Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Auto-surfy co to takiego i jakie dają korzyści
#1
Dzisiaj przeczytałem rozmowę na czacie i zdałem sobie sprawę, że ludzie nie wiedzą prawie nic na temat auto-surfów, dlatego postanowiłem napisać niniejszy wątek.

Autosurf – rodzaj systemu oferujący najczęściej wzajemną wymianę ruchu na stronach www, poprzez wzajemne odwiedzanie dodanych stron do systemu, będących w rotacji. Niektóre systemu dodatkowo oferują możliwość pewnych zarobków w zamian za oglądanie określonej liczby stron lub banerów oraz polecanie systemu nowym osobom.

To był ładny cytat z Wikipedii ale o co tak właściwie chodzi ?

Autosurf to mówiąc prostymi słowami strona na której możemy "promować" nasze własne strony, problem jednak jest taki, że nie trafiłem jeszcze na autosurf (darmowy), który zdobywałby dla naszej strony (którą dodaliśmy do autosurfa) unikalnych odwiedzających.
Wszystkie znane mi systemy rotacji stron (autosurf) wyświetlają dodane strony w pętli, tzn. jednemu użytkownikowi który ma włączonego autosurfa jedna strona wyświetla się kilka-kilkadziesiąt a nawet kilkaset razy co oznacza że te wyświetlenia nie są liczone jako unikalne wejście na stronę.
Z takiego autosurfa nie mamy nic poza tym, że tracimy punkty za wyświetlanie naszej strony w autosurfie bo efekt z takich wyświetleń jest identyczny jakbyśmy sami sobie weszli na stronę i co kilka sekund ją odświeżali.

Dlatego właśnie postanowiłem stworzyć system, który będzie generował jedynie unikalne wejścia (strona może być wyświetlona tylko raz przez jednego użytkownika w ciągu 24 godzin).

Zapytacie pewnie, a co to zmienia?
Zmienia i to bardzo dużo, im więcej unikalnych odwiedzin naszej strony tym wyższą pozycję w wyszukiwarce możemy zdobyć. Dzięki unikalnym użytkownikom (wejściom na stronę) wyszukiwarki uznają naszą stronę za bardziej wartościową, bo skoro tyle osób odwiedza stronę i nie są to ciągle te same osoby to znaczy, że strona jest wartościowa i trzeba ją nagrodzić wyższą pozycją w wynikach wyszukiwania.
Ktoś może powiedzieć, po co mam dodawać stronę do autosurfa skoro i tak nikt na nią nie patrzy bo włączy surfowanie i zmienia zakładkę lub okno przeglądarki. Tutaj nie chodzi o sam fakt wyświetlania tej strony i liczenia to to, że może ktoś na nią wejdzie ale o zdobywanie unikalnych wejść na stronę.

Zarabianie na stronach typu autosurf.
Jeśli chcecie zarejestrować cię w jakimś autosurfie tylko po to by zarobić to od razu was do tego zniechęcę, 90% serwisów ma tak ustawione stawki wymiany zdobytych punktów na pieniądze, że uzbieranie kilku złotych zajmie wam kilkanaście dni lub kilka tygodni.
Testowałem wiele autosurfów i wiem jak działają i jakie stawki na nich obowiązują dlatego nigdy nie nastawiałbym się na zarobek z takich serwisów, jedyne korzyści jakie może nam dać autosurf to promocja naszej strony (pod warunkiem że jest to autosurf z unikalnymi użytkownikami - jest kilka takich ale są płatne).

Podsumowując:

Czy dodawanie stron do autosurfów przynosi jakieś korzyści dla strony ?
Tak, pod warunkiem że autosurf generuje tylko unikalne wejścia

Czy można zarobić na autosurfie ?
Raczej nie, piszę raczej bo jest kilka serwisów typu autosurf na których można zarobić, ale nie są to te, które tak często są reklamowane jako sposób na szybki zarobek.


Myślę że ten wątek troszkę wam wyjaśni temat autosurfów.
Jeśli będziecie mieli jakieś pytania bądź wątpliwości (czegoś nie zrozumiecie), piszcie śmiało - odpowiem na każde pytanie (poza tymi o końcu świata i wygranych w totka :D )
  Odpowiedz
#2
To co napisałeś tutaj to rzecz oczywista przynajmniej dla osób które w jakimś tam stopniu próbowały swoich sił w autosurfie :D

Generalnie mówiąc na SB o autosurfach miałem na myśli te rozreklamowane i nic nie warte strony typu wypromuj.net czy 20dollars2surf.com
Pamiętam, że na wypromuj była możliwość wymiany punktów na doładowanie. Wow... ale na takie doładowanie 5 zł (większych nie było) trzeba by zbierać kilkadziesiąt tygodni.
Nie wiem jak jest teraz.
  Odpowiedz
#3
Ja też planuję wprowadzenie wymiany punktów na doładowania i gotówkę ale stawki nie będą takie jak na tych "super" stronach do zarabiania - myślę że 5 zł max w tydzień zarobisz :D
  Odpowiedz
#4
(29.09.2011, 09:51)tonyviroos napisał(a): ...im więcej unikalnych odwiedzin naszej strony tym wyższą pozycję w wyszukiwarce możemy zdobyć. Dzięki unikalnym użytkownikom (wejściom na stronę) wyszukiwarki uznają naszą stronę za bardziej wartościową, bo skoro tyle osób odwiedza stronę i nie są to ciągle te same osoby to znaczy, że strona jest wartościowa i trzeba ją nagrodzić wyższą pozycją w wynikach wyszukiwania...

Tony a jak jest z poprawnością stosowania takich metod pozycjonowania?
Tzn. czy taki sposób spotyka się z potępieniem ze strony webmasterów?
  Odpowiedz
#5
Taki sposób jest przez wielu używany jako pomoc w pozycjonowaniu - z tym że nie używa się publicznych autosurfów (tych co są powszechnie znane i nie nabijają uu) bo one nie dają nic.
Stosując taką metodę nie narażamy się na bana ze strony wyszukiwarki ponieważ nie nabijamy sobie wejść za pomocą niedozwolonych systemów (fakehit).
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sieć TOR-kto korzysta, jakie polecacie strony i co myślicie o tym amb00 5 2 560 08.04.2019, 16:46
Ostatni post: Swordancer
Question Co myślicie o Tinderze i jakie macie doświadczenia? _Magnolia_ 7 2 925 25.02.2018, 12:46
Ostatni post: Nieśmiertelny
  DVD jakie rozszerzenie filmów! ADRIANUSS 7 14 399 12.11.2012, 09:53
Ostatni post: ADRIANUSS
  Jakie są podobne polskie strony do Wykop.pl Borat 1 5 125 16.10.2011, 19:37
Ostatni post: Baron

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości