Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Legalne darmowe ebooki
#1
Information 
Z źródeł wikipedii:
Cytat:Autorskie prawa majątkowe są ograniczone w czasie, i trwają:
-przez cały czas życia twórcy i 70 lat po jego śmierci;
-jeżeli twórca nie jest znany - 70 lat od daty pierwszego rozpowszechnienia utworu.

Jeżeli z mocy ustawy autorskie prawa majątkowe przysługują innej osobie niż twórca:
-70 lat liczy się od daty rozpowszechnienia utworu;
-gdy utwór nie został rozpowszechniony - 70 lat od daty ustalenia utworu;

Tak więc jak widzicie są utwory, które można rozpowszechniać i korzystać z nich nie czerpiąc z tego żadnych korzyści, nie szkodząc autorowi i działać legalnie - to tak z grubsza. O ile kojarzę z zajęć Ochrony Praw Autorskich, które miałam na studiach, to autor może się zrzec takich praw - zrzeka się korzyści jakie wynikałyby ze sprzedaży autorskiego ebooka i może go udostępnić na zasadach freeware (wiecie co mam na myśli ;)). Oczywiście nie jest zbyt duża ilość takich utworów, ale jednak są. Skąd je w takim razie brać?

Literatura.net.pl - ktoś chyba zapomniał o tej stronie, niemniej pliki jak najbardziej można pobierać
Chmura Czytania - niedawno utworzony serwis, zobaczymy jak się rozwinie
Federacja Bibliotek Cyfrowych - tutaj można sobie wyszukać daną książkę w najróżniejszych cyfrowych bibliotekach
Złote myśli - tutaj można naprawdę trafić na coś ciekawego, co prawda w większości są to tylko fragmenty mające zachęcić do zakupienia pełnej wersji elektronicznej książki, ale można tam pogrzebać ;)
Serwis ebook.pl
Wolne Lektury
Wikibooks

Hm, korci mnie by powrzucać tu jeszcze linki ze stronami zawierającymi angielskie ebooki, ale się powstrzymam - chyba, że ktoś wyrazi na to chęć ;)
Mam nadzieję, że strony okażą się Wam przydatne, google jakoś nie zawsze chce przecież współpracować ;).
Free Your Mind!
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości