Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Tutorial Photoshop PL: Sygnatura
#1
W związku z dużym zainteresowaniem i sporą liczbą zamówień banerów, sygnatur postanowiłem zrobić coś pożytecznego i wykonać dla was tutorial przedstawiający, jak krok po kroku zrobić własną sygnaturę, baner. Dość gadania zaczynamy :D

Co potrzebujemy?
Program Adobe Photoshop CS4 lub wyżej.
Kilka obrazków:
KLIK 1
KLIK 2
KLIK 3
KLIK 4
KLIK 5

1. Tworzymy nowy dokument o rozmiarze 450px na 200px Plik -> Nowy

2. Pobieramy teraz obrazek nr. 2 i otwieramy go w Photoshopie. Następnie zaznaczeniem prostokątnym zaznaczamy wybrany przez nas fragment obrazka. Teraz kopiujemy fragment Edycja -> Kopiuj i wklejamy do naszego dokumentu Edycja -> Wklej. Fragment posłuży nam jako tło. Jeżeli jest za mały skalujemy go do odpowiednich rozmiarów Edycja -> Przekształć -> Skala

[Obrazek: tut2.jpg]

3. Teraz klikamy na warstwę z naszym tłem i w kolumnie Dopasowanie przekształcamy nasze tło na czarno białe i scalamy czarno białe dopasowanie z tłem.

[Obrazek: tut1.jpg]

4. Tworzymy nową warstwę Shift + Ctrl + N i narzędziem wiadro z farbą wypełniamy je kolorem #067dd1 i zmieniamy styl krycia na Łagodne światło, oraz krycie na 70%. Łączymy nasze warstwy. Klikamy na na warstwę z kolorem PPM i wybieramy opcję scal w dół. Zmieniamy jej nazwę ba tło.

5. Otwieramy teraz obrazek nr. 1 i postępujemy tak samo jak w kroku 2 z tym że przy skalowaniu aby zachować proporcję zmniejszamy obrazek trzymając Shift. Dodatkowo obróciłem trochę postać Edycja -> Przekształć -> Obrót. Dalej pracujemy na warstwie z naszą postacią. Musimy teraz wyostrzyć naszą postać w tym celu klikamy Filtr -> Wyostrzanie -> Inteligentne wyostrzanie. Ustawienia według upodobań. Ja ustawiłem takie.

[Obrazek: tut3.jpg]

6. Klikamy na warstwę tło i w kolumnie Dopasowanie klikamy w krzywe i rozjaśniamy nasze tło i scalamy warstwę z krzywymi z tłem.
[Obrazek: tut4.jpg]

7. Otwieramy obrazek nr. 4 i postępujemy tak samo jak w kroku 2 i 3 z tym że krycie ustawiamy na 60%. W kolumnie dopasowanie klikamy w opcję Barwienie zmieniamy kolor na fioletowy i scalamy w dół. Zmieniamy styl krycia na Ekran

8. Otwieramy teraz obrazek nr. 5 postępujemy tak samo jak w kroku 2. Styl krycia ustawiamy na Ekran, przezroczystość na 50%
[Obrazek: tut5.jpg] na obrazku zapomniałem zmienić krycia i przezroczystość. Postępujcie dokładnie tak jak pisałem w tym punkcie.

9. Znów otwieramy obrazek tym razem nr. 3 tak samo jak w kroku 2. Styl krycia ustawiamy na Rozjaśnienie.

10. Przechodzimy na warstwę z postacią. Następnie trzymając Ctrl naciskamy na warstwę z skopiowaną postacią tworzymy nową warstwę Shift + Ctrl + N i wypełniamy ją kolorem czerwonym. Ja użyłem koloru #d5134a. Zmieniamy styl krycia na Łagodne światło, przezroczystość ustawiamy na 80% i scalamy w dół.

[Obrazek: tut6.jpg]

11. Kopiujemy postać ponownie PPM -> Powiel warstwę. Następnie wchodzimy w Filtr -> Rozmycie -. Poruszenie. Kąt ustawiamy na 0 stopni, odległość na 46 zatwierdzamy. Rozmazaną postać przesuwamy pod oryginalną na warstwach.

12. Teraz klikamy na byle jaką warstwę, naciskamy PPM -> Scal widoczne.

13. W kolumnie dopasowanie naciskamy filtr fotograficzny, taka ikonka aparatu i ustawiamy filtr na Głęboka żółć. Scalamy filtr w dół.

14. Powielamy warstwę, klikamy na nią dwa razy PPM. Wyświetlą nam się style warstwy. Przechodzimy do zakładki obrys. Rozmiar ustawiamy na 1px, kolor czarny, położenie wewnątrz.

15. Możemy dodać także połysk. W tym celu tworzymy zaznaczenie eliptyczne, dodajemy nową warstwę Shift + Ctrl + N i wypełniamy kolorem białym. Krycie ustawiamy na 30% styl krycia nakładka. Naciskamy PPM -> Scal widoczne.

16. Możemy jeszcze na sam koniec wyostrzyć naszą sygnaturkę jak w kroku 5.

Efekt końcowy:
[Obrazek: sygnatura.png]

Zauważyłem mały błąd na końcu. Niechciany skrawek bieli, dodany przypadkowo ( tak nie miało być :D), ale jak będziecie wykonywać wszystko według tutka powinno być dobrze. Zresztą nie macie robić identycznej sygnaturki, tylko się czegoś nauczyć :D
Chomik: YouTube | Portfolio deviantART


  Odpowiedz
#2
Takie coś można zrobić tylko w "Adobe Photoshop CS4 lub wyżej" ? bo ja mam niestety zbyt słaby komputer żeby mi nawet to CS4 uciągnął :(
  Odpowiedz
#3
Dawniej podobne sygnatury robiłem także w Gimpie. Sądzę też, że w wcześniejszych wersjach też da radę. Przy okazji zauważyłem błąd w sygnaturze (niechciany skrawek bieli)
Chomik: YouTube | Portfolio deviantART


  Odpowiedz
#4
A oto efekt mojej godzinnej pracy w gimpie :). Pierwszy raz robiłem sygnaturę więc proszę o wyrozumiałość :D [Obrazek: Sygna-1345539408.jpg]

EDIT: Admin... Nie ma to jak zrozumienie ;/
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Tutorial Photoshop PL: Animacja Szymon 6 10 179 25.02.2015, 19:02
Ostatni post: live133
  Tutorial: Photoshop - dodawanie nowych pędzli. Nieśmiertelny 6 2 990 02.12.2013, 02:35
Ostatni post: B0hazard
  Tutorial: Photoshop cs6 - nawet ładny napis. Nieśmiertelny 2 2 895 17.11.2013, 14:03
Ostatni post: Nieśmiertelny
  Tutorial Cinema 4D | Napis z drzwiami B0hazard 10 6 561 27.08.2013, 18:40
Ostatni post: B0hazard
Lightbulb Tutorial Photoshop: Napis wypełniony obrazkiem Nicholas 7 6 778 25.08.2013, 23:44
Ostatni post: Nicholas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości