Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jak grać w GTA 5 + Online [Tutorial]
#1
Witajcie!
Pewnie wielu z Was przymierza się do zakupu Gta 5 na PC. Jako, iż ja już grałem w wersję na PS3, a wiem jak na początku trudno było mi ogarnąć całą grę postanowiłem stworzyć poradnik.
Moim zdaniem lepiej jest grać padem, dlatego będę opisywał działanie przy użyciu klasycznego pada.
[Obrazek: s-l1000.jpg]
I. Sterowanie 
a. Sterowanie postacią
Za pomocą:
prawego analogu poruszamy się postacią
prawego analogu + 3 biegamy postacią
lewego analogu ruszamy kamerą
4 skaczemy/wskakujemy
2 zadajemy ciosy
1 wchodzimy do pojazdu
L2 namierzamy cel podczas strzelania
R2 strzelamy lub zadajemy ciosy
L1 (szybko) wyjmujemy/chowamy wybraną broń
L1 wybieramy dostępną bron
R2 chowamy się za ścianę/pojazd/skrzynkę itp.
strzałka w górę wyciągamy telefon
strzałka w dół przełączamy się pomiędzy postaciami
b.  Sterowanie samochodu
R2 przyśpieszamy
L2 hamujemy/cofamy
R1 strzelamy lub (w zależności od ustawienia) R1+L1
L1 driftujemy  Muzyka
4 wybieramy broń
2 zmieniamy kamerę na filmową
1 wysiadamy z pojazdu
prawo włączmy/wzmacniamy/wyłączamy światło
góra wyciągamy telefon
lewo wybieramy radio
c. Sterowanie samolotu/helikopteru
pozostałe przyciski tak samo, jak w przypadku samochodu.
L2 zwalniamy/wyłączamy silnik
4 wybieramy broń/ (w przypadku pojazdu z działkiem) wybieramy działko/rakiety naprowadzające
L1 ustawiamy koła oraz tylne lotki na lewo
R1 -||- na prawo
II. Telefon
[Obrazek: 190kgga3mw6eujpg.jpg]

Na powyżej zamieszczonym obrazku widać telefony poszczególnych postaci
Na pierwszej ikonce mamy wiadomości mail. Dostajemy je od osób z misji.
Na drugiej ikonce mamy wiadomości SMS/MMS. Dostajemy je od osób z misji oraz zaprzyjaźnionych/poznanych (np. dziewczyn)
Na trzeciej ikonce mamy listę akcji. Nie jest to nic szczególnego (dla mnie jest to po prostu wypełniacz telefonu)
Na czwartej ikonce mamy szybki zapis. Możemy zapisać grę bez konieczności wchodzenia do łóżka.
Na piątej ikonce mamy kontakty. Dzwonimy do naszych znajomych po np. misje.
Na szóstej ikonce mamy ustawienia telefonu. Możemy zmienić np. dzwonek, motyw, wibracje itp.
Na siódmej ikonce mamy aparat. Możemy zrobić zdjęcie z przedniej lub tylnej kamery, co umożliwia nam robienie fajnych zdjęć np. podczas pobytu na plaży. Czasem aparat potrzebny jest do misji.
Na ósmej ikonce mamy wielki, rozbudowany internet. Możemy tam kupować nieruchomości, samochody, ściągać nowe dzwonki na telefon, przeglądać najonwsze newsy itp. Z zakupem aut nie jest to tak jak w "czwórce" pic na wodę, tylko prawdziwa możliwość. Oprócz aut możemy kupować też m.in samoloty, helikoptery, łodzie, quady, a nawet czołgi!
III. Miasto i pojazdy
a. Mapa
Los Santos to największa w historii gier (nie sztucznie wypełniona) mapa, nad która każdy fragment został dopracowany. Piękne, gorące, klimatyczne miasto, na którym możemy podróżować ponad 250. pojazdami z różnych typów: samochody, motocykle, rowery, quady, ciężarówki, pojazdy wojskowe, czołgi, helikoptery, samoloty (w tym wielki pasażerski) oraz wojskowy F-16, pojazdy opancerzone, motorówki, żaglówki, poduszkowce, spycharki, wiertniki i wiele więcej!
Tutaj można zobaczyć porównanie wielkości mapy do poprzedniej części GTA (IV):


[Obrazek: 53078_fanowska-mapa-gta-5-vs-mapa-gta-4.jpg]
Widać, że samo miasto w V jest większe, od tego z czwórki, a to jest tylko 1/4 mapy! Po za tym czekają nas bujne pustynie, autostrady, poboczne miasteczka i wsie!
[Obrazek: 3a69610f9da4c48b7a267bad309c75ff20e43d43.jpg]
strzałką zaznaczone zostało lotnisko, ale chciałbym również ostrzec przed lotniskiem ukazanym w lewym górnym rogu ekranu - jest to zamknięta strefa powietrzna bazy wojskowej, jeżeli tam podlecicie zestrzelą was rakietą lub wyślą w pogoń myśliwce F-16. Można tam sobie robić fajne rzeczy jak np. ukraść czołg, czy F-16, ale po wjeździe uważajcie - będą do Was strzelać czołgi!
Po wejściu do gry nie będziecie mieli widocznej mapy! Będziecie mogli podróżować po całej mapie (nie tak jak w 4, że mieliście zablokowane na jedną wyspę), ale nie będziecie wiedzieli dokładnie gdzie jedziecie. Mapa będzie się odkrywać przez przejazd, więc w tym celu warto latać samolotem po całej mapie.
Ważnej miejsca:
Baza wojskowa


[Obrazek: rec_gTAV.jpg]
Lotnisko:


[Obrazek: 658501e76da0e38b3e9edfdaed0a80359fe98edb...pscale.jpg]
[Obrazek: LSIA-GTAV-overview2.jpg]
b. pojazdy
czołg:


[Obrazek: 603.jpg]
Myśliwiec:


[Obrazek: GTA-V-mysliwiec.jpg]
[Obrazek: Besra-GTAV-frontview.jpg]
Samoloty (dużo samolotów :D):


Mały kaskaderski:
[Obrazek: official-screenshot-looking-off-into-forever.jpg]
Pasażerski wielki:
[Obrazek: 1000356.jpg]
[Obrazek: CargoPlane-GTAV-Front.png]
Tak - możemy nim sterować! Zabawa jest przednia!
I inne (nie chcę mi się opisywać :P)
[Obrazek: gta5_7_643x290.jpg][Obrazek: BuckinghamLuxor-GTAV-front.jpg]
[Obrazek: z16883474Q,GTA-V.jpg]
[Obrazek: 14b0ce9cc164f92c24543c9b63b83b9db03edd24.jpg]
[Obrazek: Plane.jpg]
jest tego jeszcze więcej, ale już wystarczy screenów ;)
Helikoptery:


[Obrazek: 15142_a.jpg]
[Obrazek: Annihilator.jpg]
[Obrazek: Maverick-GTAV-front.jpg]
jest tego też oczywiście dużo więcej, ale chce przejść do wisienki na torcie - cargobob'a:
[Obrazek: n4tiyp.jpg]
możemy nim zaczepić inne pojazdy lub np. kontenery/wagony od pociągu i przemieścić je na dowolne miejsce! Dzięki niemu możemy też np. ukraść czołg z bazy wojskowej tak jak na screenie poniżej:
[Obrazek: img_36475_crazy-cargobob-challenges-gta-...oments.jpg][Obrazek: 4uktnlo.jpg]
Samochody:


Zamieszczam tutaj tylko auta ciekawe, bo nie widzę sensu umieszczać innych (było by z ponad 200 sceenów!)
[Obrazek: maxresdefault.jpg][Obrazek: 0_0.jpg][Obrazek: 149800-GTAIV-2014-01-14-23-09-19-54.jpg][Obrazek: gtav6.jpg][Obrazek: GTA-V-Racing-8.jpg][Obrazek: bullpup%203.jpg][Obrazek: maxresdefault.jpg][Obrazek: gta5_audir8rear.jpg][Obrazek: maxresdefault.jpg][Obrazek: gta-5-hotknife.jpg]
Łódź podwodna:


[Obrazek: latest?cb=20140927102445&path-prefix=pl][Obrazek: 1414521095-grand-theft-auto-v-5.jpg]
IV. ciekawostki i fajne elementy rozgrywki
-możemy modyfikować i ulepszać bronie np. powiększając magazynek, czy dodając latarkę lub tłumik.
-możemy tuningować pojazdy (tego, czego brakowało w czwórce)
-gdy wyskoczymy z samolotu/helikopteru mamy spadochron
-jest fryzjer
-mamy kondycje oraz specjalne umiejętności
-jest mnóstwo smaczków
Gta Online:
Świat GTA Online na pozór podobny do fabularnego, jednak różni się wieloma kwestiami. Są inne pojazdy (niektóre są w fabularnym, a nie ma w Online i na odwrót), inny jest internet, komórka, misje itp.
Na mapie w Gta Online z każdym levelem wyżej będą pojawiać nam sie takie rywalizacje jak Deatchmecze, walki o przetrwanie, wyścigi (samochodowe, samolotowe, helikopterowe, maratony, wodne), misje zdobywanie, ostatnia drużyna wygraywa, skoki spadochronowe i wiele więcej. Możemy w ten sposób rywalizować z wieloma (do 16) graczami, a pod koniec dostajemy wynagrodzenie w postaci pieniędzy i exp'a.
Za pieniądze możemy kupować samochody, garaże (aby kupić auto musimy posiadać garaż i wolne w nim miejsce), bronie, mieszkania, różnego rodzaju spadochrony i wiele więcej!
W Online możemy również zadzwonić do znajomego Lestera i np. dać nagrodę za czyjąś głowę (wyznaczony gracz ma wtedy wyróżniony wskaźnik, gdy ktoś go zabije, dostaje on gotówkę w wyznaczonej przez nas ilości), zmniejszyć poziom pościgu, a także "gliny przymykają oko", czyli policja, ani wojsko nie zwraca na nasze wybryki uwagi przez 5 minut. Dobry sposób na wejście do bazy wojskowej i kradzież choćby czołgu. Wojskowi powiedzą nam jeszcze "Do widzenia :D, nikt nie strzela. Aby mieć kontakt z Lesterem musimy wykonać dla niego pierwsze dwie misje.
Więcej teraz nie mam siły pisać, życzę miłego grania.


  Odpowiedz
#2
Fajny Poradnik, na pewno niektórym osobom się przyda,
[Obrazek: 9865w3456_wnxxreq.png]
  Odpowiedz
#3
  Odpowiedz
#4
Nie wiem czy sobie nie kupić gta tylko do gry online ?!
  Odpowiedz
#5
To nie łódź podwdodna tylko batyskaf :P
Niedostępny
  Odpowiedz
#6
GTA online smierdzi, rockstar dalo d***. Pełno haxów, bugów i nic z tym nie robią a nowych heistów jak nie było tak nie ma.
  Odpowiedz
#7


  Odpowiedz
#8
A ja myślałem, że to poradnik jak grać, ale na pirackiej wersji :D
A wiem, że istniała taka możliwość poprzez jakiś launcher, ale czy działa do dziś, to nie wiem.

A poradnik spoko :)
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#9
(08.03.2017, 20:43)Diablo09 napisał(a): A ja myślałem, że to poradnik jak grać, ale na pirackiej wersji
A wiem, że istniała taka możliwość poprzez jakiś launcher, ale czy działa do dziś, to nie wiem.
Na pirackiej wersji to raczej online nie da się grać, bo do tego trzeba mieć konto i być połączonym z serwerami R* :P To nie minecraft, że nick można zmienić edytując kod gry.


  Odpowiedz
#10
Teraz odgrzebałem i to było mod FiveM. Nie wiem, czy autor dalej go rozwija i czy łączy z oficjalnymi serwerami. Możesz znaleźć ten wątek na forum ciemnywarez/ponurywarez .pl tylko musisz z-angielszczyć jedno słowo :P
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  GTA V Online - ekipa Odjechani-com-pl Swordancer 3 1 576 14.11.2015, 17:17
Ostatni post: Robotox
  The Elder scrools Online bez abonamentu! Swordancer 3 1 989 09.02.2015, 20:00
Ostatni post: Swordancer
  Klucz do bety Elder Scrolls Online WazzUp 22 6 093 03.03.2014, 12:08
Ostatni post: Swordancer
  The Elder Scrolls Online Swordancer 2 2 431 13.12.2013, 00:38
Ostatni post: Swordancer
  ArcticCombat Online WazzUp 3 2 039 27.12.2012, 14:49
Ostatni post: WazzUp

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości