Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jak przeczytać szybko książkę
#1
Jak przeczytać szybko książkę "Ania z Zielonego Wzgórza"? Mam za dwa dni sprawdzian z tej książki i muszę ją jakoś przeczytać, tylko nie wiem jak.
  Odpowiedz
#2
Radzę Ci jakieś szczegółowe streszczenie. Zajmie Ci ono około 2 godzin.
  Odpowiedz
#3
Bierzesz się w garść i czytasz. Odpowiednie nastawienie to połowa sukcesu, wyobraź sobie że po przeczytaniu będziesz wiedziała o książce wszystko i nikt Cię nie zagnie :) Dwa dni na "Anię z Zielonego Wzgórza" to aż nadto, 5-7 godzin i masz z głowy ;)
A streszczenie to streszczenie, okrojona wersja książki która często pomija bardzo ważne aspekty.
[Obrazek: jGTeTrj.png]

"Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze."

  Odpowiedz
#4
Nicholas napisał(a):Dwa dni na "Anię z Zielonego Wzgórza" to aż nadto
To było pierwsze, co chciałam napisać po przeczytaniu tematu, dokładnie słowo w słowo. Haha
Jak szybko przeczytać książkę? Odejść od komputera, wziąć książkę i zacząć czytać, nie ma nic prostszego!

Podpowiem jeszcze, że czytanie streszczenia paradoksalnie może zająć więcej czasu, niż samej książki. Streszczenie to tylko suche fakty, bez warstwy artystycznej, która to sprawia, że czytanie jest tak przyjemne. Streszczenia są nudne, męczące, ciężkostrawne, bezosobowe, pozbawione klimatu i humoru, nie wywołują w czytelniku emocji i nie pozwalają na utożsamianie się z bohaterami. A "Ania z Zielonego Wzgórza" jest akurat taką książką, której się nie czyta, a z przyjemnością pochłania jednym tchem. Jedno niedzielne popołudnie w zupełności wystarczy. :)
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości