Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Aparaty 3D
#1
Aparaty robiace zdjęcia w 3D.

- SONY MHS-FS3

- FUJI 3D FinePix W3 - aparat fotograficzny FinePix W3 jest w pełni kompatybilny ze WSZYSTKIMI telewizorami 3D stanowiąc tym samym doskonały uzupełniający zakup w przypadku użytkowników, którzy mają ambicje tworzenia własnych obrazów 3D i rejestrowania swoich cennych wspomnień w trój wymiarze, by w całej wspaniałości można je było później odtwarzać na dużych ekranach telewizorów 3D.

i starsza wersja:
- FUJI 3D FinePix W1

Co ciekawe nie każdy aparat który ma w nazwie 3D robi zdjęcia 3D.
3D to doskonały "chłyt marketingowy" i wykorzystuje go nagminnie wiele firm:
np:
SONY DSC-HX100 3D
Panasonic DMC-TZ22 3D
OLYMPUS SZ-30 MR 3D
SONY DSC-HX9

Więc trzeba uważać kupując aparat 3D. Aparat do zdjęć w 3D musi mieć dwa obiektywy.
Teoretycznie da się to zrobić jednym obiektywem za pomocą 2 zdjęć z przesunięciem około 7cm, ale wymaga to niezmienności obiektu fotografowanego i parametrów co jest prawie niemożliwe.


A tu ciekawostka bo o aparatach 3D wypisuje się NOWOŚĆ! NOWOŚĆ!, a tak naprawdę znane są od dawna. Wprawdzie analogowe - na zwykłą kliszę, ale zdjęcia stereoskopowe robiono od 1912r. Poniżej właśnie taki aparat:

[Obrazek: stereotenax_image1.gif]
Wdzięczność - najpiękniejcza waluta na świecie.
Jeśli masz szybkie łącze i chcesz ściągać z kilkudziesięciu serwerów uploadowych bez limitu prędkości, przetestuj TO:
[Obrazek: new_400x50.jpg]
  Odpowiedz
#2
Dzięki takie info napewno się przyda, mam zamiar zawinwestować w taki aparat :) zobaczymy jak to wyjdzie.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości