Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


10000$ nagrody za...
#1
...Schwytanie gościa, który celuje laserem w samolot. Mysli

[Obrazek: dont-let-a-prank-lead-to-prison-psa]

Nie wiem jakie jest prawdopodobieństwo trafienia wiązką laserową w okno kabiny pilota lecącego samolotem na wysokości kilku tysięcy metrów, ale najwyraźniej teraz w stanach to przestępstwo federalne i za pomoc schwytaniu takiego delikwenta oferują 10000$, a kara to nawet 5 lat więzienia.

Wiem, że laser ulega rozproszeniu, ale raczej wątpię, żeby wiązka zwykłego lasera ze sklepu, czy nawet wyjętego z dvd-roma dała radę dolecieć do kabiny pilota i zachować swe oślepiające moce. Wiem, że nawet w teorii lepiej unikać takiej zabawy, gdy na pokładzie samolotu znajduje się kilkaset osób, ale wydaje mi się, że FBI się nudzi. Co o tym sądzicie? Czy naprawdę może to zagrozić pilotom? Czy taka wiązka doleci do samolotu gdy ten leci? Moim zdaniem zagrożenie jest realne tylko, gdy samolot leci nisko nad ziemią. Chociaż w sumie lepiej nich takie prawo jest, bo ponoć było kilka przypadków w których piloci musieli się leczyć, niż żeby któregoś dnia samolot z tego powodu rzeczywiście się rozbił.

http://www.fbi.gov/news/stories/2014/feb...rom-lasers

  Odpowiedz
#2
A skąd nie wiesz, czy ktoś nie ma generatora dużej mocy ? :P
  Odpowiedz
#3
Nie twierdzę, że to nie jest możliwe. Moim zdaniem jednak zagrożenie jest realne w przypadku niskiego lotu. W miastach często reflektory na wieżowcach dają mocniejszą wiązkę światła. Na filmie robią próbę podczas postoju, niech spróbują trafić w lecący z ogromną prędkością samolot.
  Odpowiedz
#4
Ahh Ci Amerykańcy :D Słyszałem, że odkryli iż aby przenieść się w przyszłość wystarczy... poczekać :D. Co prawda istnieją cholernie mocne lasery które świecą na ponad 100km! Ale trafienie na "oko" jak napisałeś graniczy z cudem :P
A we mnie samym wilki dwa oblicze dobra oblicze zła
walczą ze sobą nieustannie wygrywa ten, którego karmię
  Odpowiedz
#5
Wiem, dlatego się z tego śmieję po prostu. Jak by ktoś tak potrafił precyzyjnie celować, najprawdopodobniej byłby zapisany w księgach rekordów Guinnessa :)

Tak po prawdzie laserem można metale przecinać nawet :)
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości