Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Zdalna pomoc - przesyłanie plików pomiędzy komputerami
#1
Witam, proszę o podpowiedź w jaki sposób mogę sprawić sobie przesył plików między laptopem i komputerem stacjonarnym bez pomocy pendrivów i innych urządzeń zewnętrznych, normalny przesył zdalny w obydwie strony. Miałem już coś takiego ale zdarzyła się awaria laptopa i nie mam już czegoś takiego a człowiek który pomagał mi to zrobić jest już niedostępny dla mnie i dla nikogo. Będę wdzięczny za podpowiedź czy jestem w stanie sam to zrobić.
[Obrazek: Polska_Flaga.gif] piszę poprawnie
YOU'LL NEVER WALK ALONE.

  Odpowiedz
#2
Użyj usługi wbudowanej w Windowsa. Osobiście jej nie testowałem, ale powinna działać, skoro to jest element systemu. https://support.microsoft.com/pl-pl/help...connection Może po awarii laptopa ta usługa Ci się jakoś wyłączyła poprzez np. przywracanie systemu.
  Odpowiedz
#3
TeamViewer, Darmowy hosting, Chomikuj, Dropox, email.


  Odpowiedz
#4
Masz zasadniczo trzy rozwiązania do wyboru. Jak masz Windows 10, to jest taka aplikacja Microsoftu Remote Desktop, nie tyle możesz transferować pliki, co sterować całym komputerem. Jeszcze lepszy jest Team Viewer, obsługa tych programów jest banalna, więc na razie nie tłumaczę w szczegółach. Po prostu pobierasz, instalujesz na obu komputerach, jeden jest klientem, drugi serwerem, konfiguracja polega na dodaniu komputera, który ma odpalony program jako klient i określony identyfikator, podajesz tylko wygenerowane z klienta hasło i ten ID, po czym przejmujesz kontrolę. Pliki można wysyłać, można też pisać na czacie, słyszeć dźwięk z kontrolowanego zdalnego urządzenia.

Dorzucę jeszcze poradnik od siebie odnośnie zdalnego pulpitu przez smartfona. Część treści można wykorzystać do skonfigurowania w podobny sposób aplikacji desktopowej Microsoft Remote Desktop.

W tym poradniku masz też opcję zdalnego uruchamiania, więc komputer połączony kablem z Routerem będziesz mógł wyłączać i włączać kiedy Ci się podoba.
https://odjechani.com.pl/Thread-Zdalny-p...lny+pulpit

Druga opcja stworzenie zdalnego dysku, to instalacja serwera FTP na komputerze lub po prostu jego konfiguracja, gdyż Windows 10 ma wbudowany ten protokół, nie wiem jak na starszych systemach, pewnie też jest. Należy skorzystać z systemowego menadżera internetowych usług informacyjnych (panel sterowania/narzędzia administracyjne), ale wcześniej aktywować w systemie funkcje związane z FTP (opcja dodaj usuń funkcje w panelu sterowania). Serwer FTP zakładasz na wewnętrzny IP, tzn taki na lanie, czyli 192.168.1.x. Ten IP jak w poradniku dotyczącym Wake On LAN przypisujesz/przekierowujesz do domeny publicznej przez Twój publiczny adres IP w routerze, którą jak można zauważyć w poradniku z linka wyżej, można zrobić sobie za darmo i bedzie on dynamicznie aktualizowany (gdyż Twój dostawca może Ci adres publiczny IP zmienić w dowolnym momencie). Oczywiście należy do FTP skonfigurować sobie użytkownika, czyli login oraz hasło, by nikt nam się tam nie włamał. Podając w przeglądarce lub kliencie FTP adres domeny przypisanej do publicznego IP możesz połączyć się z określonymi katalogami swoim systemie podając login i hasło konta FTP.

Trzecia opcja, to chmura. OneDrive, GoogleDrive, to co wgrasz do chmury synchronizuje się z danymi na innych komputerach gdzie masz tę chmurę zainstalowaną i jesteś zalogowany, więc i online.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak przyspieszyć ściąganie plików Mantis98 1 1 613 04.02.2013, 18:13
Ostatni post: B0hazard
  [POMOC] Splash Pro Ex 1.12.2 skyance 0 1 985 31.05.2012, 21:03
Ostatni post: skyance

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości