Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wiek emerytalny - jak długo będziemy pracować?!
#1
[Obrazek: 1329418303_by_Once_500-1329422881.jpg]

Cytat:Witam Pana ,mam 67 lat.
Ja mam również problemy ze wzrokiem , drżą mi ręce i będe dzisiaj Pana operował.

Jakie macie zdanie w kwestii wieku emerytalnego , wciąż o tym głośno w tv i polskim rządzie także porozmawiajmy tutaj o tej sprawie.
  Odpowiedz
#2
Wyobrażacie sobie kierowce zawodowego który jeździ wywrotką i ma zaplandeczyc kiper??
bo dla mnie coś takiego to jest głupota
  Odpowiedz
#3
Hej hej - co to za dyskryminacja tych mających ponad 60 lat? Czy tym ludziom nie należy się szacunek? Czy ONI są chorzy i nie nadają siE do życia w normalnym społeczeństwie? Wielu z nich czuję się normalnie i mogłoby pokazać "młodzikom" jak się czują w sportowej rywalizacji.
Karolu nie "błysnąłeś" pokazując takie coś. Patrz bardziej realnie na życie. Nie wydziwiaj i nie szkaluj starszych!!!
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#4
(17.02.2012, 17:39)Leszek napisał(a): Karolu nie "błysnąłeś" pokazując takie coś. Patrz bardziej realnie na życie. Nie wydziwiaj i nie szkaluj starszych!!!

Leszku w temacie mamy porozmawiać o wieku emerytalnym który ma zostać podniesiony przez nasz rząd.
A cytat został zaczerpnięty z ogólnopolskiej gazety. Także nie rozpalaj ogniska niepotrzebnie...
  Odpowiedz
#5
(17.02.2012, 17:48)Karol napisał(a): Leszku w temacie mamy porozmawiać o wieku emerytalnym który ma zostać podniesiony przez nasz rząd.
A cytat został zaczerpnięty z ogólnopolskiej gazety. Także nie rozpalaj ogniska niepotrzebnie...

Rozmawiajmy normalnie a nie tendencyjnie. Nie rozpalam żadnego ogniska.
Cytat z jakiejś tam gazety (nie podałeś z jakiej) jest zdaniem jakiegoś dziennikarzyny który może ma 22 lata i nie wie co to znaczy mieć 60 lat lub więcej. Kazali coś napisać to napisał, groziła mu niska wypłata za bieżący miesiąc.
Jest takie powiedzenie: "jak nie będziesz szanował samego siebie to inni też nie będą Cię szanowali".

Reforma emerytalna to dzisiaj "gorący" temat. Było takowych już kilka i będzie jeszcze kilka zanim dożyjecie odpowiedniego wieku. Pracujcie tak długo jak możecie. Na wcześniejszej emeryturze bardzo trudno znaleźć pracę. Szanse na to są mniejsze niż zero.

Sorry za off top.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#6
Leszek napisał(a):Cytat z jakiejś tam gazety (nie podałeś z jakiej)
Nie jest ważne z jakiej gazety. Problemem jest podniesienie wieku emerytalnego
do 67 lat a nie jakaś gazeta.
Według mnie to bez sensu. Polska jako kraj zagrzebuje się we własnym g****e.
Jak nie ma skąd wziąć pieniędzy bo rząd wydaje więcej niż jest w stanie pozyskać,
to skąd wziąć? Oczywiście z podatników.
Ciekawe tylko co zrobią, gdy vat i inne podatki osiągnął już absurdalną wysokość,
a wieku wyżej nie da się już podnieść. Nie podwyższa przecież do 100lat.

Polski dług i tak będzie rósł.
Według mnie działania Pana Tuska i całej reszty rządu zmierzają donikąd.
To tylko doraźne środki. Nie grzebie się jednak w źródle problemów.
Najłatwiej jest ściągnąć haracz z podatników.

Oczywiście - wszystko można. Dopóki dopóty ludzie się nie wkurzą
co może być katastrofalne w skutkach.
  Odpowiedz
#7
Adamie!
Dla Ciebie i młodych teraz a starych za lat 25-30 może to jest jakiś problem.
Wg mnie właśnie ten "rozdmuchany" problem jest bez sensu.
Co powiesz za ileś tam lat gdy okaże się że musisz przejść na emeryturę mając np 45 lat? Na emeryturę której sobie nie wypracowałeś ani na nią nie uskładałeś bo zmiany systemu emerytalnego były robione co kilka lat (na przemian takie jak bim-bom zegara wahadłowego).
Nie bronię aktualnie rządzących ani ich nie potępiam bo nie mam żadnego pomysłu na rozwiązanie tego problemu (może poza jednym absurdalnym - dać każdemu tyle kasy ile chce i pozwolić mu nie pracować bo niby dlaczego ma pracować).
Jeżeli masz lepszy pomysł i wiesz jak rozwiązać problem wieku emerytalnego który okaże się tym właściwym i wejdzie on w życie to obiecuję Ci publicznie sfinansowanie kampanii prezydenckiej której nie będziesz mógł przegrać.

Narzekania i komentarze - to nie tak, to trzeba zrobić inaczej. Gdzie zamiast narzekań są konkrety i szczegóły, własne pomysły?
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#8
Karol napisał(a):Witam Pana ,mam 67 lat.
Ja mam również problemy ze wzrokiem , drżą mi ręce i będe dzisiaj Pana operował.

Osobiście nie chciał bym spotkać takiego doktora na swojej drodzy a nie daj boże przy operacji i oczywiście nie chciał bym nim być w tym wieku.
Taki wiek jak 60-70 i w górę powinno się odpoczywać na emeryturze stanowczo zabraniając dorabiać i pracować ( swoje już wypracowali i popracowali) niestety muszą ustąpić miejsca młodym, szczerze to takie osoby powinny opiekować się w miarę możliwości swoimi wnukami i prawnukami.
Pamiętam jak dziś mojego ojca zwolnili z zakładu bo redukcji im się zachciało. Nigdzie ojciec pracy nie mógł znaleźć chociaż że mu brakowało 2 lata do zasiłku przedemerytalnego. I ktoś mi teraz powie że nasz rząd martwi się takimi ludźmi?! Polski rząd ma nas głęboko w ***** i taka prawda. Niestety tata pracy nie znalazł , z nerwów i stresu zmarł w zeszłym roku w wieku 52 lat.

Pytam się gdzie jest jego emerytura ?

Leszek napisał(a):Gdzie zamiast narzekań są konkrety i szczegóły, własne pomysły?

[Obrazek: dsfsef-87673.jpg]

Oto moja dewiza na dalsze życie w tym kraju.
  Odpowiedz
#9
Karolu!
Przepraszam za wcześniejszy opieprz.
Dyskusja na temat zaczyna kwitnąć.
Mam 61 lat (rocznikowo), nie czuję się tak jak doktor ze zdjęcia, ręce mi nie drżą.
Zgadzam się że w tym wieku powinno się odpoczywać i korzystać z uroków życia. Czy koniecznie opiekować się wnukami i prawnukami bez możliwości pracowania i dorabiania? Te dzieci mają rodziców. Ja swoje wychowałem. Oczywiście w razie potrzeby nie odmówię pomocy.
W 2001 roku (5 lat przed moim ustawowym wcześniejszym przejściem na emeryturę) zlikwidowano firmę w której pracowałem. Do Polski z Kanady wróciłem przywożąc 20 USD w kieszeni. W domu długi (brak moich wypłat przez kilka miesięcy). Gdyby nie zbiorowa sprawa skierowana do sądu kanadyjskiego i sprzedaż statków w Kanadzie prawdopodobnie do dzisiaj czekałbym na zaległe pieniądze (w grę wchodziły spore kwoty). Po stracie pracy zasiłek dla bezrobotnych i jakieś tam drobne prace dorywcze. Znalezienie normalnej pracy graniczyło z cudem (miałem wtedy 50 lat). Na zasiłek przedemerytalny nie pozwalały odpowiednie przepisy. Udało się przeżyć także dzięki Bożenie która pracowała i ratowała budżet domowy.

Wg mnie ani aktualny rząd ani żaden z poprzednich nie martwił się i nie martwi takimi ludźmi jak Twój ojciec (wyrazy współczucia) czy np ja.

Popieram usunięcie 460 elementów. ;)
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#10
Leszek napisał(a):Dyskusja na temat zaczyna kwitnąć.

Pawlak wygadał się, że emerytur nie będzie...


  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wiek rodziców w momencie naszych urodzin. Paweu 14 3 192 21.12.2013, 00:44
Ostatni post: Olka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości