Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wideorejestrator przód i tył
#1
Używacie kamerek w swoich samochodach?? Macie jakieś sprawdzone modele albo z własnego doświadczenia możecie jakieś odradzić. Czym się kierować przy wyborze takiego urządzenia?
  Odpowiedz
#2
Ja od kilku lat mam kamerkę. Różne modele już przerabiałem. A z roku na rok jakość takich rejestratorów jest coraz lepsza. Mi zależy przede wszystkim na jakości filmów i trybie parkingowym. Do tego jest kamerka, żeby były dowody różnych dziwnych akcji. Na twoim miejscu wybierając taki sprzęt kierowałbym się parametrami, tj. optyka, procesor, typ trybu parkingowego, opcje zasilania.
  Odpowiedz
#3
Ja mam lusterko Navitel + kamera z tyłu, jakość poprawna.
  Odpowiedz
#4
(25.04.2020, 14:29)Andrzej Krasowicz napisał(a): Ja od kilku lat mam kamerkę. Różne modele już przerabiałem. A z roku na rok jakość takich rejestratorów jest coraz lepsza. Mi zależy przede wszystkim na jakości filmów i trybie parkingowym. Do tego jest kamerka, żeby były dowody różnych dziwnych akcji. Na twoim miejscu wybierając taki sprzęt kierowałbym się parametrami, tj. optyka, procesor, typ trybu parkingowego, opcje zasilania.


a jaki masz model kamerki aktualnie??
Ten tryb parkingowy jak działa??
  Odpowiedz
#5
Mikavi PQ1, kupowałem zaraz po tym jak się pokazała. Wtedy bardzo przekonujący był np szeroki kąt nagrywania. Gdy inne kamerki, rzadko kiedy dobijały do 140 stopni, w Mikavi było 170. I różnica na nagraniach jest widoczna. Jeśli chodzi o tryb parkingowy to jest z detekcją ruchu. Jak coś się pojawi przed maską lub z boku, kamerka się włącza. Podlączenie mam na stale zrobione pod instalację elektryczną.
  Odpowiedz
#6
(23.04.2020, 17:29)mirekSR napisał(a): Używacie kamerek w swoich samochodach?? Macie jakieś sprawdzone modele albo z własnego doświadczenia możecie jakieś odradzić. Czym się kierować przy wyborze takiego urządzenia?

(26.04.2020, 20:44)mirekSR napisał(a):
(25.04.2020, 14:29)Andrzej Krasowicz napisał(a): Ja od kilku lat mam kamerkę. Różne modele już przerabiałem. A z roku na rok jakość takich rejestratorów jest coraz lepsza. Mi zależy przede wszystkim na jakości filmów i trybie parkingowym. Do tego jest kamerka, żeby były dowody różnych dziwnych akcji. Na twoim miejscu wybierając taki sprzęt kierowałbym się parametrami, tj. optyka, procesor, typ trybu parkingowego, opcje zasilania.


a jaki masz model kamerki aktualnie??
Ten tryb parkingowy jak działa??

(29.04.2020, 16:40)Andrzej Krasowicz napisał(a): Mikavi PQ1, kupowałem zaraz po tym jak się pokazała. Wtedy bardzo przekonujący był np szeroki kąt nagrywania. Gdy inne kamerki, rzadko kiedy dobijały do 140 stopni, w Mikavi było 170. I różnica na nagraniach jest widoczna. Jeśli chodzi o tryb parkingowy to jest z detekcją ruchu. Jak coś się pojawi przed maską lub z boku, kamerka się włącza. Podlączenie mam na stale zrobione pod instalację elektryczną.

A używasz tego trybu parkingowego?? Czuła jest ta detekcja ruchu?
  Odpowiedz
#7
(14.05.2020, 21:04)mirekSR napisał(a):
(23.04.2020, 17:29)mirekSR napisał(a): Używacie kamerek w swoich samochodach?? Macie jakieś sprawdzone modele albo z własnego doświadczenia możecie jakieś odradzić. Czym się kierować przy wyborze takiego urządzenia?

(26.04.2020, 20:44)mirekSR napisał(a):
(25.04.2020, 14:29)Andrzej Krasowicz napisał(a): Ja od kilku lat mam kamerkę. Różne modele już przerabiałem. A z roku na rok jakość takich rejestratorów jest coraz lepsza. Mi zależy przede wszystkim na jakości filmów i trybie parkingowym. Do tego jest kamerka, żeby były dowody różnych dziwnych akcji. Na twoim miejscu wybierając taki sprzęt kierowałbym się parametrami, tj. optyka, procesor, typ trybu parkingowego, opcje zasilania.


a jaki masz model kamerki aktualnie??
Ten tryb parkingowy jak działa??

(29.04.2020, 16:40)Andrzej Krasowicz napisał(a): Mikavi PQ1, kupowałem zaraz po tym jak się pokazała. Wtedy bardzo przekonujący był np szeroki kąt nagrywania. Gdy inne kamerki, rzadko kiedy dobijały do 140 stopni, w Mikavi było 170. I różnica na nagraniach jest widoczna. Jeśli chodzi o tryb parkingowy to jest z detekcją ruchu. Jak coś się pojawi przed maską lub z boku, kamerka się włącza. Podlączenie mam na stale zrobione pod instalację elektryczną.

A używasz tego trybu parkingowego?? Czuła jest ta detekcja ruchu?

No cały czas jest ustawiony. Detekcja ruchu działa bez problemu, możesz zrobić sobie próbę. Podobnie G-Sensor, ustawiasz czułość, tak że nawet mocny podmuch wiatru potrafią uruchomić kamerę. Najczęściej nie jest to potrzebne, ale sobie popróbuj przy instalacji co Ci najbardziej odpowiada. Dla mnie ta detekcja ruchu plus szeroki kąt nagrywania w zupełności wystarcza
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości