Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Chomikuj upada?
#21
Darmowe miejsce masz np. na dyskach microsoftu, google, czy rosyjskiego giganta vkontakte - te dyski raczej na pewno nie padną.
Co do zastosowania dysku NAS jako miejsca na kopie zapasowe to jest to najlepsze rozwiązanie jednak nie jest ono darmowe ale za to najbezpieczniejsze z kilku powodów. Dostęp do NAS tak jak wspomniałeś jest fizyczny i mamy większą pewność że nikt nam nie przegląda zawartości dysku, w przypadku nawet płatnej chmury nie mamy takiej pewności (na pewno nie na dysku googla).
Jednak jeśli chodzi o całokształt mojej wcześniejszej wypowiedzi podane przeze mnie wcześniej alternatywy i tak są bezpieczniejsze niż przechowywanie kopii plików na chomikuj.
  Odpowiedz
#22
[Obrazek: 85961_blokujo.png]

Wydaje mi się, że teraz blokują już wszystko jak leci - co tylko się nawinie pod rękę...

Nieważne czy to Polsat chce blokady GTA San Andreas, czy Microsoft Linuksa - usuwają.


Chociaż ostatnio myślałem już, że to koniec Chomikuj to i tak widzę, że mimo tego iż nic nie robię na Chomiku dalej wpadaj punkty - ale to i tak nie wszystko.
Wciąż ludzie wykupują konta premium oraz dodają Chomiki do swoich polecanych...

Tylko ciekawe ile jeszcze pociągnie.....
  Odpowiedz
#23
Zostają inne rzeczy, na przykład notatki studentów, więc raczej jeszcze trochę pociągną;)
  Odpowiedz
#24
Notatki studentów? Proszę Cię. Myślisz, że taki gigant będzie na to patrzył? Równie dobrze mogę założyć fikcyjnego maila z nazwą POLSAT.SA i zgłosić pliki, których nie zweryfikują przez kogo tak na prawdę zgłoszone zostały. Usuwają jak popadnie i co popadnie ;) Miałem chomika niedawno założonego. Przetrwał miesiąc, może troszkę dłużej po czym został zablokowany na amen. Wcześniejszego też zablokowali. Mówię Ci z autopsji. Ludzie się przenoszą pomału gdzie indziej ;)
  Odpowiedz
#25
Znalazłem dzisiaj skany takiego oto dokumentu związanego z Chomikuj
[Obrazek: a5aefcc0d09b.jpg]
[Obrazek: 619de7ea99e1.jpg]

To tak serio, czy tylko 'dla beki'?
A może był tu na forum poruszany ten temat? Chętnie bym się z nim zapoznał...
  Odpowiedz
#26
Co za bzdury :P To że powiążą jakieś IP z portalem jeszcze nic nie oznacza. To, że jakiś ruch w sieci opierał się często na tym serwisie jeszcze nic nie oznacza. To, że mają jakiś login jeszcze nic nie oznacza. Kancelaria nie wysyła pism urzędowych emailem więc to jeszcze nic nie oznacza. Oznacza natomiast to, że jeśli zapłacisz to przyznasz się do winy i sam się wkopiesz (Sądzę że to by był tylko początek dalszych sankcji, a na pewno nie ich koniec, bo będziesz ścigany z urzędu) Chomikuj musi wydać jeszcze nasze dane osobowe, więc może się to ciągnąć i ciągnąć. Twórca serwisu przewidział problemy, dlatego przeniósł serwery na Cypr i na pewno przeniesie raz jeszcze jeśli problemy będą występować dalej z niekorzyścią dla niego. Chomikuj będzie się bronił ponieważ nie jest to oficjalnie "piracki serwis", a pośredniczący w wymianie plików pomiędzy użytkownikami. Jak dojdzie co do czego to my za to bekniemy i pierwsi pójdziemy na odstrzał, ale nie oznacza to, że wszystko trzeba brać na poważnie. Te pisma są wysyłane chyba na chybił trafił, nawet do użytkowników, którzy biernie korzystali z portalu, z tego co się da poczytać w sieci. To jest zwykłe naciąganie nieświadomych użytkowników na pieniądze :) Mają niezbite dowody? Nie mają. Gdzie imię i nazwisko rzekomo pozwanego? Niby jakiś login i IP? Równie dobrze mogę zdobyć twoje IP znać login i Ci takie pisemko wysłać. Pozwolę sobie zacytować innego użytkownika:

"Jeśli ktoś otrzymał takie pismo to na kopercie musiał być adres.
Więc czemu w piśmie kancelaria miałaby pisac Nick i IP. Prawdziwe pismo zwraca się DO i dalszej części mogą być ujęte nick i IP.
Nawet jeśli było to z łącza typu biblioteka, kafejka czy inny hotspot. To pismo powinno być adresowane do najemcy łącza.
Dopiero ten jeśli potrafi mógłby udzielić informacji kto korzystał z danego IP w określonym czasie.

Podsumowując. Skoro kancelaria wie gdzie wysłać pismo z wezwaniem i potrafi określić w wezwaniu płeć osoby. To czemu w piśmie niema konkretnych danych? "


Tak więc... Trolling prawny Pana Wieczorka czas zacząć.
  Odpowiedz
#27
Co nie zmienia faktu, że coraz więcej plików znika z Chomików :/
  Odpowiedz
#28
Na dodatek co, to kurde za podpis? Jeszcze nigdy takiego nie widziałem :D
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#29
(29.08.2014, 11:05)Nieśmiertelny napisał(a): Na dodatek co, to kurde za podpis? Jeszcze nigdy takiego nie widziałem :D

Hmm? Puknijsie
  Odpowiedz
#30
Mychaty, możesz się zaznajomić też z niektórymi pojęciami z tych tematów. Kilka pojęć może się przydać w razie czego :)
http://odjechani.com.pl/Thread-Wniosek-o...usze%C5%84
http://odjechani.com.pl/Thread-Prawa-aut...5%9B%C4%87
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Video Zacinaja mi sie filmy mp4 z chomikuj martini.syf 2 2 389 14.02.2021, 14:36
Ostatni post: martini.syf
  Działający program do uploadu na chomikuj scaza 7 3 602 14.12.2019, 21:50
Ostatni post: vrec
  Prośba o reup plików z torrenta na chomikuj makintosz 0 1 205 10.07.2019, 09:03
Ostatni post: makintosz
  Okładka filmu chomikuj tommig1983 1 1 541 27.04.2018, 21:00
Ostatni post: Suicider
  Za FRee chomikuj perla86 0 1 893 25.05.2017, 11:39
Ostatni post: perla86

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości