Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Metody na zgagę.
#1
Od dłuższego czasu cierpię na powtarzającą się co kilka dni zgagę. Są jakieś metody zapobiegania/ograniczania podchodzenia soku żołądkowego do gardła ? Jak każdy dobrze wie, nie jest to przyjemne, dlatego że pH soku żołądkowego wynosi 3, więc jest bardzo kwaśny.
  Odpowiedz
#2
Według mnie najpierw trzeba poznać jej przyczynę. Z tego co wiem przyczyn może być wiele. Nawet przez nadmierny wysiłek można dostać zgagi, czego ja już doświadczyłem kilka razy.

Jak na razie ogranicz spożywanie tych pokarmów, które powodują zwiększone wydzielanie kwasów żołądkowych. I wyklucz napoje gazowane.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#3
Jeśli często spożywasz napoje alkoholowe, kawę, czy czekoladę, wypadałoby je ograniczyć. Jest także sporo więcej produktów, które mogą prowadzić do nadkwasoty, jak napoje gazowane, kwaśne soki (w tym także pomidorowe), tłuste potrawy, a nawet kakao... Dobrze mieć w pogotowiu jakieś proszki na zgagę, ale kiedy ich nie ma, a nas strasznie pali, można wspomóc się domowymi sposobami. Moim sprawdzonym ratunkiem jest zwykłe położenie się. Pod głowę trzeba koniecznie wziąć większą poduchę, aby nie leżeć płasko, bo to może pogorszyć sprawę. Taki zabieg i zgaga momentalnie mija w moim przypadku. Działa to niestety tylko podczas leniuchowania... Jak wstaniesz, nadal piecze. Możesz spróbować jeszcze zjeść garść orzechów włoskich lub migdałów, czytałem kiedyś, że pomagają, ale ile w tym prawdy...

Jest sporo mitów, które mówią, że na przykład zwykła mięta pomaga na ten ból, albo że dobre jest mleko, czy soda oczyszczona, które faktycznie neutralizują kwasowość w żołądku, ale ulga trwa krótko... W rezultacie nasila się jedynie produkcja kwasu i ból wraca często jeszcze mocniejszy.

Przyczyną zgagi bywa również palenie papierosów, gdyż nikotyna pobudza wydzielanie kwasu solnego, więc jeśli ostatnio zacząłeś palić, widocznie nikotyna Ci nie służy ;)
  Odpowiedz
#4
Nom, większość mnie nie dotyczy, pije tylko herbatę, jedynie zjadłem sb schabowczaka :D
  Odpowiedz
#5
Mleczka się napij, zrezygnuj z zakwaszających produktów, alkalizuj przewód pokarmowy. Będzie pan zadowolony...
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak wybielić zęby? Metody na wybielanie zębów. adam-as 27 9 848 20.06.2017, 23:52
Ostatni post: Renatka1985

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości