Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Skutery - jaki wybrać?
#1
Siema. Czy ktoś z aktywnych forumowiczów zna się choć trochę na skuterach.
Zastanawiam się nad kupnem skutera używanego. Nigdy na czymś takim nie jeździłem, ale
bardzo mi się podobają.
No właśnie ale zupełnie nie umiem dokonać odpowiedniego wyboru ponieważ nie znam się
na skuterach.

Skuterek byłby używany na dojazdy do pracy 12 km w jedną stronę.
Podoba mi się skuter Suzuki Burgman 125 cm3. Najlepiej jakaś używka.

Macie jakieś swoje doświadczenia z jazdy na skuterach?
A może polecacie inne ?
  Odpowiedz
#2
Na temat mogę ci trochę opowiedzieć....
Zaczynając od tego że posiadam "skuter Romet" od 4 lat jest bardzo dobry na te polskie drogi.Skuter kupiłem za 3100 zł całkiem nowy, jeśli chodzi o używane to z nimi bardzo bym uważał bo nie wiadomo jaki jest stan plastików oraz skutera itp...
Co raz więcej zauważyłem na drodze ludzi którzy jedzą na skuterach, a jak jeżdżą to strach pomyśleć bo właśnie do takich należę, ponieważ dwa miesiące temu miałem przykre doświadczenie rozwaliłem skuter :D, przyczyną była dziewczyna która miała na sobie krótkie spodenki(jednym słowem ładna **** z niej była) zapatrzyłem się na nią i w tym czasie zamiast patrzeć na drogę patrzyłem na nią przez 3 sekundy, na dodatek trzymałem rączkę od gazu na pełnym gazie, gdzie nie było szans na wyhamowanie.Skutery mają z przodu jedynie tarczę hamulcową, a tytułu hamulce bębnowe dlatego mi się tu nie podoba się to. Czasami miałem problemy wyhamowaniem w rożnych miejscach, musiałem co chwila sprawdzać czy rączka od hamulca hamuje czy też nie.
Wracając do tematu, rozwaliłem tylko przóda a wiadomo przecież że na przodzie plastików jest w h** są oryginalne, ciężko kupić zamienniki, już nie wspominając o dopasowaniu ich do innych dlatego o skuter trzeba dbać.Jedynym wyjściem jest sprowadzeniem je z chin, dlatego jak kupisz skuter używany, to pewnie będziesz miał bardzo dobrze dotarty silnik co sprawi że rozwiniesz prędkość do 70 km/h - więcej nie pojedzie no chyba że jakieś modyfikacje lub jakąś lepszą wersje skutera kupisz, to wtedy tak ale po co? jak człowiek chce bestii to niech kupi ścigacza lub samochód sportowy wtedy może poszaleć na drogach
Spróbuje Ci to przedstawić w plusach i minusach:

Plus:
*Skutery mało palą, choćby do mojego skutera wchodzi 5 liter paliwa to i tak dobrze no bo jak zatankuje do pełna to mogę przejechać ponad parę tysięcy kilometrów.
*Na samej rezerwie przejdziesz 1000 kilometrów zależności jaką wersje kupisz, jak mu będziesz dawał w pizd*, to weżnie trochę paliwa, zależy też ile ważysz no ja ważę około 69 kg to jak jadę do górki trochę się meczy jak mój ojciec jedzie to zdycha w pu górki :D
*Skuter nadaje się do pracy, do kościoła, podjazdy różnorodne typu do sklepu po piwo :D
*Nigdy nie jedź na imprezę skuterem bo możesz wrócić do domu samymi kluczykami, także samochód tutaj bym polecał.
*Ten skuter który podałeś bardzo fajnie wygląda nie miałem przyjemności go mieć, choć jest wiadomo mocniejszy od mojego, no bo ja nie potrzebuje takiego tylko wystarczy mi że zatankuje litrę paliwa i jeżdżę przez cały tydzień.Sprawdzę stan oleju, wymienię olej, filit powietrza,
pojadę na przegląd - sprawdzi i mogę jechać dalej ;)
*Z mojego skutera jestem bardzo zadowolony, bo działa jak należy no tylko wystraszy o niego dbać wymieniać jeśli coś się zepsuje to zdarza się raz na parę miesięcy, no jak chcesz się popisywać to nie skuterem on się nie nadaję
*Z mojej strony polecałbym bym ci "Romet", jest podobny do tego który ci się podoba - tak jak mówiłem mało pali, dobra firma produkująca skutery i klient może być zadowolony i dumny.
*Musisz dbać o niego jeśli chcesz go mieć jak najdłużej, ja już go mam 4 lata i po 4 latach musiało się rozwalić, ale za winę człowiek ponosi odpowiedzialność miesiąc szlabanu żem dostał :D
*Palenie skutera będziesz miał na guzik wystarczy go przytrzymać lub odpalać ręcznie czyli na kopnik
*Akumulator jak się wyczerpie najlepiej kupić nowy nie polecam ładować to nic nie daje, naładujesz prostownikiem na 2 dni i po dwóch dniach może ci paść.

Minusem jaki zauważyłem od zakupu to problem wskazówką pokazywania paliwa, zaczęło mi szwankować pokazywać źle.Jak miałem cały bak to pokazała wskazówka że mam pusty bak lub do połowy zalane, jeździłem do specjalnego pana zajmującym się naprawą skuterami ale on nie wykrył przyczyny, dlatego musiałem zmienić cały kokpit w skuterze.
Drugi kokpit w skuterze mi się nie podobał, bo w pierwszym miałem taką funkcję jak telefon jak dzwonił mi telefon podczas jazdy to mi migało że "dzwoni mi telefon", a podczas jazdy nic nie było słychać.
Tylko tyle przez 4 lata znalazłem minus, no może być też kopnik jeśli będziesz palił dużo na kopnik bez wyczucia tak na chama, to możesz do prowadzić go do spalenia.

Także nie zastanawiał się kupuj skuter i ciesz się z przyjemności jazdy.
Jak masz pytania to pytaj odpowiem ci ;)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. 
  Odpowiedz
#3
Witam a ja bym nie kupował Chińskiego badziewia polecam Aprilia Honda PEUGEOT SPEEDFIGHT i LC polecam chłodzony cieczą latem nie ma problemu z przegrzewaniem silnika .

Patrz na moc [KM] 12 do 16.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki prostownik do akumulatora kupić. Baron 0 1 022 07.12.2019, 19:22
Ostatni post: Baron
  Jaki olej na dolewkę syntetyk czy mineralny? Baron 4 1 858 08.09.2017, 00:08
Ostatni post: Ripper729
  BMW E38 - który silnik wybrać michalina256 6 2 227 24.06.2016, 01:59
Ostatni post: Ripper729
  Peugeot? Jaki dokładnie. Karrts 3 1 864 01.11.2015, 14:17
Ostatni post: Karrts
  Skuter do 3000 zł. Używany bądź nowy. Jaki polecacie? Baron 6 7 324 03.05.2013, 15:55
Ostatni post: Ripper729

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości