Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Czy laptop na studia może się przydać?
#1
Wiem, że takich tematów jest trochę na innych forach i do znalezienia ich wystarczy mniej niż minuta, jednak nadal mam wątpliwości. Obecnie kończę szkołę średnią i chcę iść na zaoczne studia informatyczne. Oprócz tego tuż po maturze zaczynam staż z programowania webowego, po którym może dostanę pracę. Teraz będę zmieniał komputer i tu pojawia się pytanie, czy podczas studiów połączonych z pracą laptop będzie użyteczny? Słyszałem, że pomiędzy wykładami może być długa przerwa, którą można by wykorzystać do np. dokończenia projektów zaliczeniowych czy douczenia się czegoś potrzebnego w pracy. Jak to u Was wygląda? Potrzebowaliście laptopa podczas studiów i pracy czy spokojnie potrafiliście się bez niego obejść? Obecnie używam komputera głównie do programowania oraz do przeglądania internetu. W żadne gry nie gram.
  Odpowiedz
#2
Ja prawie całe studia dałem rade bez laptopa, miałem stacjonarkę, ale prawda jest taka, że przydaje się. Bywa, że na zajęciach na komputerach w sali było, albo starsze oprogramowanie, albo wcale i trzeba było kombinować. Ogólnie jednak w salach jest zazwyczaj wszystko czego potrzeba, a projekty bez problemu dokończysz w domu, a jak nie to ktoś Ci chyba pożyczy laptopa na 5 minut by coś zmienić. Jeśli nie grasz i nie potrzebujesz większej mocy obliczeniowej kup laptopa zamiast stacjonarki. Ja tak naprawdę nadal wszystko robię na stacjonarce, ze względu na rozmiar monitora i wydajność. Laptopa mam tylko na zajęcia, a tak cały czas siedzi w torbie. Laptop z pewnością Ci się przyda jak zaczniesz pisać pracę, bo wtedy do promotora z projektami będziesz latał sam i jak to projekt programistyczny, który robisz w domu, no to chyba sam wiesz dlaczego potrzebny Ci będzie laptop.
  Odpowiedz
#3
Teraz chyba ogólnie laptop zastępuje nie raz zeszyty. W sumie wszystko zależy od tego po co nam i do czego ;)
Można sie obejść bez, ale jest dużo wygodniej z :)
  Odpowiedz
#4
(26.04.2018, 22:51)MalinoweLove napisał(a): W sumie wszystko zależy od tego po co nam i do czego
Laptopa chcę używać do tego do czego bym używał komputera, czyli tak jak wspominałem, do programowania i przeglądania internetu.
  Odpowiedz
#5
Jeżeli chcesz mieć większą swobodę np w programowaniu, w sensie np w przerwie między zajęciami, to zdecydowanie laptop bardziej się sprawdzi... ;)
  Odpowiedz
#6
  Odpowiedz
#7
No to jeszcze jedno, będziesz miał dużo czasu jadąc na studia ?
Ja dość długo broniłam się przed lapkiem, i nie powiem nie raz bym chętnie znów zasiadła do pc ;)
  Odpowiedz
#8
  Odpowiedz
#9
No to nie wiem czy jest sens u Ciebie na zakup lapka bo się faktycznie okaże że nie będziesz korzystać...

Jeżeli faktycznie mam więcej czasu to podpinam, ale najczęściej i tak ląduje z lapkiem na kolanach, na łóżku... jak młody śpi ;)
Właśnie tak jak teraz ;)
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Laptop czy PC? Koniec 2018 roku da Vinci 14 3 066 22.09.2018, 22:14
Ostatni post: amb00
  Laptop, tablet lub inny wynalazek Hans 8 2 817 19.02.2013, 13:41
Ostatni post: Hans
  Sklep X-Kom a Laptop Imcoran 1 1 866 27.10.2012, 18:18
Ostatni post: pandokti

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości