Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


[NOWOŚĆ] Pliki, które zostały pobrane z Twojego chomika [SZCZEGÓŁY]
#11
Ludziki, zrozumcie wreszcie – administracja serwisu chomikuj.pl ma głęboko gdzieś użytkowników chomika. Powiem więcej, jest im to nawet na reke!! W jaki sposób? Starsi „stopniem” użytkownicy (jak Slamax, KruchyFix, CzekoladowyBaron i inni), stworzyli wokół tej strony „społeczność” która dzieli się informacjami, dyskutuje na temat portalu itd. - najlepszym przykładem jest to forum. Eliminacja największych chomików, posłuży innym chomikom które ostrza sobie zęby na „top chomika”. A żeby to osiągnąć będą dodawać jeszcze więcej plików, będą tworzyć nowe strony, fora, blogi poświęcone chomikom. W ten sposób „górka” się powiększy, a nie zmniejszy.

Znowu wyjadę tutaj z porównaniem narkotykowym, ale to jest tak adekwatne, ze chyba lepszego porównania nie będzie.

Kto ma korzyści ze złapania dilera? Społeczeństwo? Nie rozśmieszajcie mnie, większość ma to gdzieś. Rodzina dilera? Nie sadze. Jego klienci? Pójdą do innego. I właśnie ci „inni” maja na tym najwięcej – usuniecie konkurencji, lub miejsce dla nowych.

Tonyviroos zwrócił uwagę na ważną sprawę. Może teraz nie będzie licznika widocznego dla wszystkich, może chomikuj stara się w ten sposób „uspokoić” uploaderow – kto wie.

Jednak kancelarie zmienia teraz strategie – skoro już wiemy ze łapanie „piratów” jest dochodowe, to z niego nie zrezygnują.
Mianowice, prawnicy z własnej kieszeni będą teraz kupować punkty – mając często imię i nazwisko sprzedawcy nie będzie problemu z cala reszta. Dodatkowo od razu będzie papier na uzyskiwanie „korzyści materialnej” z uploadu nielegalnych plików.

Czy to jest jasne? Bo nudzi mi się pisanie tego samego po raz enty.

  Odpowiedz
#12
(27.09.2011, 11:22)maro. napisał(a): Ludziki, zrozumcie wreszcie – administracja serwisu chomikuj.pl ma głęboko gdzieś użytkowników chomika. Powiem więcej, jest im to nawet na reke!! W jaki sposób? Starsi „stopniem” użytkownicy (jak Slamax, KruchyFix, CzekoladowyBaron i inni), stworzyli wokół tej strony „społeczność” która dzieli się informacjami, dyskutuje na temat portalu itd. - najlepszym przykładem jest to forum. Eliminacja największych chomików, posłuży innym chomikom które ostrza sobie zęby na „top chomika”. A żeby to osiągnąć będą dodawać jeszcze więcej plików, będą tworzyć nowe strony, fora, blogi poświęcone chomikom. W ten sposób „górka” się powiększy, a nie zmniejszy.

Znowu wyjadę tutaj z porównaniem narkotykowym, ale to jest tak adekwatne, ze chyba lepszego porównania nie będzie.

Kto ma korzyści ze złapania dilera? Społeczeństwo? Nie rozśmieszajcie mnie, większość ma to gdzieś. Rodzina dilera? Nie sadze. Jego klienci? Pójdą do innego. I właśnie ci „inni” maja na tym najwięcej – usuniecie konkurencji, lub miejsce dla nowych.

Tonyviroos zwrócił uwagę na ważną sprawę. Może teraz nie będzie licznika widocznego dla wszystkich, może chomikuj stara się w ten sposób „uspokoić” uploaderow – kto wie.

Jednak kancelarie zmienia teraz strategie – skoro już wiemy ze łapanie „piratów” jest dochodowe, to z niego nie zrezygnują.
Mianowice, prawnicy z własnej kieszeni będą teraz kupować punkty – mając często imię i nazwisko sprzedawcy nie będzie problemu z cala reszta. Dodatkowo od razu będzie papier na uzyskiwanie „korzyści materialnej” z uploadu nielegalnych plików.

Czy to jest jasne? Bo nudzi mi się pisanie tego samego po raz enty.

tak jest to zrozumiałe bynajmniej dla mnie.
gdyż ja właśnie na to czekam aż te chomiki giganty zrezygnują, od tej akcji z usuwaniem chomików wreszcie mi pkt zaczęły przybywać:P
[Obrazek: 30bl8au.png]
  Odpowiedz
#13
Muszę przyznać że Tony ma rację.
W pozwach nie były wykorzystywane "ilości porań licznika" lecz logi z serwerów.
Licznik tylko pozwalał "znaleźć" potencjalną ofiarę aby później mieć podstawy do zaglądnięcia do logów serwisu.
Poniekąt admin też ma rację dlaczego? - bo jeśli nie ma licznika ogólnodostępnego to ZPAV nie ma możliwości/podstaw "zmuszenia" chomikuj.pl o logi bo niby na jakiej podstawie - wyczucia?

Racja jest po środku. Moim zdaniem pomoże to troszkę uniknąć ZPAV i innych tego typu grup lecz problem pozostanie. Co do upadku chomikuj.pl to niemożliwe. Jeśli nawet 1000 osób usuneło profil to co z tego? - na te tysiąc osób wejdzie 2-3 tysiace. Chomikuj.pl to serwis hostingujący a nie portal społecznościowy. Ludzie pobierali pirackie pliki, pobierają i będą pobierać!

Pozdrawiam
B0hazard - wierny fan odjechani.com.pl
  Odpowiedz
#14
Pisałem już – zmienia po prostu strategie, a raczej kolejność wyciągania danych.

Spójrz na allegro, gdzie ludzie proponują za śmieszne pieniądze nawet milion punktów.
Więc takie ZPAV kupuje punkty, koleś przelewa, i już maja nazwę konta z którego korzysta. Teraz wchodzimy na chomika, sprawdzamy zawartość i bingo!! Na 100% ma coś co nie powinno tam być. Teraz wystarczy screen z plikami, i papier z przeprowadzonej transakcji by lecieć do prokuratury i zacierać raczki na zysk.
  Odpowiedz
#15
(27.09.2011, 17:07)maro. napisał(a): Teraz wystarczy screen z plikami,

Widziałeś kiedyś żeby podstawą zatrzymania lub kary był screen ekranu? - takie rzeczy można przerobić. Dowodem może być tylko i wyłącznie "papier".

Sorry ale zacząłem czepiać się szczegółów ..

Pozdrawiam
B0hazard - wierny fan odjechani.com.pl



  Odpowiedz
#16

A teraz do rzeczy, screen nie był, nie jest i nigdy nie będzie dowodem ani nawet podstawą do uzyskania dowodu.
Jedynym dowodem może być zdjęcie w wersji papierowej zrobione aparatem fotograficznym (zdjęcie ekranu nic nie da, tu chodzi o miejsca i/lub osoby).
To że nie widać licznika nie znaczy że ZPAV czy kancelaria nie może złożyć wniosku przeciwko właścicielowi chomika.
Wystarczy że ktoś wejdzie na chomika i sprawdzi jakie macie pliki na chomiku a następnie uda się z wnioskiem do prokuratury, prokuratura wszczyna śledztwo i nakazuje wydanie logów serwera.

Jak myślicie na jakiej zasadzie działa nowy licznik ??
Licznik nie odpytuje bazy danych za każdym razem kiedy plik zostanie pobrany (zajmowało by to dużo czasu i miejsca na serwerach), licznik korzysta właśnie z logów i bazy danych.
Szczegółów działania nie będę opisywał bo i po co ale jedynie napiszę krótko, nie dajcie się zmylić tym że licznik nie jest już widoczny dla wszystkich to nic nie zmienia.

Koniec tematu

P.S.
Proponuję zamknąć temat bo się offtop robi :P
  Odpowiedz
#17
Korzystając z okazji, że temat jest jeszcze otwarty, chciałem się podzielić swoim spostrzeżeniem:

Otóż, zauważyłem, że te dane dotyczące tego, co zostało pobrane z naszego chomika i ile punktów za to otrzymaliśmy są dostępne tylko przez określony czas, jeśli się nie mylę, to przez 1 tydzień (nie jestem pewien). Jeśli chcielibyśmy zobaczyć szczegóły sprzed 2-3 tygodni, to nie ma takiej możliwości.

[Obrazek: histdaneniedostpne.jpg]
  Odpowiedz
#18
Dzięki za Info ale bystrzejsi forumowicze już o tym wiedzą ;)
Nie rozmawiam za pomocą czatu i PW.
  Odpowiedz
#19
administracja chomikuj.pl, chyba chociaż raz pomyślała o swoich użytkownikach albo raczej o sobie. Działa to w dwie strony my nie mamy pozwów a oni nie mają problemu lecz według prawa logi i tak muszą pozostać więc nie ma to większego znaczenia.
  Odpowiedz
#20
Troszke stary temat ale moje pytanie chyba sie tu kwalifikuje. Otoz moglam normalnie wchodzic w Historie transakcji i podgladac za co dostalam punkty. Od trzech dni jak klikne 'historia transakcji' kreci sie koleczko ze chomik mysli i nic z tego nie wychodzi. Okienko z informacja o pobranych ode mnie plikach nie pokazuje sie. Wyczyscilam ciasteczka i dalej nic. Ma ktos podobny problem?
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy rodzaj chomika bez limitu transferu! Robotox 0 11 099 27.07.2017, 02:10
Ostatni post: Robotox
  Blokowanie Mojego Chomika rubin86 2 1 629 05.02.2017, 20:49
Ostatni post: rubin86
  Nowa wyszukiwarka plików wybranego chomika Robotox 1 1 566 05.02.2017, 10:14
Ostatni post: rubin86
  Zakładka "Licencja na pliki" Baron 10 4 285 03.08.2013, 21:13
Ostatni post: Michał
  Nowość w poczcie chomikuj tungar 16 7 837 03.07.2012, 00:15
Ostatni post: saturas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości