Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


HP Pavilion G7-2200 sw
#1
Witam, w biedronce od poniedziałku (21.01.2013) będzie następujący laptop :
[Obrazek: 9522l8q1k570I6j7.jpg]

Specyfikacja :
Karta graficzna : AMD Radeon HD 7670M Pamięć karty graficznej 1 GB
System : Windows 8
Procesor : Intel Pentium b980 2,4GHz (2rdzenie)
Ram : 4GB
Dysk : 500GB

Opłaca się go kupić ? Kosztuje 1699 zł ~ 1700 zł przy czym ceny z porównywarek cenowych np. ceneo.pl najtańszą ofertę podają od około 1900 zł. Co o nim myślicie ?
[Obrazek: Kd6SQvD.png]
  Odpowiedz
#2
Uuu spoko sprzęcik jak za taką kasę.
Procek też super jak na laptopa i to takiego taniego :D
Sam się może skuszę jak będzie :P
  Odpowiedz
#3
Czekam na opinie sebastiana i swordancer :)

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
[Obrazek: Kd6SQvD.png]
  Odpowiedz
#4
Karta jest spoko, Ram też (niestety nie ma taktowania ale myślę że te standardowe 1333 Mhz ma),
jednak ten Pentium. Nie wiem czemu ale wolałbym coś na i3, i7 kosztem słabszej grafiki dlaczego?
Bo laptop używamy zazwyczaj do pracy nie do gier, więc potrzeba nam mocy obliczeniowej.
Ale kto co lubi osobiście bym się nie skusił - tym bardziej że HP moim zdaniem ma jedno z najgorszych
chłodzeń.

Poszukałbym czegoś z Asusa z i3, i5 (z dopłatą oczywiście) i byłbym bardziej zadowolony.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#5
Czym by mogło skutkować słabe chłodzenie ? Bo do nie wiadomo czego bym na nim nie robił. Może bym opracowywał jakieś filmy w HD ;) jakie gry by na nim chodziły ??

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
[Obrazek: Kd6SQvD.png]
  Odpowiedz
#6
Podstawowa zasada, najgorszym wrogiem komponentów komputera
są zbyt wysokie napięcia oraz temperatury które znacznie skracają żywotność.
Laptop do obróbki filmów w HD - średni pomysł, chyba że go włożysz do wody.

Gry spokojnie ruszą, karta da rade być może procesor będzie trochę osłabiał zestaw
ale myślę że nowe tytuły na średnich ustawieniach powinny działać.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#7
A czy w laptopie można dostawić jakieś chłodzenie ? Ile to kosztuje.? Może jakieś konkretne modele do 2000 zl mógłbyś podać ?
Nie dosłownie HD, chodzi mi o filmy z gier które bym mógł nagrać frapsem, obrobić i na yt wrzucać ;)
Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
[Obrazek: Kd6SQvD.png]
  Odpowiedz
#8
Nie rozumiem tego stwierdzenia "nie dosłownie HD". Filmiki na YouTube muszą być wrzucane w rozdzielczości min. 1280x720,
to już standard. Jeśli chcesz nagrywać filmy z gier do komputer klasy minimum Intel i5 nie laptop. Przy nagrywaniu gier
procesor jest bardzo mocno wykorzystywany co możemy zauważyć w spadkach klatek, np. gra która działa Ci w 50 klatkach na sekundę,
przy słabym niewydajnym procku od razu spada do 20, także średnio by to wyglądało na YT.

Laptopa do gier za 2000 zł nie kupisz, nie ma takiej możliwości.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#9
A można chłodzenie jakoś wymienić na lepsze ??

Halo, czekam na opinie innych :)

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
Odświeżam i czekam na opinie innych.////EDIT :
A jeżeli miałbym podkładkę chłodzącą ?

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
[Obrazek: Kd6SQvD.png]
  Odpowiedz
#10
Nie rozumiem, jeśli miałbyś podkładkę chłodzącą to laptop idealnie nadaje się do przeglądania sieci,
pracy na grafice (nie wymagającej oczywiście nie mówię tu o zaawansowanym 3D) i średnio wymagających
gier. Do nagrywania filmów i ich dalszej obróbki laptop nie nadaje się na pewno i to nie z winy chłodzenia
a słabych parametrów.

Pentium do grania nadaje się jak maluch do driftu czyli wcale.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości