Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Śródziemie: Cień Mordoru - bardzo ciekawa gra.
#1
[Obrazek: vl6GFxNl.png]

Śródziemie: Cień Mordoru (Middle-earth: Shadow of Mordor), to nietuzinkowa gra akcji, której przebieg wydarzeń rozgrywa się w świecie Władcy Pierścieni. Grę opracowało studio Monolith Interactive, a wydało Warner Bros Interactive. Gra należy do gatunku Action-RPG z elementami hack'and'slash, rozgrywka jest w trybie TTP. Całość oczywiście w Tolkienowskiej otoczce fantasy.

[Obrazek: zikistil.jpg]

W grze wcielamy się właśnie w tytułowy Cień Mordoru, bohatera będącego strażnikiem Czarnej Bramy, który zginął wraz z żoną i synem podczas ataku sługusów Saurona. Zamordowany przez Czarną Dłoń, prawą rękę Saurona, powraca do świata żywych w obecności tajemniczego i bardzo potężnego ducha, który stanie się jego narzędziem zemsty. Talion, bo takie imię nosi główny bohater będzie musiał odkryć, to kim jest duch z którym powrócił do Mordoru oraz wykorzystać jego talenty do przejęcia kontroli nad wodzami uruków, potężniej rasy orków, która uczestniczyła w ataku na Czarną Bramę.

[Obrazek: 0CGcIDQl.jpg]

Gra jest nietuzinkowa, gdyż poza ciekawą fabułą oferuje równie interesującą, dynamiczną i nietypową rozgrywkę w której pozyskując informacje bezpośrednio z umysłów orków, staramy się eliminować ich kapitanów, a później, nawet przejmując nad nimi kontrolę, będziemy mogli dostać się do samych wodzów, którzy są nam potrzebni do realizacji różnych celów fabularnych. W trakcie rozgrywki posługujemy się szeregiem umiejętności zabójcy, w których w skład wchodzą bardzo dopracowane i bogate elementy parkour, cały zestaw zabójczych zdolności skrytobójczych oraz trzy rodzaje broni: łuk służący nie tylko do walki na dystans, miecz do walki w zwarciu oraz sztylet do natychmiastowego wykańczania naszych wrogów. Dodatkowo dysponując mocami ducha, który związał się z Talionem, będziemy mogli dokonywać wręcz spektakularnych zabójstw i nie tylko.

[Obrazek: lw2sZCcl.jpg]

Podczas rozgrywki poznamy kilka ciekawych postaci których zarys znamy z powieści Tolkiena oraz nowych, wymyślonych przez twórców gry. Zwiedzimy dwa większe i odmienne obszary pełne uruków, potworów oraz uchodźców. Obszary te są pełne zadań pobocznych sekretów i niewielkich wyzwań. Wszystko to przysłuży się rozwojowi umiejętności bojowych Taliona oraz duchowych naszego niematerialnego towarzysza.

[Obrazek: q3Mccn6l.jpg]

Moja opinia jest pozytywna. Gra wciąga i jest świetna zarówno pod kątem rozgrywki, oprawy audiowizualnej, jak i fabuły. Jedynymi bolączkami są jej wymagania, które są nieco wygórowane, oraz fakt, że główny wątek jest zdecydowanie za krótki, krótki i jeszcze raz krótki! Można go jednak uzupełnić pobocznymi questami oraz zabawą w eliminację orkowych przywódców. Duży wkład w rozgrywkę mają również elementy losowe, a co to oznacza będzie można już załapać podczas rozgrywki.


Minimalne wymagania sprzętowe Middle-earth: Shadow of Mordor:

system operacyjny 64-bitowy: Windows Vista, Windows 7, Windows 8
procesor Intel Core i5-750, 2.67 GHz lub AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
4 GB RAM
karta graficzna GeForce GTX 560 lub AMD Radeon HD 6950
DirectX 11
szerokopasmowe łącze internetowe
25 GB wolnego miejsca na HDD
Zalecane wymagania sprzętowe Middle-earth: Shadow of Mordor:

system operacyjny 64-bitowy: Windows 7, Windows 8
procesor Intel Core i7-3770, 3.4 GHz lub AMD FX-8350, 4.0 GHz
8 GB RAM
karta graficzna GeForce GTX 670 lub AMD Radeon HD 7970
DirectX 11
szerokopasmowe łącze internetowe
40 GB wolnego miejsca na HDD

[Obrazek: hPNvxFNl.jpg]

Trailer



Live Action Trailer

  Odpowiedz
#2
No no, Powiem, że ładnie to wygląda. Dobre podsumowanie. Najpierw Ryse: Son of Rome teraz Śródziemie Cień Mordoru. Powiem, że zachęcasz do grania Haha. Cień Mordoru o wiele lepiej trafia w moje gusta niż Ryse Son of Rome.
  Odpowiedz
#3
Dzisiaj ukończyłem tę grę i szczerze mówiąc jest genialna, za krótka, ale gra się przednio. Świetnie odwzorowany klimat Śródziemia, bardzo podobny do kinowej wizji Władcy Pierścieni. Klimat jest i to się liczy!

Aha no i cała rozgrywka mogłaby być bogatsza w różne rodzaje przeciwników, przede wszystkim więcej potworów, bo to w końcu Mordor.
  Odpowiedz
#4
Fajnie się prezentuje. Lubię te klimaty, być może się skuszę :)
  Odpowiedz
#5
O i to jest mój klimat =) Ciekawe jak się mój procek spisze, bo widzę, że tylko na minimalnych wymaganiach (AMD Phenom II X4 965) więc oby bez "lekkich" cięć
Niestety nie mam teraz czasu żeby sobie pośmigać ale gra na prawdę korci :)
W sumie to i tak musiałbym poczekać aż będę miał swój wentylator na procku - bo stary się spalił a w serwisie zapewniali , że za 2 tygodnie będzie, czekam już prawie 3 i nic . Teraz mam tam założony inny ale już nie wietrzy tak ładnie :D
  Odpowiedz
#6
Aj te wymagania to w ogóle są przekombinowane. Jednak muszę przyznać, że na ultra to nawet pod GTX 770 i I5 4670k nie chodzi płynnie, głównie ze względu na przesadnie duże tekstury. Dziwi mnie trochę optymalizacja tej gry, ale nic już nie da się z tym zrobić. U mnie wszystko poza teksturami było na full i działała płynnie w granicach 30-60 FPS, więc jakoś nie narzekam. Grafika jednak w stosunku do tej tabelki wymagań nie za bardzo pasuje. Gra się jednak przednio.

Najbardziej mnie dziwi, że wysoka rozdzielczość tekstur w tej grze nie specjalnie wpływa na wygląd.
  Odpowiedz
#7
Grałem u kuzyna w tą gierkę. Jest na prawdę dobra. Można oderwać się trochę od CS GO i pograć w to cudo. Szkoda że mi nie odpali...
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Defiance - Bardzo ciekawy MMORPG Swordancer 0 3 577 22.01.2013, 22:12
Ostatni post: Swordancer
  S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla ( STALKER: Shadow of Chernobyl ) kubi120 0 1 647 17.04.2011, 15:55
Ostatni post: kubi120

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości