Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


CocaCola niezdrowa, co o tym sądzicie?
#11
Nie wiem, sików nigdy nie piłem, ale ja tam różnicy nie dostrzegam. Dobrze schłodzona i z lodem jest genialna.
  Odpowiedz
#12
Nie pijam coli, choć czasem mi się zdarzy i nie ukrywam - smakuje mi i to bardzo, byle nie za słodka.
Co do szkodliwości... Uważam że reszta napojów gazowanych szkodzi tak samo jak cola. Chodzi tu o te wszystkie domieszki, konserwanty, barwniki. Te substancje znajdują się niemal we wszystkich tego typu napojach.
Swoją drogą nie wiadomo co tam jest jeszcze. Kiedyś czytałem, że dodają substancje mające na celu ,,uzależniać'', by pić jak najwięcej.
Nie czytałem prawie żadnych publikacji na ten temat.

Cytat:Kiedy ludzie nauczą się że od jedzenia słodyczy nie można dostać cukrzycy!

Może się mylę, czytałem o tym dawno, ale od słodyczy można dostać cukrzycy, generalnie od cukru.
Jedzenie dużych ilości przy mało aktywnym trybie życia może doprowadzić do otyłości, a to już jest strefa ryzyka.
Niektórzy mają większe predyspozycje np. te odziedziczone w genach.
Doczytam, przynajmniej spróbuję się znaleźć fragment o tym z pewnej książki. Być może się mylę.
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#13
(19.06.2015, 21:40)Suicider napisał(a): Może się mylę, czytałem o tym dawno, ale od słodyczy można dostać cukrzycy, generalnie od cukru.
Mylisz się. Można to podciągać jako szybsze zużycie się trzustki i wątroby, ponieważ trzustka będzie musiała produkować więcej insuliny, a wątroba magazynować więcej glukozy. Ale idą tym tropem równie dobrze można powiedzieć że warto kupić chłodzenie na procesor, aby materiał się wolniej zużywał...

Jeśli ktoś w rodzinie jest chory na cukrzycę jest prawdopodobne że przekazał "słabą" trzustkę komuś innemu.

Mogę się zgodzić, że jeśli lekarz wykrył osłabienie trzustki to powinno ograniczyć się ciężkie potrawy (nie tylko cukier).
  Odpowiedz
#14
Ja nie będę oceniać, czy jest niezdrowa czy zdrowa, ale:
- zawiera kwas węglowy, który sprawia, że układ mięśniowy traci magnez (tak samo, jak po kofeinie, którą też coca-cola zawiera) a układ kostny wapń
- kwas fosforowy- również powoduje spadek wapnia w organizmie
A zęby jak najbardziej się rozpuszczają- kwasowość coli (nie tylko coca-coli ;)) jest zbliżona do 2,5 (w skali pH oczywiście). Kwasowość typowych baterii to 1,5.

Z ciekawostek- zagrzybione fugi dobrze się czyści colą, zapalone patelnie, a ślimaki i część szkodliwych owadów wystarczy polać odrobiną coli i probelm się rozwiązuje. :)
  Odpowiedz
#15
Ja tam piję, bo lubię, a jak ktoś boi się, że zaraz umrze, to jego problem.
  Odpowiedz
#16
Ja też lubię i piję czasem, bardziej przyzwyczaiłem się teraz do picia zwykłej wody.
Umiar i jest wszystko git, organizm sobie poradzi i to bez żadnych uszczerbków.
Ja się zawsze zastanawiam jak ludzie potrafią przejmować się tym, że łączenie pomidora i ogórka jest szkodliwe ( w znaczeniu coś tam się nie wchłania), a nie potrafią zrozumieć fundamentalnej zasady o łączeniu pożywienia, kiedy to pokarm się trawi ledwo co.
Próbowałem diety rozdzielnej, i to było zdrowe, ale wiem że to trudne. Dlatego mimo nabytej wiedzy dalej jem jak jem, i piję co piję.
Przestałem innym truć 4 litery że niedługo wykitują, że to i tamto, a w szczególności tamto jest złe. Chyba wiecie co mam na myśli.
Zachować umiar, jeść to na co ma się ochotę i będzie dobrze. Organizm sobie poradzi z tymi truciznami.
[Obrazek: aG8bM6P.png]






  Odpowiedz
#17
Kiedyś Adam i Jamie z programu Discovery Channel pt. "Pogromcy mitów" przeprowadzili dosyć ciekawy eksperyment. Eksperyment polegał na tym że na całe 24 godziny zanurzyli martwą świnię w wannie wypełnionej coca cola. Jaki był efekt po 24 godzinach ? Otóż taki że ze świni pozostała jedynie ohydna maź i drobniutkie kawałki nadtrawionych kości :)
"Jeśli skopiowanie płyty to kradzież, to idąc tym tropem - zrobienie komuś zdjęcia to porwanie" - Anonymous
  Odpowiedz
#18
  Odpowiedz
#19
Tutaj jest dobry artykuł o szkodliwości Coli.
http://www.vismaya-maitreya.pl/teorie_sp..._coli.html

Nie jestem przeciwnikiem coli, od czasu do czasu lubię sobie wypić, ale nie codziennie.


  Odpowiedz
#20
Narzekacie na CocaColę a dużo soków też potrafi być konkretnie napakowanych chemią i cukrem.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości