Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!

Antywirus
Mam pytanie czy jak mam Windows 10 potrzebuje dodatkowego antywirusa??? Czytam w necie i są różne odpowiedzi wiec nie wiem co mam robić Zainstalowałam jeszcze Avasta i chyba zrobiłam błąd. Dawno tu nie byłam ale wiem, ze są tu mądrzy ludzie i może ktoś mi odpisze bardzo proszę. Tak u mnie wygląda
[Obrazek: Kd60Lit.png]
  Odpowiedz
Do normalnego korzystania zwykły windowsowy defender powinien wystarczyć, aczkolwiek w ramach rozszerzenia ochrony możesz zainstalować coś dodatkowego. Ja jednak nie ufam żadnemu antywirusowi, bo na windowsie zawsze się może coś przecisnąć, nigdy nie ma pewnej ochrony.

Odpowiedz
Biorąc pod uwagę, że Windows ma własnego antywirusa, to wątpię w konieczność instalowania dodatkowego. Bezpieczeństwo zależy głównie od tego czy używasz komputera z głową tzn. czy na przykład nie otwierasz załączników z dziwnych wiadomości e-mail, czy nie ściągasz oprogramowania z niepewnych źródeł, itp. Tak jak powiedział Robotox antywirusy nie dają 100% gwarancji ochrony. Były przypadki wirusów, które obchodziły zabezpieczenia programów antywirusowych. Jeśli chcesz sprawdzić jakiś plik pod kątem wirusów, to polecam stronę https://www.virustotal.com/#/home/upload
  Odpowiedz
(01.03.2019, 15:29)Robotox napisał(a): Do normalnego korzystania zwykły windowsowy defender powinien wystarczyć, aczkolwiek w ramach rozszerzenia ochrony możesz zainstalować coś dodatkowego. Ja jednak nie ufam żadnemu antywirusowi, bo na windowsie zawsze się może coś przecisnąć, nigdy nie ma pewnej ochrony.

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Nie będę niczego instalować bo jak piszesz żaden antywirus do końca nie zabezpiecza ochrony. Pozdrawiam

(01.03.2019, 15:53)amb00 napisał(a): Biorąc pod uwagę, że Windows ma własnego antywirusa, to wątpię w konieczność instalowania dodatkowego. Bezpieczeństwo zależy głównie od tego czy używasz komputera z głową tzn. czy na przykład nie otwierasz załączników z dziwnych wiadomości e-mail, czy nie ściągasz oprogramowania z niepewnych źródeł, itp. Tak jak powiedział Robotox antywirusy nie dają 100% gwarancji ochrony. Były przypadki wirusów, które obchodziły zabezpieczenia programów antywirusowych. Jeśli chcesz sprawdzić jakiś plik pod kątem wirusów, to polecam stronę https://www.virustotal.com/#/home/upload

Serdeczne dzięki za odpowiedz i pomoc. Niczego nie otwieram ani nie instaluje wiec chyba nie złapię wirusów. Do sprawdzania mam Zemana AntiMalware. Życzę miłego dnia
  Odpowiedz