smakować się w tym co lubi.
(02.09.2011, 15:47)Kucharek napisał(a): [ -> ]Nie każdy musi wszystko lubieć, dlatego kuchnia jest tak różna aby każdy mógł jeść i smakować się w tym co lubi.
A mógłbyś mi np. dać jakiś dobry przepis na tosty z serem ? A, co to znaczy "Caponata" ??

Kucharek

Caponata to po grecku gulasz w którym najczęściej występuje, cukinia.Co do tostów itp to zapraszam tutaj klik , a jeśli chcesz podyskutować lub spytać o coś to zapraszam do tego działu klik