Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Wino z aronii
#1
Nie wiem czy to leży w zakresie twoich zainteresowań,ale zaryzykuję.Otóż robiłem kilka razy wino z aroni(owoc dobry i zdrowy) interesuje mnie co z owoców można dodać do takiego wina aby lekko złagodzić cierpki smak.A może miałbyś jakiś własny przepis na wino z naszych rodzimych owoców.Pozdrawiam.
  Odpowiedz
#2
Moja babcia dodawała malin do gąsiora, lub gotowała przed fermentacją aronie z liśćmi wiśni i z dodatkiem cukru.
  Odpowiedz
#3
tungar napisał(a):Otóż robiłem kilka razy wino z aroni(owoc dobry i zdrowy)
Tungar, a podasz tu przepis na wino z aronii? Please!
:)
Niedobrze, gdy rozum jest specjalistą od krótkich dystansów.
  Odpowiedz
#4
Kiedyś miałem dokładniejszy przepis, ale gdzieś się zapodział. Dlatego podam to co pamiętam.

Składniki na 30 litrów wina:
20 kg owoców – muszą być dojrzałe, takie aż czarne
13 litrów wody
7 kilogramów cukru
Drożdże: Malaga, Portwein, Bordeaux
Owoce trzeba potrzymać kilka dni w zamrażarce, nie wiem dokładnie dlaczego, chyba chodzi o pozbycie się częściowo goryczy charakterystycznej dla aronii.
Po przemrożeniu owoce porządnie zmiażdżyć i wrzucić do balonu, następnie zalać wrzątkiem 6l.
Do pozostałej wody dodać cukier i zostawić do ostygnięcia. Po ostygnięciu syropu cukrowego, dolać go do balonu. A teraz to już pozostało dodać drożdże winne.
Po jakichś dwóch tygodniach można przecedzić resztki owoców i wino z powrotem do balona.
Następne odcedzanie co miesiąc. Wino jest gotowe po 6-7 miesiącach. Wino takie ma bardzo dużo witamin, dzięki temu posiada lecznicze właściwości, polecane jest podobno chorym na serce. I jeszcze ostrzeżenie, aronię ciężko sprać, więc lepiej używać przy pracy jakiejś starej odzieży.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wino z porzeczek domowej roboty - przepisy Diablo09 5 61 545 15.07.2013, 11:52
Ostatni post: Gospodarz
  Wino a wino? Assassin-X 6 3 478 12.12.2012, 21:58
Ostatni post: synonim11
  Wino z czereśni Karol 5 6 796 11.07.2012, 08:18
Ostatni post: Diablo09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości