Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Internet Explorer 9 od 14 marca 2011
#1
Zgodnie z przewidywaniami mediów, w połowie marca 2011 roku światło dzienne ujrzy finalna wersja Internet Explorer 9, najnowszej przeglądarki internatowej firmy Microsoft.

Finalna wersja Internet Explorer będzie do pobrania od 14 marca 2011 roku. W połowie lutego Microsoft zdradził, że wersję beta przeglądarki na całym świecie pobrano ponad 25 mln razy. Według najnowszych danych
gemiusTraffic w Polsce z przeglądarek Microsoftu korzysta tylko 27,9 proc. internautów.

[Obrazek: 11873-450.jpg]

Internet Explorer 9 jest pierwszą przeglądarką, która prezentuje witryny z wykorzystaniem możliwości systemu Windows
7. Dzięki niej internauci
otrzymują szybkie oraz bezpieczne narzędzie, które redefiniuje sposób przeglądania sieci
oraz w pełni wykorzystuje moc drzemiącą w komputerach. Internet Explorer 9 oferuje wbudowaną obsługę wielu współczesnych standardów internetowych, w tym HTML5, SVG i CSS3.

media2
  Odpowiedz
#2
Microsoft pod tym względem już niczym mnie nie zaskoczy.
To znaczy już mnie nie obchodzi co oni nowego wymyślają.
Zwłaszcza jeśli zmiany maja miejsce w przeglądarce IE.
Gdy pojawiła się finalna wersja IE 8 to była wśród dostępnych
aktualizacji dla systemu. Oczywiście nie zainstalowałem jej.
Wiem jedynie kogo tyczy się ta nowość. Otóż znam masę
ludzi którzy w ogóle nie znają się na obsłudze komputera.
Gdy kupują np. nowego laptopa i jest w nim zainstalowany
system Windows wraz z przeglądarką Internet Explorer to
tylko oni używają tej nowej przeglądarki. To oni tworzą ten
procent popularności przeglądarek ze statystyk używalności.

Tak jak kiedyś była gdzieś mowa o przeglądarkach i ja w niej
uczestniczyłem to mówiono tam że najlepiej by było gdyby M$
dał swoim użytkownikom wybór jaką chcą zainstalować przeglądarkę.
Oczywiście pod warunkiem że Microsoft zrezygnuje z implementowania
przeglądarki Internet Explorer w systemie Windows.
Jedynym problemem było by to że system bez jakiejkolwiek przeglądarki
był by nie funkcjonalny pod względem możliwości pobrania czegokolwiek
z internetu. Stąd ten pewien kompromis że podstawowa wersja
przeglądarki Internet Explorer pozostaje na stałe w systemie.
Również pewnym kompromisem jest możliwość wyłączenia dostępu
do tej przeglądarki w systemach Windows począwszy Vista.
Jednak chcąc nie chcąc przeglądarka Internet Explorer jakby
zalicza się do dodatkowego oprogramowania Microsoftu.
Przez co podczas włączenia opcji aktualizacji dodatkowego
oprogramowania Microsoftu np. w wypadku gdy użytkownik
ma zainstalowany pakiet Microsoft Office to wraz ze
wszystkimi aktualizacjami dostępna jest też ta dla przeglądarki IE.
  Odpowiedz
#3
Niby to logiczne – jednak uważam, że w projektowaniu coraz to nowszych wersji danej przeglądarki (czy to „Internet Explorera”, czy to „Firefoksa”, czy nawet „Google Chrome”) programiści powinni skupić się głównie na bezpieczeństwie i wydajności przeglądarki, a nie na dostosowywaniu wyglądu interfejsu do obecnie panujących norm.
  Odpowiedz
#4
(11.03.2011, 11:13)skrzypas napisał(a): ... Stąd ten pewien kompromis że podstawowa wersja
przeglądarki Internet Explorer pozostaje na stałe w systemie.
Również pewnym kompromisem jest możliwość wyłączenia dostępu
do tej przeglądarki w systemach Windows począwszy Vista...

Skąd Ty czerpiesz takie informacje ??
Po pierwsze to IE 8 można odinstalować/usunąć z systemu od XP po Win7 więc nie wiem dlaczego piszesz, że IE zostaje w systemie na stałe.
Po co wyłączać dostęp do IE skoro można go usunąć ?

Dla zainteresowanych polecam zapoznanie się z tutorialem na stronie microsoftu (tutaj link do tutoriala)

P.S.
Jeśli nie jesteś czegoś pewnien to nie wprowadzaj ludzi w błąd, następnym razem zanim się wypowiesz na temat oprogramowania Microsoftu upewnij się, że nie wprowadzasz kogoś w błąd.
  Odpowiedz
#5
Fakt, faktem IE nie cieszy się popularnością. Jak na przeglądarkę, która jest automatycznie w windowsie, 27% to na prawdę bardzo mało.

  Odpowiedz
#6
tonyviroos napisał(a):Skąd Ty czerpiesz takie informacje ??
Z doświadczenia. Jak nie rozumiesz mojej wypowiedzi to najpierw mnie pytaj na PW to zmienię tekst a nie oczerniasz mnie przed wszystkimi innymi jasne? Zapamiętaj to sobie bo nie lubię tego.

tonyviroos napisał(a):Po pierwsze to IE 8 można odinstalować/usunąć z systemu od XP po Win7....
Wybacz mi tonyviroos ale muszę stwierdzić iż nie zrozumiałeś tego co napisałem. Czy próbujesz zrobić ze mnie durnia pisząc że przeglądarkę Internet Explorer 8 można odinstalować bo jest ona aktualizacją? Przecież ja napisałem tak samo. Tylko ja miałem na myśli fizyczną przeglądarkę udostępnianą z systemem podczas jego instalacji. Tej w Windows Vista i Windows 7 za chiny nie odinstalujesz i możesz jedynie ją wyłączyć ale ona zawsze fizycznie będzie na dysku. Od programu Internet Explorer zależy bowiem wiele usług systemu i jej fizyczny brak powoduje pewne niepożądane błędy w systemie. Przepraszam jeśli Cię tonyviroos w ten sposób uraziłem.

skrzypas napisał(a):Stąd ten pewien kompromis że podstawowa wersja
przeglądarki Internet Explorer pozostaje na stałe w systemie.
tonyviroos napisał(a):więc nie wiem dlaczego piszesz, że IE zostaje w systemie na stałe.
Przykro mi że nie zrozumiałeś tego co napisałem. Miałem na myśli system Windows przed instalacją z oryginalnej płyty kupionej w sklepie. Na płycie wraz z instalatorem systemu znajduje się podstawowa wersja przeglądarki Internet Explorer. Mam nadzieję że teraz tonyviroos rozumiesz co miałem na myśli.
  Odpowiedz
#7
Teraz już wiem co miałeś na myśli, następnym razem pisz troszeczkę jaśniej bo obawiam się, że nie tylko ja mogłem tak zrozumieć Twoją wypowiedź.
Jeśli Cię uraziłem swoją wypowiedzią to najmocniej przepraszam, nie miałem zamiaru robić z Ciebie (ani nikogo innego) durnia, jedynie chciałem dokładnie wyjaśnić pewne niejasności związane z Twoją wypowiedzią.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  COMODO Internet Security - poradnik Swordancer 13 11 828 27.02.2017, 15:37
Ostatni post: amb00
  Super Internet TV v 8.0 Premium Edition menhils 0 1 932 21.02.2011, 18:45
Ostatni post: menhils

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości