Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Najlepsza książka jaką czytałeś/aś
#41
Heh, podobnie jak z serialem Gra o tron. Cała saga książki (Pieśń ognia i lodu) ma trochę tomów a ekranizacja 2 sezony jak na razie . Historia lubi się powtarzać ;)
  Odpowiedz
#42
(27.07.2012, 23:10)Buhaj991 napisał(a): Heh, podobnie jak z serialem Gra o tron. Cała saga książki (Pieśń ognia i lodu) ma trochę tomów a ekranizacja 2 sezony jak na razie . Historia lubi się powtarzać ;)

Szczerze mówiąc "Pieśń ognia i Lodu" uważam za jeden z najgenialniejszych utworów które pojawiły się w ciągu ostatnich lat kilku, perfekcyjnie dopracowany świat, z kilkoma różnymi religiami, niuansami kulturowymi, doskonale zrobioną geografią, złożone postaci bohaterów, kapitalne dialogi i bardzo unikatowa kompozycja, powodują, że od książki nie można się oderwać, bardzo martwiłem się, że po przeczytaniu siódmego tomu, skończy się moja przygoda z tą książką, zakładałem, że cykl skończy się na "Tańcu ze Smokami" , a tu guzik, wątki plotą się dalej, autor komplikuje wszystko, buduje napięcie, zmusza czytelnika, do zadawania pytań... a opowieść nabiera tempa. Pozostaje mieć nadzieję, że pióro autora też utrzyma tempo i w nie za długim czasie światło ujrzą dalsze części cyklu. A dziś gorąco POLECAM tę lekturę każdemu.
  Odpowiedz
#43
Synonim11, właśnie mnie korci aby zamówić przynajmniej na razie Grę o tron. Choć znając życie, pewnie nie wytrzymam i od razu wszystkie 5 tomów sobie naszykuje, heh. Z tego co się orientuje to jeszcze dwa tomy mają wyjść, tak?
  Odpowiedz
#44
tom 1"Gra o tron"
2 "Starcie królów"
3 "Nawałnica mieczy - stal i śnieg"
4 "Nawałnica mieczy - krew i złoto"
5"Uczta dla wron - cienie śmierci"
6 "Uczta dla wron - sieć spiskowców"
7 "Taniec ze smokami" tom 1
8 "Taniec ze smokami" tom2

To ukazało się dotychczas w druku , w sumie to osiem tomów dwa kolejne w przygotowaniu:
9 The Winds of Winter
10 A Dream of Spring

mam jednak nadzieję,że podobnie jak w przypadku uczty dla wron, wyobraźnia Martina wzniesie się ponad możliwości wydawnicze i w ostateczności historia przekroczy planowane dziesięć tomów
  Odpowiedz
#45
Narobiłeś mi ochoty... ;) Jakiego wydawnictwa masz te książki?

A tak jeszcze na marginesie... Ekranizacja stanęła na razie na 2 sezonie. Trzeci za pół roku jakoś. Zakładając, że oglądałeś serial, wiesz może mniej więcej w którym miejscu książki jest już akcja serialu? Na przykład procentowo?
  Odpowiedz
#46
Nie oglądałem jeszcze ekranizacji... wolę sam w swojej głowie wizualizować treść książki, obejrzenie czegoś w szkiełku, powoduje, że nasza wyobraźnia idzie na łatwiznę :) obejrzę jak przeczytam całość. Dziś twarze bohaterów wykreował mój umysł, gdybym obejrzał filmy, musiał bym pogodzić się z tym co mi podsunięto, a nie lubię łatwizny.
Książki na dziś dzień mam tylko w e-wydaniu (wszystkie notabene na moim chomiku). Kupię całość kiedy ukarzą się wszystkie tomy. Będę szukał twardych okładek i szytych stronic.
  Odpowiedz
#47
Wiec zapytam inaczej ;) Ostatni odcinek 2 serii kończy się na tym jak Lannisterowie odparli atak Stanisa. Dziki ogień, rozbita flota, Tyrion został ranny i oszpecony itd. Dużo przygód jest jeszcze po tym w książce (I tom)?
  Odpowiedz
#48
więc wygląda na to, że każda seria jest odpowiednikiem jednego tomu
  Odpowiedz
#49
Wybaczcie, muszę się wtrącić. :P

Tak naprawdę "Pieśń lodu i ognia" składa się z pięciu tomów:
I. Gra o tron
II. Starcie królów
III. Nawałnica mieczy
IV. Uczta dla wron
V. Taniec ze smokami

Przy czym polski wydawca tomy III, IV i V wydał w dwóch częściach, w Wielkiej Brytanii na dwie części podzielono tomy III i V, a w oryginalnym amerykańskim wydaniu nie dzielono żadnego tomu. Gwoli sprostowania. ;)
  Odpowiedz
#50
MissFuneral napisał(a):Przy czym polski wydawca tomy III, IV i V wydał w dwóch częściach, w Wielkiej Brytanii na dwie części podzielono tomy III i V, a w oryginalnym amerykańskim wydaniu nie dzielono żadnego tomu. Gwoli sprostowania. Oczko


Zgoda w całej rozciągłości - ale chcąc mieć na półce pełen cykl - postawisz na niej osiem dotychczas wydanych książek po polsku - inaczej na dziś dzień ich nie kupisz ;) Podejrzewam, że wznowienia będą wydawane już w inny sposób, natomiast całkiem niedawno mieliśmy podobną sytuację z Eragonem - Dziedzictwo ukazało się na świecie w jednym tomie - w Polsce w dwóch, podobno tłumacze się nie wyrobili a wydawnictwo nie chciało przesuwać daty premiery. Ja myślę, że lepiej sprzedać dwa tomy po czterdzieści złotych niż jeden za 60 ;) a łatwo to zrobić, gdy czytelnicy oczekują z niecierpliwością na opowieści o dalszych losach swych bohaterów ...
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najgorsza książka jaką czytaliście adam-as 32 12 258 29.05.2019, 19:53
Ostatni post: neptun
  Książka zalana herbatą Kaiselin 4 6 491 15.09.2016, 23:19
Ostatni post: Kaiselin
  Wszystko co mezczyzni wiedza o kobietach - Niezwykla ksiazka :D Mesajah 5 3 819 07.04.2015, 17:49
Ostatni post: Adiyoshi
  Najlepsza fantastyka Noworoczny 7 4 112 07.12.2012, 20:18
Ostatni post: Noworoczny

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości