Odjechani.com.pl

Pełna wersja: Internet w Holandii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
szukałem po innych forach bez skutku... dlatego piszę do was.
pracuję w Holandii, daleko od cywilizacji nie mam dostępu do internetu.
Nie można bez zameldowania założyć w domu. Właściciel od którego wynajmujemy dom jest w domu starców tak że nie ma takiej opcji.
Szukam jakiegoś pewnego internetu pre-paid lub coś koło tego. wyczytałem że jest opcja w vodafone ale podobno tylko do użytku na komórce. w Lebara nie chce działąć.
Jeżeli ktoś używa internet w podobny sposób lub zna pewne informacje proszę o informację. Pozdrawiam =]

mabud73

Cytat:Szukam jakiegoś pewnego internetu pre-paid lub coś koło tego. wyczytałem że jest opcja w vodafone ale podobno tylko do użytku na komórce.

Po podłączeniu "komórki" do komputera, telefon pracuje jako modem, więc śmiało można śmigać po necie. Pytani tylko jaki transfer proponuje operator i jakie są w nim ograniczenia.
Pytam o konkrety - szukam ofert. W vodafone na komórkę jest zbyt mały transfer, a dokupienie następnego o wiele za drogie. jak ktoś wie o konkretach a najlepiej jak sam z tego korzysta niech napisze. w środę wylatuje z powrotem.

tonyviroos

Do połącznia się z internetem Pre-Paid potrzebujemy:
Modem lub telefon podłączony do laptopa.

Przed pierwszym połączeniem z internetem należy wysłać SMS na numer 4000 o treści „ zorgeloos internet aan ”
- koszt sms-a 10-Euro.
Potwierdzenie włączenia usługi : [Vodafone info: Zorgeloos Internet is aangesloten. Bedankt voor uw aanmelding.]
Taki sms uruchamia usługę internetu na 30 dni.
Co 30 dni trzeba uaktualniać usługę.

Konfiguracja modemu:

Wejść w pozycje SETTINGS

1.CONNECTION (utworzyć nowe połączenie - add)
Config name : Vodafone Internet
Dial number : *98#

APN (pozycja pierwsza)
*Obtain APN address automatically
User Name : vodafone
Password : vodafone
(zapisać nowe połączenie - nacisnąć Save)

2.SELECTION (pozycja druga)
*Manual (wyszukać sieć - Search)
Jak się pojawią sieci komórkowe wybrać :
Vodafone.nl UMTS/HSPA (zaznacz i naciśnij Apply)

3.PREFERENSE (pozycja druga)
* UMTS/HSPA Only (zaznacz i naciśnij Apply)
Zamknąć panel ustawień - Close
Nacisnąć CONNECT

Połączenie przez telefon ustawiamy podobnie.

Niestety nie zagwarantuję Ci, że tym sposobem będziesz miał internet przez 30 dni ponieważ regulamin Vodafone zabrania udostępniania połączenia z internetem na komputer i jeśli będziesz coś ściągał z sieci to mogą Ci zablokować internet po kilku dniach.
Jeśli będziesz tylko surfował w sieci i używał gg to nie powinni Ci zablokować, znam kilka osób które mają ten internet i działa im już od dłuższego czasu bez problemu.

P.S.
Zawsze pozostaje opcja poszukania jakiejś sieci WiFi w zasięgu (i podpięcie się do niej)
ok. dzięki. WiFi odpada mieszkam na wsi daleko od zabudowań nie łapie żadnych sieci. jeżeli ktoś coś wie jeszcze to piszcie wszystkiego będę próbował.
Problem rozwiązany dzięki tonyviroos. wielkie dzięki.