Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Sałatka grecka z serem feta i pomidorami
#1
Do tego wariantu sałatki greckiej z pomidorami, oliwkami i rzodkiewką możemy wykorzystać zarówno ser feta, jak i ser pleśniowy typu camembert.

Składniki:

2 pomidory,
mała papryka czerwona,
ser feta,
ser camembert,
mały pęczek rzodkiewki,
kapusta pekińska (lub zwykła zielona sałata),
1 ogórek konserwowy,
2 ząbki czosnku,
majonez (lub jogurt naturalny)

sól, pieprz.

Mieszamy i życzę Smacznego !
  Odpowiedz
#2
Swego czasu bardzo często przygotowywałam ją na imprezy, które robiłam i wiem jedno - w tym przypadku miała wzięcie tylko u osób dbających o linię (wychudzonych pań, które jako drugie danie jadły tylko surówkę, albo mężczyzn, którym kobiety same ładowały ją na talerz przypominając, że muszą zrobić coś ze swoim brzuchem :D)

Osobiście za nią nie przepadam, głównie przez fetę i obowiązkowe (acz nie ujęte w powyższym przepisie) czarne oliwki.
  Odpowiedz
#3
Ja też z doświadczenia mogę polecić ta sałatkę na różnego rodzaju imprezy,to świetna przekąska na zimno,goście ją uwielbiają. Sam nie przepadam za nią aż w takim stopniu,odstraszają mnie typowo greckie dodatki...
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Papryka faszerowana mięsem mielonym i serem Kucharek 3 4 788 14.03.2013, 16:13
Ostatni post: Vilandra
  Sałatka z kurczakiem i ananasem mabud73 1 2 690 14.03.2013, 16:07
Ostatni post: Vilandra
  Pikantna sałatka Niki 1 2 674 14.03.2013, 16:03
Ostatni post: Vilandra
  Chleb w jajku z serem Marszal 8 4 092 31.01.2013, 21:58
Ostatni post: B0hazard
  Sałatka "Gyros" Marszal 10 6 628 01.01.2013, 16:22
Ostatni post: synek1984

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości