Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Złożenie komputera do programu AutoCad
#1
Witam chciałbym prosić was o pomoc.. Nie jestem dobry w składaniu kompów, więc zwracam się tutaj do was.
Potrzebuję złożyć komputer aby odpalił i chodził ładnie z programem AutoCad, i do tego wszystko (podzespoły) ma być kompatybilne z płytą główną GA-M61SME-S2. Cena nie gra roli... Naprawdę błagam o pomoc :c 
Głównie chodzi o to:
Jaki procesor wybrać aby działał z płytą główną (podaną wyżej) jak również z tymi podzespołami: karta graficzna, zasilacz,  dysk HDD/ SSD itd..

Z góry dziękuje za chęci :c
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#2
Oj postawienie czegoś wydajnego na AM2 w tych czasach graniczy z cudem, ale spróbuję. Lecz dwa najważniejsze pytania: 1. Jaką kwotą operujesz (tak widzę że napisałeś, że nie gra roli - lecz jestem w stanie złożyć od 1500zł do 10000zł...) 2. Chcesz mieć HDD czy SSD oraz jakich pojemności potrzebujesz.

Edit: Ojejku, to jeszcze DDR2 i do 8GB. Wydaje mi się że lepiej będzie zainwestować w nową płytę... Nawet jeśli nie zmienimy cen to i tak komputer z nową płytą da sobie radę lepiej.
  Odpowiedz
#3
Jeżeli cena nie gra roli, to bym wymienił płytę główną (jej koszt to tylko 200zł), bo na tej to słabiutko wygląda, procesora nowego już raczej nie dostaniesz...

Dobra, złoże Ci coś do 2000zł:
Procesor: AMD APU A10 7800 - 600zł - świetnie radzi sobie z renderingiem i 3d, bo chodzi ci o AutoCad
Płyta główna: MSI A78-G41 - 240zł
Dysk: Seagate 1TB 7200 - 200zł
Dysk: SSD 120GB - 300zł
Zasilacz: silentiumpc vero l1 500w - 160zł - b.dobry zasilacz polskiej marki, w dobrej cenie i odpowiedniej mocy.
Obudowa: to już zależy od gustu, ale ja polecam AeroCool Xpredator X1 - 250zł (sam go mam)
Napęd: LG - 60zł
System: Windows 7 Ultimate - 160zł
sum: 1970 wraz z systemem.

Napisz dokładniej do jakiej kwoty, czy z systemem itp, bo tak to mniej więcej mogę złożyć.


  Odpowiedz
#4
Zresztą jak patrzę na wymagania AutoCAD to zalecane jest 8GB ramu - czyli maksymalna ilość jaką możesz w tą kartę wsadzić. Dodam jeszcze że DDR2! Czyli zdecydowanie wolniejsze niż DDR3!
  Odpowiedz
#5
Ogólnie jest to ćwiczenie domowe zadane na zawodowych.. Płyta musi być koniecznie ta którą podałem ... Cena tak jak powiedziałem nie gra roli - "może to być nawet za 10000 zł". Co do dysków wiem że do grafiki lepszy jest SSD, w sumię to już zostawiam wam... Tak jak mówię ma to być koniecznie ta karta, bez ograniczeń kosztów. Dziękuje za chęci!
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#6
Dobra, spróbuję wpakować ile mogę... Będzie ciężko. Wiele sklepów już się wycofało z tak startych podzespołów. Zmontuję ci coś na HDD (nawet nie wiem czy ta płyta ogarnie SATA III dla SSD).

Edit: Chcesz to na dzisiaj czy jutro?
  Odpowiedz
#7
Termin ogólnie mam do środy, więc bez znacznego pośpiechu. Jeszcze raz wielkie, wielkie dzięki!
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#8
O, to zaszalejemy :D
Zestaw 10 000:
Procek: Intel i7-5960X - 4800zł - najlepszy na rynku
Płyta główna: MSI X99S Gaming 7 - 1159zł
Karta graficzna: Asus Radeon R9 290X DCII 4GB DDR5 512bit - 1600zł
Karta dźwiękowa: Asus Xonar D-KARA - 250zł
Dysk: SSD A-Data SP610 256GB SATA3 - 450zł
Dysk: HDD 1TB - 250zł
Obudowa: Xpredator X3 - 450zł
Zasilacz: Chieftec GPM-1000C 1000W - 500zł
WiFi + Bloutooth: 100zł
System: Windows 7 Ultimate - 400zł
sum: 9959zł

zestaw full wypas :)


  Odpowiedz
#9
a sorry, nie zauważyłem, że koniecznie musi być ta płyta :(
ach... będzie ciężko, ale też coś wykombinuje :)

(04.04.2015, 22:59)nalkubaxd5 napisał(a): Padłem jak zobaczyłem już procesor. INTEL NA AM2? Reszty nawet nie skomentuję...

Zobacz co jest niżej:
Cytat:Płyta główna: MSI X99S Gaming 7 - 1159zł
 


  Odpowiedz
#10
(04.04.2015, 22:59)nalkubaxd5 napisał(a): Padłem jak zobaczyłem już procesor. INTEL NA AM2? Reszty nawet nie skomentuję...

Z tego co już zauważyłem w specyfikacji tej płyty jest ona kompatybilna tylko z prockami od AMD mówię tutaj o:

Cytat:http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/..._2x/specs/
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Składanie komputera do gier. Ripper729 6 1 969 18.11.2016, 17:23
Ostatni post: Ripper729
  Licytacja Komputera Robotox 5 2 609 09.02.2015, 16:37
Ostatni post: Robotox
  Zakup komputera. Robotox 1 1 707 04.02.2015, 19:55
Ostatni post: Swordancer
  Wybór komputera. Robotox 4 2 341 26.01.2015, 17:00
Ostatni post: Robotox
  Ile za naprawę komputera? BeatBox 8 3 805 17.03.2014, 13:41
Ostatni post: skrzypas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości