Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Jaki monitor polecacie do 20 "
#1
Jak w temacie jaki monitor kupić i czym się kierować oczywiście prócz ceny?
  Odpowiedz
#2
Ja na Twoim miejscu przeszukałbym testy monitorów z czasopism.
Wiele archiwalnych artykułów jest w internecie.
W internecie są także bardzo dobre benchmarki monitorów.

Nie ma jednej idealnej marki ani jednego idealnego faworyta.
Jedni lubią LG inni Samsunga a jeszcze inni "Liamę" (od liama).

Nie jesteś samodzielnie w stanie sprawdzić wszystkich aspektów odnoście wyświetlanego obrazu i ewentualnej ergonomii urządzenia.
W sklepach albo monitory są wyłączone i kupujesz kota w worku albo są włączone ale na wszystkich jest ten sam obraz w często tej samej rozdzielczości (obraz jest zapodany z jednego komputera a dalej z rozdzielacza sygnału który kopiuje jeden obraz na kilka monitorów).
W testach wszystko jest jasno pokazane i opisane.

Ja kupując monitor sugerowałem się tylko ceną bo aktualnie nie posiadałem góry pieniędzy a dopiero potem okazało się że jest jednym z lepszych.
Jeszcze jedno nie sugeruj się ceną ze sklepów takich jak Media-Markt czy Saturn.
Gdy ja kupowałem mój monitor to w Media kosztował w promocji 1200zł a w małym sklepie komputerowym zapłaciłem 700zł.

Co do ewentualnej sugestii z mojej strony to najważniejsze aby ekran monitora był jak najbardziej równomiernie podświetlony oraz aby miał spory zakres regulacji jasności i kontrastu.
Dobrym patentem jest funkcja szybkiego przywrócenia ustawień użytkownika np. gdyby obraz niefortunnie został przesunięty niższą rozdzielczością to specjalny przycisk przywracałby poprzednie ustawienie. Ja mam coś takiego.

Nie sugeruj się designem monitora gdyż często design nie idzie w parze z jakością obrazu lub funkcjonalnością monitora.
  Odpowiedz
#3
(06.06.2011, 11:48)Kucharek napisał(a): Jaqk w temacie jaki monitor kupić i czym się kierować oczywiście prócz ceny?

Jaki monitor kupić?
Taki, żeby Ci się podobał wizualnie.

Czym się kierować?
Np. ekonomiką - kup monitor na LED'ach
Najmniejsze zużycie energii, pełna paleta rzeczywistych barw od razu po zapaleniu
(nie potrzebuje się rozgrzewać). Ultra cienki - około 1cm w najgrubszym miejscu.
Mega lekki - około 1-2kg.

Zwróć uwagę na złącze do monitora. Minimalnie DVI.

Parę miesięcy temu kupiłem sobie LG E2260. Bardzo przystępna cena, a jakość
obrazu wręcz genialna.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drugi monitor do programowania do 700 zł. amb00 5 1 246 30.01.2019, 00:54
Ostatni post: amb00
  Monitor gaśnie po paru sekundach. Pomoc przy obudowie Nieśmiertelny 0 2 320 05.05.2013, 23:06
Ostatni post: Nieśmiertelny
  Monitor Samsung Gaśnie Kucharek 5 7 381 06.06.2011, 23:41
Ostatni post: skrzypas
  Najsmuklejszy monitor LG E2290V mabud73 3 4 008 26.02.2011, 13:43
Ostatni post: KruchyFix

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości