Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Quad Core q6600 vs Core 2 duo e8400
#1
Proszę Bardzo proszę o szczere opinie czy q6600 jest wydajniejszy sporo w windows 7 czy w grach od core 2 duo e8400 bo żadnego z nich nie chcę podkręcać w sytarszych grach oczywiście
  Odpowiedz
#2
W starszych grach procek z wydajniejszym pojedynczym rdzeniem powinien być lepszy, czyli E8400, jednak gdy korzystasz ze wszystkich rdzeni, to Quad będzie wydajniejszy, ma 4 rdzenie i 4 wątki, większość programów jak i sam system pewnie lepiej będzie działać właśnie na nim. Jest to jednak starszy, mniej ergonomiczny model od E8400. Na allegro czasami można upolować ładne Xeony, dość wydajne pod systemem operacyjnym, w grach już raczej nie bardzo, jednak na aukcjach da się upolować naprawdę wydajnego procka za psie pieniądze, oczywiście używane, tyle że inna podstawka (zazwyczaj), wiec pod inną płytę główną.
  Odpowiedz
#3
Do gier wybrałbym zdecydowanie Quad Core Q6600, na nim da się jeszcze w GTA V pograć i można próbować FIFĘ, czego nie zrobisz na e8400.


  Odpowiedz
#4
dzięki przetestuje Pozdrawiam
  Odpowiedz
#5
Kupiłem jednak AMD Phenom 9850 ze względu na cashe L3 Ram dołożyłem mam 5 Gb i Zmieniłem Grafikę na 250 GTS Windows 7 chodzi Idealnie!!!!! core 2 duo e8400 w Klasyfikacji Windowsa dawał 4.7 a ten Phenom 7.1 jestem zadowolony i wszystkich Pozdrawiam
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości