Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Złożenie komputera do programu AutoCad
#21
Trochę padłem. Lecimy po kolei:

Procesor - Nie jest tak źle. Wybrałeś procesor AM2+ pod AM2. Procesor ruszy, lecz nigdy nie zostanie wykorzystany w 100% - bezsens.
RAM - Totalna wpadka. Napisałeś 2x4GB. Nawet jeśli byś nie umiał czytać, ale nie widzisz zdjęć? Nie widzisz że jest to 4x2GB? Ta płyta ma tylko dwa sloty! To jest Micro-ATX!
GPU - No chyba jaja sobie robisz. PCI-E 3.0 podpiąć po 1.0... Karta nawet nie zostanie użyta w 20%, a procesor będzie cały czas walił na maksymalnych obrotach. Poczytaj sobie o wysokopoziomowym API, może jak to zrozumiesz dowiesz się jaką gafę zrobiłeś. 
Karta dźwiękowa - co to ma do programu Auto Cad - kolejna bezsensowna rzecz.
HDD - Tutaj tak samo jak z grafiką. Podpinanie SATA III pod SATA II. Nawet nie wiem czy ta płyta (BIOS) ogarnie 1TB... Nawet jeśli tak, to procesor będzie miał nie lada wyzwanie ogarnąć taki dysk. <Dla twojej świadomości: Tak dysk/karta graficzna/karta dźwiękowa itp. wpływa na użycie procesora. W twoim wypadku to zużycie będzie na tyle wysokie że nawet w pac-mana nie pograsz.>
Zasilacz - nie mam do czego się doczepić. Oprócz tego że jest on bezsensowny.
Obudowa - tak samo jak zasilacz. 
System/Oprogramowanie/Antywirus/WiFi/Bluetooth - Po cholerę ty takie rzeczy piszesz. To wszystko jest zbędne. Równie dobrze mogę zainstalować sobie darmowego Linuxa... Posiada on już w sobie LibreOffica, więc jedynie doinstaluje jeszcze jakiegoś antywirusa i mam dokładnie to samo. Każdy program z okienek można uruchomić za pomocą Wine... Jeszcze norton... Padłem 

Werdykt: Fakt, faktem komputer się uruchomi, lecz nie będzie zdatny do użytku tylko i wyłącznie z powodu procesora - ponieważ ten będzie musiał się zająć utrzymaniem komputera przy życiu. Wydaje mi się że nauczyciel specjalnie wybrał taką płytę, aby sprawdzić uczniów. W dzisiejszych czasach zmontowanie komputera nie jest niczym niesamowitym, kiedyś było ciężej. Przyznaje się, skonstruowanie takiego komputera jest nawet dla mnie wyzwaniem, szczególnie kiedy wszystkie sklepy wycofały się ze sprzedaży takich podzespołów. Jeśli byłym nauczycielem za taki zestaw postawiłbym 2, tylko dlatego że by to zadziałało. Nie po to daje się taką płytę, aby wsadzić w nią nowoczesny sprzęt. To jak maluch ze skrzynią biegów z porsche...

Do wszystkich osób które chcą podważać moje słowa: Ten post został napisany tak aby Robotox zrozumiał swoje błędy. Niektóre rzeczy są lekko naciągnięte. 

"to że płyta micro atx, to nie znaczy że mała obudowa, teraz często montuje się te mniejsze, aby zaoszczędzić budżet, jeżeli ma potrzeby na dużo złącz." - oj bardzo się mylisz. Sprawdź ceny.
  Odpowiedz
#22
  Odpowiedz
#23
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#24
Cytat:Czyli jeżeli wybiorę 2 kości 4GB DDR2 to będzie w zupełności wystarczalne?

Tak mogą być, chociaż uważaj żeby model był pod desktopy, a nie serwery, bo na 4GB pod desktopy raczej ciężko trafić. Mi się wydaje, że najrozsądniej będzie wybrać 2x2GB 800MHz czyli maks 4GB na płycie, bo są tylko dwa sloty.

Tu raczej o GTX750TI nie wspominałem, ale ta karta w zupełności wystarczy i pewnie będzie miała zapas mocy rzędu 5-20% ze względu na małą ilość RAM i procesor, który szału nie robi, ale nigdy nie widziałem w internecie takiej krzyżówki, więc trudno powiedzieć. Wersja powinna być referencyjna, nie warto kombinować z innymi.  

Wymagania do Autocada to 2GB RAM, ale zalecane jest 8. Jak już wspomniałem, o 8 trudno, ale może znajdziesz jakieś modele w sieci pod desktopy, a nie serwery w DDR2 na 4GB. 

Dysk twardy może być SATA 3.0!!! Jak Ci informatyk powie, że lepiej 2.0, to mu powiedz, że żaden dysk HDD nie rozwinie prędkości większej jak 300Mb/s więc straty przepustowości będą minimalne, niezauważalne.
  Odpowiedz
#25
(05.04.2015, 19:43)Swordancer napisał(a): Dysk twardy może być SATA 3.0!!! Jak Ci informatyk powie, że lepiej 2.0, to mu powiedz, że żaden dysk HDD nie rozwinie prędkości większej jak 300Mb/s więc straty przepustowości będą minimalne, niezauważalne.

Zgodzę się.
 
Cytat:a płyta posiada podstawkę AM2/AM2+, obie zostaną w pełni wykorzystane

Jeśli jesteś użytkownikiem tej płyty to nie mogę zaprzeczyć. Lecz tutaj oraz tutaj wspominają tylko o AM2 oraz PCI-E 1.0

No więc tak, przedstawiam swój zestaw. Nie ukrywam że nie było to coś prostego. Jakiś błąd może się znaleźć:

Procesor:
AMD Athlon 64 X2 5000+:
   Według danych z CPU-World (nie zależnie od opisu aukcji):
   2x 2.6GHz, AM2, TDP 65W - dlatego poniżej zdecyduję się na chłodzenie wodne
Karta graficzna:
Gigabyte GeForce 730:
Specjalnie wybrałem z wentylatorem nie z chłodzeniem pasywnym ponieważ w wybranej przeze mnie obudowie mogła by się grzać
   2GB DDR3 128bit
   PCI-E 2.0 x16
   HDMI
Dysk twardy:
WD Black 500GB:
   SATA III
   3,5" 7200rpm (nie mam co tu pisać >.>)
RAM:
Goodram 4GB
Bez radiatorów ponieważ nie sądzę że będą się grzały.
   DDR2
   2 moduły po 2GB
   800MHz
   CL 6
Chłodzenie wodne (zestaw):
Corsair H60
Powinno w zupełności schłodzić procesor.
   1x 120mm
Zasilacz:
Chieftec CTG-450-80P
Nazwa zdradza wszystko
Obudowa:
Silverstone Sugo SG13
USB 3.0 które nie zostanie wykorzystane - obudowa jest współczesna. Wszystko powinno się zmieścić. 

Reszta według uznania. Dodam że karta zabiera 1 śledzia, lecz nie wiem czy dodatkowa karta PCI się zmieści - raczej nie.

PS. Nie wybrałem tutaj losowych producentów, lecz sprawdzonych producentów do których mam zaufanie. Jedynie nie jestem pewien obudowy - nie jest długo na rynku.
  Odpowiedz
#26
  Odpowiedz
#27
Cytat:Chłodzenie wodne (zestaw):

Corsair H60
Powinno w zupełności schłodzić procesor.
   1x 120mm

Czyli to zastąpi podstawowy radiator z wentylatorem?
Życie nie ma ścieżek na skróty.
[Obrazek: 9dLeST2.png]


  Odpowiedz
#28
  Odpowiedz
#29
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Składanie komputera do gier. Ripper729 6 1 969 18.11.2016, 17:23
Ostatni post: Ripper729
  Licytacja Komputera Robotox 5 2 609 09.02.2015, 16:37
Ostatni post: Robotox
  Zakup komputera. Robotox 1 1 707 04.02.2015, 19:55
Ostatni post: Swordancer
  Wybór komputera. Robotox 4 2 342 26.01.2015, 17:00
Ostatni post: Robotox
  Ile za naprawę komputera? BeatBox 8 3 805 17.03.2014, 13:41
Ostatni post: skrzypas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości