Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


instalacja gazowa
#1
Cześć wszystkim jakie macie doświadczenie jeśli chodzi o instalacje gazowe w samochodzie ? Możecie coś polecić i napisać na co zwracać uwagę przy wyborze ? moze ktos z was ma w swoim aucie. 
  Odpowiedz
#2
Jeżeli chodzi o instalację gazową, to przede wszystkim zacznijmy od samochodu, czy silnik nadaje się do złożenia, ponieważ nie każdy silnik dobrze znosi gaz, bądź nie w każdym się opłaca założyć. Kiedy już "spełniamy wstępne warunki" przechodzimy do wyboru warsztatu, który będzie nam montował instalację. Jest to bardzo ważne gdyż prawidłowo zamontowana i zestrojona instalacja gazowa będzie nam służyć bezproblemowo, a obsługa tej instalacji będzie polegać tylko na przeglądach, które wykonuje się (w zależność od instalacji) co 10-15 tyś km lub raz na rok. Dalej przechodzimy do doboru odpowiednich komponentów. Ważny jest dobór odpowiedniej wielkości reduktora oraz wtryskiwaczy, które są odpowiednio z zapasem mocy. W dobrym warsztacie dobry gazownik dobierze odpowiednie komponenty, ewentualnie jeżeli chcesz być bardziej mądry to polecam poczytać na forach samochodowych danej marki opinie użytkowników, oni opisuję jakie mają zamontowane komponenty i czy są zadowoleni. Kwestia wybory marki zakładanej instalacji jest już indywidualna (każdy chwali swoje) Ja osobiście polecam instalacje firmy KME, jest to Polski produkt, wykorzystują nowoczesne technologie i tymi instalacjami nawet gazuje się nietypowe samochody o dużych mocach.
  Odpowiedz
#3
Dzięki za rady dałeś sporo cennych uwag, nad którymi się aż tak nie zagłębiałem. Chce założyć lpg do seata cordoby 1.4, wiem że to nie duży silnik ale auto służy mi do pokonywania dłuższych tras i po przeliczeniu taka instalacja w miarę szybko by mi się zwróciła. Wstępnie myślałem nad instalacją BRC sq32 może wiesz coś o niej ? Co co montażysty to chyba tylko mogę się kierować opiniami innych ponieważ nikt z moich znajomych nie miał jeszcze styczności z gazem w samochodzie.
  Odpowiedz
#4
Seat Cordoba 1.4 Jest to dość mocna i prosta jednostka, która pocieszy się w podstawową instalacją gazową IV generacji. Najbardziej znane i popularne firmy to: BRC, Landi Renzo, Prins. Są to firmy Włoskie oraz Prins jest Holenderską firmą. Przy montażu instalacji tych firm trzeba na pewno się liczyć z wyższą ceną montażu, oraz droższych przeglądach instalacji, ponieważ filtry, które się wymienia są trochę droższe (ale nie jest to aż tak kolosalna różnica). Dodatkowo mamy jeszcze dwie Polskie firmy między innymi już wspomniana przeze mnie KME, oraz STAG. Co do KME to już się wypowiadałem, a STAG jest dość popularną firmą i wiele samochodów z grupy VAG, czy GM jeździ na tych instalacjach, a ludzie sobie chwalą. Na pewno Polskie instalację będą tańsze w montażu i możliwe, że w eksploatacji.

Co do wspomnianej przez Ciebie instalacji BRC SQ32, to uważam, że BRC SQ24 by w zupełności wystarczyła i będzie tańsza przy montarzu, a jak już wspominałem 1.4 w Cordobie jest to prosta i mocna jednostka, która nawet na gazie "mikserowym" będzie sobie radzić, ale jak wiadomo sekwencja jest dużo lepsza i bardziej ekonomiczna, oraz sprawiająca mniej kłopotów. Jeszcze też kwestia czy masz 1.4 8v 75 KM, czy 1.4 16v 100 KM, jeżeli masz tą mocniejszą to może i bym się pokusił na BRC SQ32. W przypadku 75 KM to raczej bym wybrał BRC SQ24, bądź rozważyć coś innej firmy. Najlepiej jest pojechać do kilku gazowników i popytać co by polecili, oraz poczytać na forum Seata, co inni użytkownicy maja zamontowane i jak im się to sprawuje. Potem rozważyć za i przeciw i podjąć ostateczną decyzję.
  Odpowiedz
#5
Niestety mam ta słabszą 75 konna wersję silnika. Z tego co czytałem to sq32 to ulepszona wersja sq24 wiec moze i racja włożyć cos tańszego i równie dobrego skoro mam prosty silnik. Po majowce dojadę do jakiegoś gazownika i go podpytam co by mi zamontowal.
  Odpowiedz
#6
Witaj kolego, ja jeżdżę na lpg i też mam instalację Brc. Natomiast trochę inny model bo Kit Albę w Megane. Ogólnie mogę Ci powiedzieć, że instalacja żywotna, nie ma z nią problemów. Ja jak gazowałem auto to też trochę szperałem. Mogę Ci powiedzieć, że najbardziej liczy się gazownik, bo bez tego ani rusz... Masz kogoś zaufanego?
  Odpowiedz
#7
(28.05.2017, 10:51)Czareczek napisał(a): Witaj kolego, ja jeżdżę na lpg i też mam instalację Brc. Natomiast trochę inny model bo Kit Albę w Megane. Ogólnie mogę Ci powiedzieć, że instalacja żywotna, nie ma z nią problemów. Ja jak gazowałem auto to też trochę szperałem. Mogę Ci powiedzieć, że najbardziej liczy się gazownik, bo bez tego ani rusz... Masz kogoś zaufanego?

Witam, gaz już zdążyłem zamontować. Wybrałem BRC Sequent 32 tą instalację mi polecał gazownik, przekonał mnie tym że miał już doświadczenie w ich montażu bo sporo już tego zamontował. Póki co jestem zadowolony, auto dobrze chodzi, w sumie to nie odczuwam żadnych różnic w jeździe jedynie ta się to odczuć w portfelu. podróżuje się znacznie taniej
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opłaca się zamontować instalację gazową do samochodu honda? Drekizan 12 6 478 04.05.2015, 16:38
Ostatni post: Drekizan

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości