Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


ACTA 2 - co sądziecie o nowej Unijnej dyrektywie?
#1
W sieci buczy o nowej dyrektywie dotyczącej praw autorskich, która ma na celu lepsze zwalczanie piractwa i umożliwienie mniejszym wydawcom na zarabianie na swoich treściach większych pieniędzy poprzez ograniczanie rozpowszechniania ich treści przez inne podmioty i która niestety została przegłosowana przez buraków w Parlamencie europejskim. W rzeczywistości moim zdaniem ofiarami staną się właśnie mniejsze strony i wydawcy niż te większe.

Lewackie media nazywają tzw. ACTA2 fake newsem argumentując, że dyrektywa jest źle interpretowana i nie ogranicza Internetu, przytaczając właśnie ideę stojącą za tą dyrektywą, która jak najbardziej jest szlachetna, ale a z kolei przeciwnicy słusznie zauważają, że choć brzmi szlachetnie coś tutaj śmierdzi. Pokazują w jaki sposób można wykorzystać tę dyrektywa do zwykłego szkodzenia Internautom i mniejszym wydawcom. 


Prawda jak zwykle zapewne leży gdzieś po środku, ale ja obawiam się, że copyright trolling teraz przybierze na sile. Zastanawiam się, czy nasza storna na tym nie ucierpi i czy sam będę musiał wprowadzać mechanizmów, które z punktu widzenia naszej strony nie są możliwe do zrealizowania. Jako teoretycznie wydawca będę musiał filtrować takie treści, które mogą naruszać prawa autorskie, jednak z punktu widzenia mechanizmu forum i darmowego silnika może to nie być możliwe do zrealizowania, a bynajmniej nie będzie proste i jest całkowicie uzależnione od mojego portfela i ewentualnie czasu twórców silnika. Silnik jak wiemy jest darmowy i tworzony przez zorganizowaną niezależną społeczność programistów. 


Po prostu Ci którzy tworzyli tę dyrektywę nie wiedzą jak funkcjonuje Internet i nie brali pod uwagę wielu aspektów. Wygląda na to, że ich działa szybko obrócą się o 180 stopni uderzając we mnie i w Was zamiast w piratów, którzy rozpowszechniają nielegalnie treści chronione prawem autorskim.

Co uważacie?
¿nʞɔoןɹǝɥs ʎuoןoʍopɐz ǝıqǝıs z śǝʇsǝɾ oɔ ı ou
  Odpowiedz
#2
Rząd podobno będzie się starał złagodzić ustawę przynajmiej na terenie Polski, ale czy coś z tego wyjdzie - nie wiadomo.
Ta ustawa jest moim zdaniem całkowicie irracjonalna, bo nie będzie wspierać małych twórców, a wielkie korporacje. Wolność wypowiedzi w internecie też zostanie zmniejszona, choć na szczęście nie w tak wielkim stopniu, jak w Acta z 2012 roku. Nie wiadomo co za kilka lat wymyślą europarlamentarzyści, może próbują małym krokiem kilkuetapowo wprowadzić to prawdziwe ACTA, bo skoro teraz ustawa przeszła, to za 2 lata może przejść następna i następna, aż dojdziemy do momentu pełnej inwigilacji. Niedługo wybory do Parlamentu Europejskiego, mam nadzieję, że ludzie, którzy głosowali za tą ustawą nie zdobędą kolejnej kadencji. 
Mądra wypowiedź polskiego europosła po przeglosowaniu tej ustawy:
Dziwi mnie natomiast zachowanie Platformy Obywatelskiej, która po raz kolejny pokazała jak szybko zmienia poglądy i nie dotrzymuje obietnic. W głosowaniu z lipca pod naciskiem wyborców opowiedzieli się przeciw tej ustawie jednocześnie promując się jako partia sprzeciwiająca się. Dla przypomnienia ich spot:


[Obrazek: DhamWoCWkAAxOBP.jpg]

W tym głosowaniu poparli ACTA2 jednocześnie tłumacząc, że to wcale nie jest Acta tylko "dobra ustawa", choć 2 miesiące wcześniej uznali tą ustawę za złą.  
Krzyczą, że w Polsce zagrożona jest demokracja, wolność wypowiedzi, a sami głosują za ACTA2, mimo że rząd, który "zagraża wolności" opowiada się za wolnym internetem  Głupek To partia rządząca do jakiś cełów teoretycznie mogłaby pozwolić sobie na wspieranie takich ustaw, ale opozycja powinna być po stronie obywateli, a nie po raz kolejny popierać coś, czego ludzie nie popierają. Zachowując się w ten sposób PiS następne wybory ma wygrane bez kiwnięcia palcem.


  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Protesty w Europie przeciw ACTA Saibo 1 1 330 11.02.2012, 22:42
Ostatni post: maro.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości