Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Propozycja zestawu lipiec 2014 | 2000 złotych
#1
Siemanie,

jako że dość często dostaje wiadomości prywatne o zestawy komputerowe napiszę tutaj swoje propozycje sprzętowe względem ceny. Oczywiście w każdym zestawie znajdziecie dokładny opis każdego z podzespołu oraz ogólny opis dla kogo owa jednostka jest okey, a dla kogo nie. Ceny pochodzą ze sklepu internetowego morele.net co nie oznacza że ten sklep polecam czy też tylko w nim proponuje kupno - to bez znaczenia. Ceny mogą się różnić ale to gdzie kupisz to już Twój indywidualny wybór, może to być sklep w Twoim mieście ale i również allegro czy inny sklep internetowy. Podkreślam są to moje propozycje być może ktoś ma lepszą, wydajniejszą za tą cenę - jeśli tak śmiało proszę o korektę w odpowiedziach.

Zestaw na specjalne zamówienie do kwoty 2000 złotych.

1. PROCESOR
[Obrazek: procesor-1390307574.png]
Jest to Intel i5 4460, niestety bez możliwości podkręcania. Procesor idealnie nadający się do gier, przeglądania internetu, pracy biurowej czy nawet renderingu filmów i grafiki 3D. Co tu dużo pisać 4 rdzenie, 4 wątki na nowej podstawce 1150. Najlepszy wybór uwzględniając wydajność / cena / oszczędność. Niestety AMD w tej kwestii nie jest żadną konkurencją.

Koszt to 660 złotych.

[Obrazek: morele-1390311394.png]Kliknij i zobacz w sklepie internetowym morele.
2. PŁYTA GŁÓWNA
[Obrazek: pg-1404657898.png]
Gigabyte GA-H81M-HD3. Chipset H81, podstawka 1150, micro ATX, 2 sloty DDR3, zintegrowane audio 7.1, sieciówka 1000, jedno pełne złącze PCIE x16, jedno PCIE 2.0, 2x SATA III oraz 2x II, dual BIOS i świetne oprogramowanie do zarządzania wentylatorami na naszej płycie głównej. Nie będę tutaj słodził, płyta budżetowa świetnie nadająca się do tego zestawu bez rewelacji choć umożliwiająca modernizacje komputera o lepszy procesor, dysk SSD, czy większą ilość pamięci ram (maks 16 GB). Polecana, świetna zależność cena / jakość / oferowane opcje.

Kosz to 205 złotych.

[Obrazek: morele-1390311394.png]Kliknij i zobacz w sklepie internetowym morele.
3. KARTA GRAFICZNA
[Obrazek: g-1404658191.png]
Mój wybór padł na GTX 750Ti od Gigabyte. Mamy do dyspozycji 2GB pamięci na pokładzie, pełne złącze PCIE x16, DirectX 11.2, Boost zegara rdzenia do 1111MHz. Grafika spokojnie da radę w najnowszych grach w rozdzielczości FHD, choć tutaj odsyłam do internetu bądź na YouTube, samemu trzeba ocenić w jakie gry gramy i czy karta nam wystarczy. Ja od siebie polecam właśnie tą kartę.

Kosz to 522 złote.

[Obrazek: morele-1390311394.png]Kliknij i zobacz w sklepie internetowym morele.
4. PAMIĘĆ RAM
[Obrazek: r-1404658544.png]
Co tu dużo mówić, Kingston HyperX w wielkości 4GB o częstotliwości 1600MHz w standardzie DDR3. Dobre RAM-y w wystarczającej ilości dla zwykłego użytkownika. Oczywiście w przyszłości nic nie stoi na przeszkodzie dodania drugiej kości 4GB i zwiększeniu pamięci do 8/16 GB co jest jak najbardziej zalecane.

Koszt to 150 złotych.

[Obrazek: morele-1390311394.png]Kliknij i zobacz w sklepie internetowym morele.
5. DYSK TWARDY
[Obrazek: dysk_twardy-1390310604.png]
WD w wersji Blue 1TB (omijać szerokim łukiem wersje Black - wydajnościową). Co tu dużo mówić SATA III, 6Gb/s cichy, szybki 64MB pamięci podręcznej oraz aż 1 TB na dane. Dobry wybór.

Koszt to 224 złotych.

[Obrazek: morele-1390311394.png]Kliknij i zobacz w sklepie internetowym morele.
6. ZASILACZ
[Obrazek: z-1404660235.png]
SilentiumPC Vero L1 zaskakuje wysokim poziomem wykonania w stosunku do bardzo atrakcyjnej ceny, nie inaczej jest tym razem zasilacz o mocy 500W, niestety nie modularny z certyfikatem 80 Plus. Moim zdaniem, w tej cenie warto.

Koszt to 150 złotych.

[Obrazek: morele-1390311394.png]Kliknij i zobacz w sklepie internetowym morele.
7. OBUDOWA
[Obrazek: obudowa-1390310604.png]
Obudowa to rzecz której raczej nie lubię polecać ponieważ każdy ma inny gust, każdy wymaga czegoś innego jedni lubią ciszę nade wszystko inny wolą przewiewność. Tutaj proponuję wybrać samemu oczywiście nie uwzględniając chińskich no-name-ów. Ode mnie mogę polecić Zalman Z3 Plus, z 2x USB 2.0 oraz 1x USB 3.0 na froncie, niezłe zarządzanie kablami, 4 wentylatory z czego przedni podświetlany co daje fajny efekt. Jedyny minus tej obudowy to wyłamywane śledzie, ale nie zapominajmy że to obudowa budżetowa.

Koszt to 160 złotych.

[Obrazek: morele-1390311394.png]Kliknij i zobacz w sklepie internetowym morele.

Dla kogo ten zestaw?
Dla osób z mniejszym zasobem gotówki do przeznaczenia na komputer, osób które wykorzystują komputer do codziennych multimediów ale lubią pograć w swoje ulubione gry bez kompromisów w rozdzielczości FHD w stałych ~50/60 klatkach na sekundę. Czterordzeniowy procesor spełni wymagania większości użytkowników, przeglądanie internetu, oglądanie filmów czy nawet obróbka wideo dla tego procesora to pestka. Płyta, choć budżetowa pozwoli na modernizację komputera o dodatkowy dysk SSD na system który jeszcze bardziej przyśpieszy ten zestaw. Niestety z powodu ograniczonego budżetu pozostał tu cooler dołączony od Intela, ale myślę że na procesor nie podkręcony (brak literki k) spokojnie wystarczy. Pamięć RAM, dysk czy zasilacz pochodzą od polecanych przez setki osób producentów więc mamy pewność że sprzęt posłuży nam lata. Kosz tego zestawu to około 2069 złotych + koszt ewentualnej przesyłki.

Ceny pochodzą ze sklepu internetowego morele.net i są aktualne na dzień 06.07.2014.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#2
Fajna inicjatywa. Brakuje tylko Napędu DVD :P O czym nie wspomniałeś.
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#3
W sumie racja, nie pomyślałem o nim kompletnie z prostej przyczyny - sam nie korzystam z napędów
kompletnie, w swojej stacjonarce nawet nie mam ale cenna uwaga. W wyborze napędu nie będzie chyba
problemu i trzeba doliczyć te plus minus 80 złotych, bądź przełożyć że starego komputera pod warunkiem
że jest na SATA.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#4
Tak z ciekawości sprawdziłem cenę procka i widzę poszybowała ostro w górą. Jestem ciekawy dlaczego tak mogą sobie ceny windować w górę :P
Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. 
Strona z tapetami na pulpit - polecam
  Odpowiedz
#5
Monopol, nie oszukujmy się AMD nie jest żadną konkurencją dla Intela w kwestii procesorów, oczywiście biorąc
pod uwagę zużycie prądu / wydajność / cenę. Niestety AMD daje ***** przez co szary użytkownik jest zmuszony
przepłacać. Szkoda że nie ma zdrowej konkurencji między tymi producentami tak jak ma to miejsce w kwestii kart
graficznych, szkoda bardzo byśmy to odczuli przede wszystkim w cenie.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#6
B0hazard, zmieniło się coś na lepsze? Mam w planach coś złożyć w tej granicy. Dodałbyś coś lepszego? Zmieniłbyś coś?
  Odpowiedz
#7
Wiesz co nie wiem, od dłuższego czasu kompletnie nie czytam żadnych nowinek, testów nawet na forum mnie mało.
Nic Ci nie doradzę ponieważ mój zapał do sprzętu komputerowego jak i całej informatyki zmalał do minimum.
Popytaj użytkowników w temacie, ja jak na razie pasuje. Nie mam na to ani czasu, ani ochoty a nie lubię
wprowadzać ludzi w błąd.
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
#8
Okej, rozumiem. Nie ma sprawy i dzięki za odpowiedź. Jest ktoś kto ewentualnie coś by pozmieniał? Dodał coś nowego w proponowanym przez B0hazarda zestawie?
  Odpowiedz
#9
Tak z ciekawości zapytam, czy na tym zestawie będzie można liczyć na płynną grę w GTA V? Jak myślicie?
  Odpowiedz
#10
(26.12.2014, 22:19)Imcoran napisał(a): Tak z ciekawości zapytam, czy na tym zestawie będzie można liczyć na płynną grę w GTA V? Jak myślicie?

Najlepiej poczekać aż zostaną podane wymagania, ale skoro na tych "next genach" działa, to i na tym komputerze też powinien.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja zestawu | 2500 złotych B0hazard 2 2 316 21.01.2014, 18:39
Ostatni post: B0hazard

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości